Jump to content
Masatenisi.org Forum

Çin Lastiği mi almalıyım?

egmnks

Recommended Posts

Merhaba abilerim.Baya uzun süredir hazır raketle oynuyorum ve artık eski hazzı almamaya başladım.Araştırmalarıma göre çin raketleri çok iyi falso ve spin verebiliyor ama bir o kadarda etkileniyor.Falso atmayı çok seviyorum oynarken tahta olarak dhs veya başka uyumlu birşey önerebilirmisiniz?Lastik olarakta dhs olabilir ama dersinizki sana çin lastiği ağır gelir çok pahalı olmamak kaydı ile lastik önerirseniz mutlu olurum.Vakit ayırdığınız için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Madem hazır raketten kombo rakete geçeceğini söylüyorsun. İşte sana ilk kombo için hem uygun fiyatlı, hem kaliteli bir kombo.

Friendship Instict tahta üzerine Friendship rapid soft lastikler tak keyfine bak. Lastik olarak Yinhe Mercury de olabilir ama biraz ağır olacaktır.

Benim bütçem var diyorsan işte sana 2. kombo:

Xiom Allround tahta üzerine Xiom Vega Elite lastikler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

45 dakika önce, klausbadelt yazdı:

Madem hazır raketten kombo rakete geçeceğini söylüyorsun. İşte sana ilk kombo için hem uygun fiyatlı, hem kaliteli bir kombo.

Friendship Instict tahta üzerine Friendship rapid soft lastikler tak keyfine bak. Lastik olarak Yinhe Mercury de olabilir ama biraz ağır olacaktır.

Benim bütçem var diyorsan işte sana 2. kombo:

Xiom Allround tahta üzerine Xiom Vega Elite lastikler.

abi teşekkürler.Dediklerini listeme aldım ve müsait olunca alacağım.Bir sorum daha olacak.Ellerim acayip terliyor sırılsıklam oluyor raket felan.Acaba lastiğe herhangi bir zarar verirmiyim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Elin terliyorsa öncelikle raket sapını çok sıkmadan tutmayı dene. Çoğunlukla bu sorun oynarken sapı aşırı sıkı tutmaktan oluyor.

Lastik konusuna gelince yaşadığın ili söylersen orada tanıdığım hocalar var ise onların senin oyununu görmesi ve ona göre bir kombi belirlemesi daha iyi olur. Yoksa bu siteden alacağın bilgiler sağlıklı olmayabilir. Çünkü bu sitede çok tecrübeli ve uzun yıllardır yazan oyuncular olduğu gibi amatörce oynayan ve kullandığı raketi kendince en iyi olduğu için diğer arkadaşlara öneren üyelerde var.

Bunların haricinde sana bilgi olması adına sayfamızınz bölümlerinde "YENİ BAŞLAYANLARA" diye bir bölüm var. Oradaki bilgileri iyice okumanı tavsiye ederim. 

Mesela senin istediğin konuya uygun olanı ben ekleyeyim ama diğer bilgileri de mutlaka karıştır.  ;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tahta sapı için grip kullanmak tercih meselesi. Ben raketin geribildirimini azalttığını dusunuyorum, daha hisli olması için grip kullanmıyorum. 

1 hour ago, Saadettin said:

Elin terliyorsa öncelikle raket sapını çok sıkmadan tutmayı dene. Çoğunlukla bu sorun oynarken sapı aşırı sıkı tutmaktan oluyor.

Buna imza atılır. 

Nacizane, her zaman her şartta masa tenisine yeni başlayan ve geliştiren kişilerin çin lastikleri ile başlamasını savunurum :D. şu falso dediğin zımbırtıyı, çinliler "acceleration" yani topu dondurerek ivmelendirme olarak felsefe yapmışlar. Bunun için de cocuk yaştaki öğrencilerin eline yapışkanlı çin lastikleri veriyorlar. Bunun nedeni, topa "laps" diye duz vurmayı engellemek, zira bu lastiklerle topa duz vurus yaptıgında lastiğin gücü sınırlı oldugu için işe yaramamıyor pek. Bu nedenle topu fırcalamak(brush) denilen , topa ust kısmından dondurme ivmesi kazandırıp topun kendiliginden hızlanması saglanıyor. Bu da iyi bir masa teniscinin beyninde otomatik olarak gelen falsonun-spinin-dönüşün vs. yönü-hızı gibi etkileri oyun esnasında kavramasını ve topa hamlelerinin düz vurus yerine gelen spine gore spin ile devam ettirilmesini saglıyor.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tarih: 28.05.2018 Saat: 10:49, Saadettin yazdı:

Lastik konusuna gelince yaşadığın ili söylersen orada tanıdığım hocalar var ise onların senin oyununu görmesi ve ona göre bir kombi belirlemesi daha iyi olur. Yoksa bu siteden alacağın bilgiler sağlıklı olmayabilir. Çünkü bu sitede çok tecrübeli ve uzun yıllardır yazan oyuncular olduğu gibi amatörce oynayan ve kullandığı raketi kendince en iyi olduğu için diğer arkadaşlara öneren üyelerde var.

Bunların haricinde sana bilgi olması adına sayfamızınz bölümlerinde "YENİ BAŞLAYANLARA" diye bir bölüm var. Oradaki bilgileri iyice okumanı tavsiye ederim. 

Mesela senin istediğin konuya uygun olanı ben ekleyeyim ama diğer bilgileri de mutlaka karıştır.  ;):

Abi teşekkürler dikkatle senin dediklerini yapacağım.Bu arada gebzede oturmaktayım ama gebzede oynayacak yer bulamadım sanırsam sitemde var ama tek başıma ne yapabilirim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben Gebze tarafında çalışıyorum ama İstanbul Avrupa Yakasında oturuyorum. Haliyle akşamları Gebze taraflarında antrenman yapma şansım yok. Zaten bir süredir hiç oynamıyorum desem yeridir. O yüzden bende bilgilerime antrenman yaptırıyorum. Gebze'de ara ara antrenman için salonlar açılıyor ancak devam edip etmediklerini bilemiyorum. Bir araştır. Bulamazsan yada yorum yazan çıkmazsa bende bakarım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Saadettin yazdı:

Ben Gebze tarafında çalışıyorum ama İstanbul Avrupa Yakasında oturuyorum. Haliyle akşamları Gebze taraflarında antrenman yapma şansım yok. Zaten bir süredir hiç oynamıyorum desem yeridir. O yüzden bende bilgilerime antrenman yaptırıyorum. Gebze'de ara ara antrenman için salonlar açılıyor ancak devam edip etmediklerini bilemiyorum. Bir araştır. Bulamazsan yada yorum yazan çıkmazsa bende bakarım.

abi sanırım gençlik merkezinde masalar var.Çünkü kayıt için yaparken görmüştüm.Kulüpte var ama maalesef 12 yaşındaki çocukları aldıkları için giremedim.Ama bir kulüpte oynayıp kendimi geliştirmek de istiyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 months later...
Tarih: 30.05.2018 Saat: 11:29, Saadettin yazdı:

Madem ki gördün o zaman Gençlik merkezlerine başvurabilirsin. Kimse oynayamazsın demez ve genelde oralarda masa tenisi hocaları da olur. Onlara da danışabilirsin. Belki daha iyi bir yer de önerebilirler.

Merhaba abi.Yazın sonlarına doğru gençlik merkezinde oynadım bi kaç kere.İki tane Butterfly masa mevcut.Fakat hoca vesaire göremedim.Sanırsam gebze kapalı spor salonunda oynuyor deneyimliler.Bi dostum bana frienship 729fx blue sponge önerdi ama.Nasıldır sizce.iyi midir

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çok iyi çin lastikleri var ancak ben yıllardır DHS Hurricane 2 yada 3 Neo lastik kullanıyorum. Standart olanlar senin işini görür ve fiyatıda gayet mantıklı. Friendship lastikler kötü mü asla değil ancak lastik kauçuğundan dolayı değilde kaplamasından dolayı üst yüzeyi yapışkanlı olduğu için çok tutmuyorum. Nedeni oynamanın güç olması değilde çok toz tutması...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 27 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..