Jump to content
Masatenisi.org Forum

Merhaba Yardımcı Olurmunuz

Misafir

Recommended Posts

Raketi temizlemek için butterfly, donic vs markaların köpüklerini kullanabilirsin. Kesme servisleri karşılarken ben de zorlanıyorum, biraz daha seri olmayı gerektriyor. Çalışmak lazım.. Daha ayrıntılı bilgi veren çıkacaktır sana burdan..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Raketin lastiklerini en iyi,hafif sabunlu suyla temizleyebilirsin.Daha sonra kurularsin.Hazir satilan solusyonara girme.tafsiye edilmiyor.

Topu kesme konusuna gelince.

samsonov carbonla top kesmek,agaç kesmekten daha çok zordur!zira hem çok hizli bir tahta hemde kontrolu zordur.Bence daha kontrollu tahtaya geçsen daha iyi olur

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

oyun stilim genellikle hücum yapma üzerinde o yüzden tahta değiştirmek ne kadar doğru olur bilmiyorum... ama dediğin gibi samsonov carbonla kesme zor ...

Arkadasim,allround bir tahta ile bile hucum yapabilirsin.Onemli olan vurdugun zaman topun masada kalmasi.Mesela samsonov carbon yerine samsonov Alpha kullansan hem ataklarin masanin ustunde kalir hemde topu kesebilir hemde topu istedigin yere atabilirsin.Ben bu 2 tahtayida denedigim için soyluyorum.Ginede sen bilirsin.Saglicakla kal

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

:sleeping:

bence bunu antremanla aşabilirsin herşeyde ekipmana kabahat bulmak yanlış.

Arkadasim tabiki her sey antrenmanla asilir.Ama hizli bir raketle masa tenisinin esas ögelerini ögrenemezsin.Konuyu açan arkadasin durumunu bilmiyorum.Ama

Masa tenisine yeni baslayan bir kisi,alround bir tahta ve 2 tane tackness veya varispin gibi yavas ve kontrollu bir ekipmanla baslamasi lazimdir.Bu bir kuraldir.Boyle bir ekipmanla baslayan kisi,masa tenisini gelistirdigi zaman diger daha hizli ekipmanlara geçebilir.Tabiki oyun stiline bagli olarak.Benim anliyamadigim bu sitede bazi arkadaslar,masa tenisinin en baz olan kurallarina dahi hemen karsi geliyorlar.Tabiki her zaman fikrini soyleyeceksin ama masa tenisinin ana kurallarina bagli kalarak.Masa tenisi,basli basina bir bilimdir.herkes kafasina gore bir kural koyarsa o zaman turkiyede masa tenisi kahfelerde oynanan bir spordan ileri gidemez.

saygilarimla

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

:sleeping:

Arkadasim tabiki her sey antrenmanla asilir.Ama hizli bir raketle masa tenisinin esas ögelerini ögrenemezsin.Konuyu açan arkadasin durumunu bilmiyorum.Ama

Masa tenisine yeni baslayan bir kisi,alround bir tahta ve 2 tane tackness veya varispin gibi yavas ve kontrollu bir ekipmanla baslamasi lazimdir.Bu bir kuraldir.Boyle bir ekipmanla baslayan kisi,masa tenisini gelistirdigi zaman diger daha hizli ekipmanlara geçebilir.Tabiki oyun stiline bagli olarak.Benim anliyamadigim bu sitede bazi arkadaslar,masa tenisinin en baz olan kurallarina dahi hemen karsi geliyorlar.Tabiki her zaman fikrini soyleyeceksin ama masa tenisinin ana kurallarina bagli kalarak.Masa tenisi,basli basina bir bilimdir.herkes kafasina gore bir kural koyarsa o zaman turkiyede masa tenisi kahfelerde oynanan bir spordan ileri gidemez.

saygilarimla

haklısınız nejdet bey ama forumlarda okudum da öyle bi yere gelinmiş ki sanki ekipman oynayacak bizim yerimize. öyle bi hal almış konu. benim tavrım belki de bu arkadaşımıza göre değil genele göre bi tavırdı. insanlar usta eller gözetiminde daha çok antreman yapmalı. bir süre şu an büyükşehir belediye spor masa tenisi antrenörü jan chao nun antremanlarına katıldım da o bile o kadar dikkat etmiyo küçük çocukların eline rastgele raket veriyo bunlardan çok hızlı olanlarını gördüm ama o kadar çok antreman yapıolar ki herkes aşıyo ekipman konusunu.

saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 70 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..