Jump to content
Masatenisi.org Forum

Lastiği sökerken kıymık kalkıyor

Recommended Posts

Herkese merhaba, friendship instnict bir tahtam var ve süngersiz uzun pütür lastiği çıkarmaya çalışırken baktım ki kıymıkta lastikle geliyor, hiç bozmayayım dedim direkt geri yerine yapıştırdım. (yapıştırıcı masatenisi.com'un gönderdiği kendi yapıştırıcısıydı) Bazı tecrübeli insanlara danıştım, kimisi lastiği yavaş yavaş sökmemi ve sökerken tiner kullanmam gerektiğini söyledi, bazıları da sökerken lastiğin altına hafif hafif aseton dökmemi söyledi. Sizin tavsiyeleriniz nelerdir ? + olarak şimdi bu kıymık kalkan taraftaki lastiği sizin dediğiniz önerilerle çıkartmaya başladığımda o kıymık tekrar kalkacak mı ? 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Lastiği kenardan hafif kaldırıp araya tiner veya Zippo benzini dökün, yapıştırıcı çözüldükçe yavaş yavaş lastiği sökün. Söktükçe biraz daha dökün. 

Lastiği çıkardıktan sonra tahtalar için satılan su bazlı cilalardan sürün ve 24 saat kurumaya bırakın. Ardından 0 numara çok ince bir zımpara ile tahtanın yüzeyini biraz çizin. Zımparalamayın toz vs çıkmasın. Sadece yüzeyini çizmiş olun ki lastik rahat yapışsın ama kıymık kalkmasın.

• Beğen 1
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

15 saat önce, BULGARBEY yazdı:

+ olarak şimdi bu kıymık kalkan taraftaki lastiği sizin dediğiniz önerilerle çıkartmaya başladığımda o kıymık tekrar kalkacak mı ? 

Maalesef evet! %99.9 kalkacak. Çünkü o bölgede artık o kıymık ile lastik arasındaki bağ daha kuvvetli. Eğer tam olarak parça ayrılmadı ise, hafifçe lastikten ayırıp, ahşap yüzeye yapışımaya çalışabilirsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

o kıymık kalktıysa yapacak birsey yok öyle kalacak, cok derin veya uzun degilse oynamana engel olmayabilir. (Selülozik sanırım) tiner ile lastik sökme 20 yıl oncesinin furyasıydı, kimyasal solüsyonların sökülmesi için şarttı;şimdilerde gerek yok bunlara gibi bir algı olusturuluyor. Fakat Tiner gibi malzemeler dikkatli kullanıldıgı zaman lastik sökmek için çok kolaylık saglıyor. Zımparalamak bilmediğim, emin olamadıgım bir işlem. orjinal agırlık ve dengesiyle oynamak istemem ben mümkünse hiçbir tahtada. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hepinize cevaplarınız için teşekkür ediyorum. 

8 saat önce, esrarte yazdı:

o kıymık kalktıysa yapacak birsey yok öyle kalacak, cok derin veya uzun degilse oynamana engel olmayabilir. (Selülozik sanırım) tiner ile lastik sökme 20 yıl oncesinin furyasıydı, kimyasal solüsyonların sökülmesi için şarttı;şimdilerde gerek yok bunlara gibi bir algı olusturuluyor. Fakat Tiner gibi malzemeler dikkatli kullanıldıgı zaman lastik sökmek için çok kolaylık saglıyor. Zımparalamak bilmediğim, emin olamadıgım bir işlem. orjinal agırlık ve dengesiyle oynamak istemem ben mümkünse hiçbir tahtada. 

kıymık çok derin ve çok uzun değil sanırsam sökerken öyle gözükmüyordu ki tam çıkartmadan geri yapıştırdım lastiği. Tiner beni biraz korkutan bir madde, onun yerine aseton kullansam olur mu ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 15 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..