Jump to content
Masatenisi.org Forum

Lutfen Bi Okuyun

Guest mehmet kemal

Recommended Posts

isterdim ki,buraya uye olan herkesin bir set dahi olsa oyununu gormek,nasil oynadigini izlemek...hani insanin aklinda hep su oluyor:ben neredeyim?hangi seviyedeyim?...gerekli ekipman(bi masa,2 raket,bi top) olduktan sonra her 100 kisiden bence 25 tanesi bu oyunu oynuyor!ben bunlardan 20 tanesini yenip,5 tanesine yenilirsem ben neredeyim?sadece 6 aydir oynuyorum,amatorum ama bu siteyi takip ediyorum surekli,videolar izliyorum,yazilarin hepsini okudum...

servis antremaninda servisi ortaya atiyorum,top karsi orta tarafa zipladiktan sonra ziplaya ziplaya sagdan veya soldan disari cikiyor,karsidan degil(kesik ve yan falsolu servis)...diyorum ki,cok etkili bir spin yaptim...ama amator bi adam bile bunu karsiliyorsa,diyorum ki olmayacak bu is...

acemi taktigi vardir bilir misiniz?falso malso bilmezler!servisi olabildigince hizli atarlar...karsidaki adam topa vurdugunda top disari cikar,ya da cok havadan bos olarak gelir ve siz de cakarsiniz...iste bu servisi bu adamlar yiyor!bu servis daha cok ise yariyor...ve ben bile yiyorum bazen bu servisleri,kontrolu 10 olan bir kisa tirtilla bile...

kesik yapiyorum adam fileye taksin diye,acemi bi adam bile bu kesige cakiyor!...

sirf spinden olayi gotureyim diye friendship 729 fx super taktim,yine olmadi...

ben 100 milyonluk bi raketle,2 milyonluk raketle oynayan acemi bi adami,sadece cok hizli duz servislerim sayesinde yeniyorsam ki ben de amatorum,burada bu kadar olan birisi olarak benim de hevesim kiriliyor arkadaslar...olayin psikolojik yonu yani...

en cok merak ettigim ise,buradaki adamlar da o hizli servislerden atiyor mu?o servisleri yedikleri oluyor mu?ne bilim onlarin servislerini ben karsilayabilir miyim...iste yani ne bilim umarim anlatabilmisimdir hislerimi...boyle anilari paylasabiliriz,bu konular uzerine konusabiliriz,bi sekilde burada isi bilen bi kac adamin bisiler yazmasi belki bana ve benim gibilere faydali olur...tesekkurler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Mehmet Kemal arkadaşım, 6 aylık bir masa tenisçi olarak oyun esnasındaki hislerini ve gözlemlerini bu kadar mükemmel ve açık bir şekilde yazıya döktüğün için seni kutlarım. Anlattıkların eminim bir çok kişinin söylemek isteyip de söyleyemedikleri duygular olabilir. Sana bu forumda cevap verebilecek bir çok tecrübeli usta vardır, benim fikrimi soracak olursan servis atmak; rakip yesin diye değil de zor karşılasın sonuçta sana kolay top bıraksın ve böylece 3. vuruş tabir edilen vuruşu sağlam yaparak sayıyı kazanmak olarak açıklanabilir. Attığın servisler genelde sana geri dönmüyorsa zaten rakibin zayıftır ve onu yenmek başarı olarak kabul edilemez:) Çapraz ya da paralel hızlı düz servisleri yedirmek ya da karşılamak da pek matah bir şey olmasa gerek. Bu servisler genellikle kolay toplardır ve backhand ya da forhand şutlar ile aynı hızda geriye döndürülebilir. Bunları keserek döndürürsen rakibe "al bunu kafama çak benim" demiş olursun:)) Yanlışım varsa forumdaki ustalar düzeltsin.. Bol masa tenisli günler dilerim..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 weeks later...
Mehmet Kemal arkadaşım, 6 aylık bir masa tenisçi olarak oyun esnasındaki hislerini ve gözlemlerini bu kadar mükemmel ve açık bir şekilde yazıya döktüğün için seni kutlarım. Anlattıkların eminim bir çok kişinin söylemek isteyip de söyleyemedikleri duygular olabilir. Sana bu forumda cevap verebilecek bir çok tecrübeli usta vardır, benim fikrimi soracak olursan servis atmak; rakip yesin diye değil de zor karşılasın sonuçta sana kolay top bıraksın ve böylece 3. vuruş tabir edilen vuruşu sağlam yaparak sayıyı kazanmak olarak açıklanabilir. Attığın servisler genelde sana geri dönmüyorsa zaten rakibin zayıftır ve onu yenmek başarı olarak kabul edilemez:) Çapraz ya da paralel hızlı düz servisleri yedirmek ya da karşılamak da pek matah bir şey olmasa gerek. Bu servisler genellikle kolay toplardır ve backhand ya da forhand şutlar ile aynı hızda geriye döndürülebilir. Bunları keserek döndürürsen rakibe "al bunu kafama çak benim" demiş olursun:)) Yanlışım varsa forumdaki ustalar düzeltsin.. Bol masa tenisli günler dilerim..

walla ne diyeyim güsel anlatmışsınız

+235423523 :alkis:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 9 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..