Jump to content
Masatenisi.org Forum

Iolite?

Guest Dadanagast

Recommended Posts

herkese selamlar.

carbo 7.6'den iolite'a gecis yapmak istiyorum. FH v-stage max ve BH bryce fx max kullaniyorum. Oncelikle 7 gram daha hafif carbo 7.6'e gore. hiz? iolite bayagi hizli dusledigim kadariyla..:)) spin ve hiz faktorlerini carbo 7.6 ile karsilastirabilirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence hızı Carbo 7.6 ya yakındır ama daha hızlı olmayabilir. Ben şu anki tahtamdan önce Carbo 7.6 ile oynuyordum. Iolite ile de sadece 10-15 dakika oynadım. O yüzden fazla bir yorum yapamıyorum. Hızının şu anki tahtama göre daha yavaş olduğunu görünce kullanmadım.

Bir de Iolite tahtayı ABD veya uzakdoğudan getirtmeniz gerekiyor. Ben getirtirken çok pahalıya malolmuştu.

Eğer Carbo 7.6 dan daha hızlı olsun istiyorsanız Stiga Titanium'a geçin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Iolite, Butterfly'ın yumuşak tahtaları arasında en hızlısı fakat her tahta gibi onun da spin özeliği sıfır:)

Ancak, daha fazla hız arıyorsan sert tahtalara yönelmelisin. Nittaku Violin veya Butterfly Schlager Carbon olabilir mesela.

Bu arada, Iolite'ın sapı da sorun yaratabilir. Düz saplısı (ST) biraz kalın 24 mm, kavislisi ise (FL) çok ama çok ince 22 mm. Bugüne kadar ST'de 22-23 mm veya FL'de-ANA-CON'da 24-25 mm saplı raketlerle oynadıysan Iolite"a alışmakta zorluk çekebilirsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Oncelikle Stiga Carbo 7.6 kullanmadığım için ikisini karşılaştıramayacağım. Benim tahtam Iolite, flared saplı. Evet elin büyükse flared sap ince gelebilir (Benim elim büyük..Normalde anatomic sapla oynuyorum ama bu tahtanın anatomic saplısı yok). Tahta gerçekten hafif (82-83 gram şu an uzerindeki Mendo Energy Max ve Clippa 1.8 ile raket toplam 150 gr). Ağırlık dengesi Stiga Clipper CR veya Allround CR'nin aksine daha çok kafa tarafında (sapın inceliginden ve de 7.6 mm kalınlıgında bir tahta olmasından kaynaklanıyor sanırım) ama onlardan hafif. 5 katmandan oluşuyor (2 Arylate/Carbon + 3 Wood, dıştakiler Limba ağacı). Hissi iyi. Biraz titreşim var. Gayet güçlü ve hızlı bir tahta. Uzerindeki Mendo Energy ile gayet guzel topspin, fastspin, kesme ve sert şutlar atabiliyorum. Tahtanın hızıyla birlikte bu spinler baya etkili oluyor. Hızından dolayı şuta şut atarken, blok yaparken ya da spine spin yaparken için kendini pek zorlamıyorsun. Ben de henüz Yasaka V-Stage 2.0 aldım daha tahtaya bu lastikleri yapıştırma şansım olmadı, yarın deneyecegim. Gayet güzel, hızlı bir tahta. Bu tahtayla oynamak gerçekten zevkli...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

selam ertan,

titanium listemde bir sonraki secenek..:)) titanium'un agirligi ne kadar? sence titanium'un kontrol karekteristigi ile 7.6'in arasinda ne kadar bir farklilik olacak? .. arylate sence duble ucreti hakediyor mu? cunku butterfly carbon tahtalar 70 pound civarinda, stiga titanium WRB'yi 40-45 pounda bulmak mumkun.

tesekkurler ertan.

......................................

selam Toranomon,

zannedersem iolite sadece fl sapli uretiliyor ve yumusak degil sert bir tahta. schlager carbon iyi bir tahta degil herhalde ki fiyati yari yariya dusmus durumda.. alanlar 1-2 kullandiktan sonra satiyor.

..bilemiyorum arkadasim, sadece en iyisini bulmaya calisiyorum... belkide schlager en iyisi benim icin.

Nittaku Violin'i duymadim daha once.. fiyat acisindan violin ile 7.6 veya schlager'i karsilastirabilir misin?

tesekkurler toranomon.

.......................................

selam yilmaz,

anladigim kadariyla sen alistin iolite'in ince sapina? belki de o kadar da buyuk bir sorun yaratmiyor ince sapli omasi. bircok kisiden duydugum kadariyla iolite ile oynamak mukemmel bir deneyim.

v-stage ile oynayacak olman cok iyi, iolite +v-stage'in verdigi hissi, kalitesi ogrenmek isterim..

tesekkurler yilmaz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arylaye için 2 misli ücret vermiş birisi olarak bence haketmiyor. Ben titanium dan çok memnunum. Ağırlığı 87 gr civarında. Kontrolü de hızına göre iyi sayılır. Ben Schlager Carbon ile de kısa süre oynadım ve pek beğenmedim. Gerçi alıştığınız tahta dışında bir tahta ile ilk defa oynayınca yadırgıyorsunuz.

Eğer İstanbul'dayanız bir gün gelin ve deneyin tahtayı. Bence almayı düşündüğünüz her tahtayı imkan bulabiliyorsanız deneyin. Bana kontolü iyi gelen bir tahta sizin için çok kontrolsüz gelebilir veya tersi olabilir. Deneme imkanınız olursa boşuna para da vermemiş olursunuz. Fenerbahçe'de Carbo 7.6 ile oynayan bir arkadaş da var. Her ikisini de deneme imkanınız olur. Denemeyi isterseniz benimle temasa geçin.

Benim tahtayı bir arkadaş denedi ve şimdi o da getirtmeye çalışıyor.

Kafanızı biraz daha karıştırayım. Stiga şimdi de özellik olarak Carbo7.6 ya benzeyen Titanium 5.4 ü çıkarttı. Özelliklerini Stiga 2004 kataloğunda bulabilirsiniz.

Bir de Internet de bulduğum ve konuyla ilgili karşılaştırma yazısını veriyorum :

well what can i say....tried schlager with coppa on it for just under 5 minutes thats the time I'm having a hard time choosing which blade to buy. I must say I do not like the stiff feeling of it and it was hard to control. tried Sardius and felt "almost" the same very slight difference in my opinion. Sudenly I have decide to buy Stiga Carbo 7.6 oversize..It was good used it for 5 mos good control and speed but it feels like "woody" you would not feel any "carbon" feeling when using it. Finaly I got lured to buy Stiga Titanium St WRB it was a gamble coz I have not used and seen it. and it turned out a very good blade fast...low trajectory on stinging blocks in my opinion it's faster than schlager..(i'm not sure if it's because i have a bryce on it while i tried schlager with coppa) In my books at this moment i think Stiga titanium is "it" a speed demon with a touch of control and a wonderfull feeling and sound. The only "negative" thing i notice as always about Stiga blades is that the wood they use is soft that questions the durability of it , unlike other manufacturers BTY in particular they have solid wood surface on thier bat. But maybe...thats the magic of Stiga Titanium blade...solid metal plus soft wood equals speed with control. thats all i can say.

Bu yazı ve benzer yazıların olduğu web adresi : Burası. Titanium 5.4 ile ilgili yorum da var ama pek beğenmemiş gibi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

selam, iolite st olarak da uretiliyor hem de kalın 24 mm ve çok yumusak bir tahta. zaten butterfly'ın arylate-carbon tahtaları arasında sert olan sadece "schlager light" var.

schlager carbon'la yasaka v stage 2.1 ve bryce 2.1 lastiklerle (hızlandırıcı zamksız) 10 dakika kadar oynadım, off tahta kullanmama rağmen bana çok hızlı gelmişti. yarı fiyatına nerede satıldığını bildirirsen hiç kaçırmam alırım. burada hala aynı fiyat ve rağbet görüyor. acaba tutmayan schlager light mı?

nittaku violin'e gelince, geçen yılın eylül ayı sonunda piyasaya sunuldu. bildiğimiz müzik aleti viyolinin tahtasından üretiliyor ve kevlar kullanılıyor. çok değerli bir malzeme olduğu için fiyatı cok yuksek. yüzde 5 vergi dahil fiyatı 15.750 japon yeni, yaklaşık 140 abd doları. sert bir tahta ve avalox 700 serisinden daha hızlı olmasına rağmen kontrollü. her iki tarafında 2.1 hammond pro alfa lastik bulunan bir violinle 5 dakika kadar oynadım. aynı schlager tahta gibi o da çok hızlı geldi bana. ağırlığı 87 gram ve kafası kompakt ile regüler arası (156/149). biraz gergely-21'i andırıyor ama ondan daha hızlı. fl 22 mm (aynı iolite gibi) ve st 23 olarak üretiliyor.

kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selam Ertan,

Oynadigim kulupte kimse off+ tahta kullanmiyor, o yuzden pek bir sansim yok denemek icin.

titanium 5.4'u duydum, daha hafif versiyonu bildigim kadariyla.

anladigim kadariyla pek cok tahtayi denediniz simdiye kadar; v-stage ve bryce fx lastikleri yeni aldim, 7.6 tahta ile hizlilar, fakat 7.6 tahta ile -yazida phantom'un da degindigi gibi- carbonu hissedemiyorsunuz oynarken, kontrolu cok fazla. keske sizdeki tahtalari deneme firsatim olabilseydi fakat ingilterede yasiyorum. Sizce kontrolu pek kaybetmeden 7.6'e gore cok daha hizli oldugunu bildiginiz hangi tahtayi satin almaliyim?

Schlager, carbo 7.6 ve titanium arasinda hiz/spin/kontrol farkliligi nedir size gore? toranomon schlager tahtanin uygun olabilecegini soyluyor. schlager carbon tahtayi neden begenmediginizi daha ayrintili anlatabilir misiniz?

yorumlariniz icin simdiden tesekkurler.

.........................................................

Selam Toranomon,

Gercekten ilginc aslinda butterflyonline web sitesinde iolite'in sadece fl oldugunu soyluyor, fakat senin de dedigin gibi st versiyonuna internette rastlamak mumkun.. Aslinda ne biliyormusun, hepsi tamamen kafa karistirmak icin ideal. hiz/spin/kontrol karekteristikleri bircok web sitesinde farkli bircok raket icin. beni yanlis anlama, ben hicbir seyi iddia etmiyorum, sadece dogru raketi bulmaya calisan birisiyim...

Nittaku'nun buradaki distrubutoru jarvis sport ve oldukca pahaliya satiyorlar. Sanirim nittaku violin fikri simdilik rafa kalkmali benim icin.

Daha once de dedigim gibi schlager carbon tahtalarin fiyati yari yariya dusmus durumda, satin alinma yuzdesi pek fazla olmadigindan ve de begenilmediginden kaynaklaniyor bildigim kadariyla. Ben ne gordum ne de denedim Schlager carbonu, sadece kocumdan duydugum kadariyla konusuyorum. Benim kocum joola ve stiga distrubutoru ayni zamanda uluslarlararasi bir hakem. Mesela benim carbo 7.6 tahtanin normal piyasa fiyati 39.99 pound fakat ben 21.50 pounda aldim. Tabi bu ozel indirilmis bir fiyat bana. Turkiyedeki fiyatlarini pek bilemedigim icin bir tahminde bulunamam yari yariya ucuza olup olmadigi konusunda.

schlager carbonun v-stage ve bryce ile cok hizli olduguna degindin, sence kontrolu cok mu zayif tahtanin?

tesekkurler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben uzun suredir Titanium ile oynuyorum ve diger hizlı tahtaları sadece cok kisa sure denedim.

Carbo 7.6 bir onceki tahtamdi ve memnundum ama hiz olarak su anki tahtama gore epeyce yavasti. Benim Carbo 7.6 yı bir arkadasim aldi, hala oynuyor ve cok memnun. Ama hiz olarak Ti den belirgin sekilde yavas.

Ben backhand tarafimda kisa tirtil kullaniyorum. Schlager carbon tahtaya benim lastiklerimi takinca cok hafif ve dengesiz gibi hissettim. Deneyen bir kac arkadas da ayni seyi soylediler. Fakat sonra her iki tarafina duz lastik takilinca tahtanin dengesi duzeldi. Hiz olarak Ti ye benziyordu (belki cok az daha yavasti ama emin degilim). O zamanki oynadigim kisa tirtil forehand deki duz lastige gore hafifti ve sanirim dengesiz hissetme bu yuzdendi. Eger bir taraftaki lastiginiz diger tarafa gore daha hafifse bu tahtayi almayin. Ama dedigim bu ve diger hizli tahtalarla fazla oynamadim.

Carbo 7.6 ya kontrolu cok fazla diyorsaniz Titanium size iyi gelecektir. Hem cok hizli hem de hizina oranla makul kontrol sunuyor. Titanium tahtayi almadan once epeyce arastirma yaptim ve internet de bulabildigim tum yorumlari okudum. Genelde alan herkes cok memnundu. Sonucta ben de pisman olmadim. Su an yedek olarak 2. titanium tahtami getirtiyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

>> Carbo 7.6 bir onceki tahtamdi ve memnundum ama hiz olarak su anki tahtama gore epeyce yavasti.

Ben Carbo 7.6'nin muadil modeli olan Carbo Oversize ile oynadim bir sure, denedigim en kontrolsuz tahtaydi. Bence beton gibi bir hissi vardi, masaya topu indirmeyi basardigim anlarda karsilanmasi imkansiz gibi, cok suratli bir tahta ama benim sevdigim spinli oyun tarzi icin pek de uygun degildi. Carbo 7.6 daha kucuk oldugu icin Carbo Oversize'a gore bir miktar daha yavas olabilir. Bunlari dusunursek Ti gercekten cok hizli olmali.

Benim bu tahta hakkinda bir sorum var. Carbo Oversize dedigim gibi cok sertti. Ti sert bir tahta mi?

Kisa servislerde sorun yasiyor musunuz? Tahtanin hizi nedeniyle cok geriye atmasini ben istemem sahsen.

Bu arada iki soru oldu... :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selam Arsun,

Verdigin internet adresine soyle bir goz gezdirdim, fiyatlar makul.. bircok markayi bulabilmek mumkun. sence guvenilir bir adres mi malzeme temini icin? "Weight: 250.00 gms" yazisi her tahtanin aciklama kisminda, ne anlama geliyor? herhalde hepside ayni agirlikta degil..:))

Gercekten tesekkurler adres icin, amerikadan getirtmekten daha kolay ve daha ucuza.

.........................................

Selam Ertan,

Titanium mu yoksa Titanium WRB modeliyle oynuyorsun? Titanium aradigim tahta olabilir gercektende. tesekkurler.

.........................................

Selam Tsubasa,

7.6'in pek de yavas oldugu soylenemez tabi..:)) ama bir carbon tahtanin olmasi gereken hizda da degil, dedigin gibi, top bir anda firlayip gitmiyor; sardius'un schlager carbondan biraz daha yavas oldugunu biliyorum butterflyonline web sitesinden, sardius dedigin gibi mukemmel bir secim olabilir, fakat simdi tamamen titanium'u dusunmeye basladim ertan'in anlattiklarindan sonra.

joola kool??? Gercekten bir diger secenek, fiyati hepsine gore daha makul, hizli bir tahta.. Ama sanirim oncelikle kool hakkinda bir cok kisinin daha goruslerini bilmem gerekiyor.

Bir de garip ama dikkatini cekti mi bilmiyorum;

http://www.joola.de/en/produkte/hoelzer/kool.htm adresinde kool icin speed:105 kontrol:78 denmis. Off - tahta, tahtanin uzerindeki yazidan gorebilirsin..??? Rosskopf carbon; http://www.joola.de/en/produkte/hoelzer/rossi-carbon.htm adresinde ve speed:94 kontrol:80 ve Off + bir tahta..???????...:)))) Biraz garip.. Neden boyle bir hata yapmislar acaba.

tesekkurler tsubasa.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selam Arsun,

Carbo oversize hakkindaki gorusunu 'worst equipment' ta okumustum.

.. sorularinin cevabini ertandan ben de ogrenmek isterim dogrusu.

Hehe, ne kadar kotuluyorum degil mi o raketi??? :D:

Yine de o yorumu ben yazdim, yani tabii ki subjektif bir yorum, bana gore en kotusuydu, hele hele simdiki raketimle arasinda daglar kadar fark var...

Internet adresi sorusuna gelice: Oncelikle rica ederim. Ben o siteden hic siparis etmedim ama gerek bu forumda, gerek yabanci bir forumda o siteden memnun olanlar hic de az degil. Hakkinda kotu yorum hic okumamis olmam da cabasi... Ben de bundan sonra verecegim bir siparis icin orayi tercih edebilirim. bu arada sizin de yorum yazdiginiz http://www.masatenisi.org/forums/index.php?showtopic=174 linkindeki konuda, 2 kisi o siteden siparis vermis durumda, onlardan da feedback alabilirsiniz. 250g hikayesine gelince, herhalde o paketle beraber ortalama deger, zira benim su ana kadar oynadigim en agir tahta moonbeam'di, o da 100g'in biraz ustuydu yanlis hatirlamiyorsam.

joola kool icin ise: bende scholer-micke'nin urun katalogu var, sitedeki hiz degerleri resmi sitedekilerle birebir uyuyor ama raket ustunde off+ baskisi var, belki de resmini koyduklari off- taklidi yapan o raket bir hatali uretimdi, kimbilir... neticede kool su an icin onlarin en hizli raketi. bu hizi da texalium sayesinde sagliyorlar kanaatindeyim...

insallah yardimci olmusumdur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben WRB ile oynuyorum.

Ti hızından dolayı sert bir tahta ama bana göre hissetmesi ve kontrolü Schlager den daha iyi. Zaten okuduğum yorumlar da hızına göre kontrolünün çok iyi olduğunu söylüyordu.

Bey iyi servis atan bir oyuncu değilim ama bileğiniz yumuşaksa kısa servislerde sorun yaşayacağınızı tahmin etmiyorum. Ama bu kadar hızlı bir tahtanın daha kontrollü bir tahtaya göre bir takım dezavantajları olacaktır.

Yorumları bu adreste okuyabilirsiniz.

En alttaki konunun 2. ve 3. sayfalarına da bakın. Daha önce başka yorumlar da bulmuştum ama şimdi bulamadım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhabalar,

Iolite üzerine başlayan fikirlerin, zamanla onun dışında her tahtaya sıçradığını görüyorum. Aslında bu konu başlığını hızlı tahtalar diye yazsaydık daha makul olurdu. Belki de DEF, ALL ve OFF tahtalar üzerine başlıklar açmalıyız.

Ben yaklaşık 3 senedir Butterfly'ın Sardius tahtasını kullanıyorum. Daha önce Viscaria tahta kullanmıştım ama daha süratli oynama isteği beni bu tahtayı denemeye itti. Ogün bugündür de ayrılamadım.

Hızı, fast spini ve nokta vuruşlarını öldürücü şekilde yapmayı sağlıyor. Oyunun rally şekline döndüğü anda üstünlüğün bana geçtiğini farkettim ve yanlış seçim yapmadığım için sevindim. Tabii bunda Bryce'ın da etkisi büyüktü.

Tahtanın özelliklerini BUtterfly'ın sitesinde okuyabilirsiniz. Benim tahtaya tek ekleyeceğim; sapının FL olmasına rağmen dolgun olduğudur.

Sevgiler ;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

"Hehe, ne kadar kotuluyorum degil mi o raketi???"... :D:

En azindan carbo oversize'in cok kotu oldugunu senden ogrenmis oluyoruz. kotumelisin kotuyse.

Sitenin guvenli olduguna sevindim, yanlis anlama, biliyorsun, ne duzenbazliklar donuyor dunyada.

250 gms olayina gelince, haklisin tabi, paket agirligindan bahsediyorlar. ama sence de bu yaziyi ekleme sekilleri biraz olsun yanlis yerde degil mi?..:))

kool icin ne denebilir ki.. yanlis bir basim tabi, ama bunun kendi resmi web sayfasinda oluyor olmasi ilginc.. hic mi dikkatli degiller urunlerini tanitirken.. Sorun onlarin reklamciliktaki basarisizligina delalet, kool'un hizi zaten degismeyecek.. :))

.............................................

"joolanın off ooff+'ları meşhurdur :)"... :D:

gercekten haklisin, ooooffff.. :))

aslinda kool kullananlardan bir duymak lazim. bir sonraki baslik: KOOL?..:))

..............................................

Selam Sadettin,

Bryce + Titanium veya bryce + Sardius.

yukaridaki adreste titanium ile bryce'i deneyen birinin gorusleri var. titanium'un kontrolunun ve hizinin sardius'a gore daha fazla oldugunu soyluyor.

Sardius'un sapi stiga'nin legend modeli mi gibi?

..................................................

Son bir soru Ertan; hangi sapli sendeki titanium?

Stiganin master saplisini hic gormedim, cok mu ince legend modeline gore? kavrayisi nasil?

Tesekkurler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@ Ertan: Ben kendimi iyi ifade edememisim, kusura bakmayin. Kisa servislerde sorun derken karsilamayi kastetmistim. Karsilarken sorun yasiyor musunuz raketinizle? Cunku raketiniz cok uzaga atiyorsa daha kolay atak yapilmasina sebebiyet verecektir, eger flick tarzi agresif bir vurus yapmamissaniz ve karsiya topu sadece itmisseniz...

@ Dadanagast: Stiga'nin master sapi (benim su kotu :gulumse: Carbo Oversize master sapliydi) Legend sapa (arkadasta Tube Light Legend var) gore kucuk ama orta boy bir el icin gayet iyi bir ebatta. Legend modeline gore COK ince degil. Yanlis hatirlamiyorsam Timo Boll Spirit'in sapindan daha buyuk Master sap. Ama eliniz buyuk ise Legend sap daha iyi olacaktir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Rice ederim. Aralarindaki fark gercekten "biraz daha ince olsaydi" taniminin sinirlari icinde. Ama ayni tahtayi alacaksan ve tahtada da bir sorun yoksa bence bu ekstra bir masraf olur, ben biraz sapi zimparalamayi oneririm. Istedigin kadar buyukluge ayarlamak ve bir tarafi digerinden daha kavisli yapmak gibi kisisellestirme opsiyonlari olur boylece... Daha sonra da bir cila, tamamdir... :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Dadanagast Iolite-FL'nin sapının kalınlığını sormuşsun. Kusura bakma beklettim cevap için. Bir mezura ya da cetvel bulayım anında cevabını yollayacam :gulumse: . Ama ellerin büyükse straight saplı sipariş etmeni önerebilirim eğer gerçekten daha kalın saplı üretiliyor ise...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

FL degil de ST versiyonunu nereden bulabilirim bilemiyorum acikcasi.. Butterfly online'da FL versiyonu sadece, Vrocosport'da FL, burada zaten Iolite yok.. Spin Spor'da bulunur mu? Varsa satin alsam yurtdisina yollarlar mi?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 1 Gizli, 18 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..