Jump to content
Masatenisi.org Forum

Maç Yaparken Reketin Etkisi Oluyormu

Guest emure

Recommended Posts

yani maç yaparken raket iyi oynamada çok etkili oluyormu?? kötü raketle oynarsak ne olur iyi reketle oynarsak ne olur?? mesela ben Stiga Formula ACS Masa Tenisi Raketi ni alacağım. bu normal oyunlar için güzelmidir??

saygılar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eğer hobi olarak düşünüyorsanız hangi raketle oynadığınız farketmez. 2 YTL'lik bir raketle bile rahatlıkla oynayabilirsiniz. Ancak devamlı oyanayabileceğinizi düşünüyor ve kendinizide ilerletmek istiyorsanız o zaman iyi bir kombinasyon almanızda yarar var. (İyi bir kombinasyon demek hiçbir zaman pahalı olan iyidir demek değildir bunu atlamayalım lütfen...)

Amatör bir raket alıp oynamanızı değerlendirecek olursam; bu aynı bisiklet yarışçısı olmak istemenize rağmen yarış parkurunda 3 tekerlekli bisikletle dolaşmaya benzer diyebilirim. Belki siz sonuç olarak parkur aynı olduktan sonra bisiklet farketmez diyebilirsiniz. Ancak bu parkura devamlı gelecekseniz, en iyi randımanı ve hissi, belki -bir yarış bisikletiniz alamasanızda- ucuza aldığınız ancak sizin kullanırken hoşlandığınız 2 tekerlekli bir bisikletle de yakalayabilirsiniz. Çünkü 3 tekerlekli bisikletle sağa sola yatarak virajları alamayacağınız için o hissi hiçbir zaman yakalayamazsınız ve uzun süre 3 tekerlekti bisikleti kullansanız bile hiçbir zaman 2 tekerlekli bir bisikleti geçemezsiniz. Belki ancak hızınız sayesinde sonlarda kalan bir iki bisikletliyi yakalayabilirsiniz ancak onları yakalamanızında çeşitli sebepleri olacaktır.

Benim devamlı oyanayabilirim yada denerim diyen herkese tek tavsiyem kendilerine, kendi stillerine uygun bir raket almalarıdır. Sitede birçok satıcının adresi zaten var. Onlara ulaşabilirsiniz. Olmadı 2.el kısmında yine ucuza birçok malzeme var onlardan birini alabilirsiniz. Sonuç olarak amatör bir rakette bedavaya alınmıyor. İyi bir amatör raketin fiyatına ucuz bir bir profesyonel raket almanız bence daha mantıklı.

3 tekerlekli bisikletin tekerleklerini daha büyük yaptıkları için tutup ona para vereceğinize onun yerine 2 tekerlekli olupta vitesi daha düşük bir bisiklet almanızın hem his hemde kullanım açısından diğerine göre daha yararlı olacağını ve kendinizi daha iyi geliştirebileceğinizi şimdiden söyleyebilirim.

Biraz mecazsal anlattım ancak ortalama böyle bir yazıya denk geliyor gibi hissettim...

Tabii bu yazdıklarımı hepsi benim yorumum...

Saygılar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..