Jump to content
Masatenisi.org Forum

Rio Olimpiyatları Canlı Yayın & Maç Görüntüleri

Recommended Posts

yorumlardan anladığım kadarı ile zhang oynatmama üzerine kurdu oyununu,ya da arkadaşına hediye etti

neler oldu anlatın kaçırdım ben!!!!!

Benim gördüğüm şuydu. İkisi de birbirini çok iyi tanıdıkları için, stratejilerini diğer tarafın açıkları üstüne kurmuş. Cancik masanın sağına gönderdiği Ma'yı ani backhand ters vuruşlarla avladı. Ma ise güçlü forhandler ile hataya zorladı. İlk seti seyreden çoğu insan Cancikin maçı kazanacağını düşünürdü. Aradaki fark konsantrasyon ve moral motivasyonda ortaya çıktı. Zaten Cancik 3. Setin ortasında kontak kapadı.

Ma daha konsantre idi. Ama moral motivasyon olarak eğer o geri düşseydi bence o da farklı olmazdı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ya liu guoliang ile swan bir olup ma long u sampiyon yapmak icin zhang ı yakmıslar bence, kendisi tam bir masa tenisi centilmeni oldugundan ma long a dunya sampiyonlugunun yanına olimpiyatı da al bu sene deyip vermis finali.

gercekten mubarek bir insan bu zhang j.k.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çinliler çok iyi eyvallahta avrupalilarda çok kotu yani. Çinlilerle baş etmeye calisan tek adamlari var oda 40 yaşinda. Avrupanin masa tenisinde ne kadar kötü olduğunu buradan görebiliyoruz

Bence Avrupalılar (Dimitri , Freitas vs..) kötü değiller ama bu alanda daha çok sporcu aramalılar.Daha çok yetenek keşfedip üst düzey Çinlilerle başedebilecek sporcu yetiştirebilirler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence Avrupalılar (Dimitri , Freitas vs..) kötü değiller ama bu alanda daha çok sporcu aramalılar.Daha çok yetenek keşfedip üst düzey Çinlilerle başedebilecek sporcu yetiştirebilirler.

Çinlilerle baş etmek çok zor,adamlar annelerinin karnindan raketle çikiyor. Yari final gören bi adamlari var oda 40 yasinda,durumlari hic iyi degil.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ma Long bu maçta teknik olarak robotik olmanın yanında mental olarak da robotik olduğunu ispatladı. Kafa olarak zaten kendini hazırladıktan sonra, zaten tekniği ile de işi götürdü. Hediye falan boş laflar, rakibin oynunu bozarak üstünlüğünü kurdu ve yendi hepsi bu.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

abicim anlamadım ki sizi haplanıp mı izliyosunuz maçları. Bundan sonra kimseye yorum sormıycam

neyse baktım boradan da hayır yok gittim buldum maçı

https://www.youtube.com/watch?v=M1ruwcFjfjo

arkadaş kan gövdeyi götürmüş. avusturalya açıktan beri böyle jike- long maçı görmemiştim. allah ne verdiyse yapıştırmışlar birbirlerine

Z. Jike taktik filan yapmamış kütür kütür oynamış, olimpik şampiyona yakışır şekilde oynamış. itttirme kaktırma yok delikanlı gibi!

yenilmenin asilcesi vardır. Jike e de bu yakışırdı. Bu sene zhang jike i tutuyorum ben. Liu şef ne kadar doğru bir karar verdi onu da görüyoruz. şimdi elinde pırıl pırıl bi Jike var. Yerine koyacağı bi sürü adam varken istemedi ama böyle bir adam da bulamazdı işte.

Adamlar turnuvada oyunlarının %60 - ı ile oynamışlar haberimiz yokmuş. şunun temiz bi versiyonunu bulsam da defalarca izlesem

gaza geldim onur kendini ayarla ben ma long olcam sen zhang jike olcan 4- 0 yenilcen bana!!!!

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

zjk nın ilk sette 11-10 ve 12-11,son se 2-0 öndeyken verdiği sayıları izleyin.maçı vermeye zorlanıp zorlanmadığını anlayacaksınız ;) aksini iddia eden zjk nın bu maç dışında böyle saçma sapan hareketleri yaptığı üst üste iki avantaj sayısının olduğu bir maçın linkini atsın. zjk 3 ay önceki zjk gibi oynamış. çinlilerin yeni tarzı bu olsa gerek ''her sporcumuz 3 büyük kupayı alacak'' sloganıyla çıkmışlar yola. bence iyi yapıyorlar 3 büyük kupayı her büyük oyuncularına aldırmış olmaları kötü birşey değil. Acımasızlık tabiki var.Ama ilerde bu sporcular emekli olduklarında herbirinin birer olimpiyat şampiyonluğu olacak. Adamlar biz o kadar iyiyiz ki her istediğimizi yaparız diyorlar. ki yapıyorlarda.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sadece olimpiyatlarda değil turnuvalard da yapıyorlar o dediğin şeyi. taktiğe yönelip ma long u sıkıntıya da sokmak vardı ama yapmadı. vuruş yüzdesi çok yüksek olmadığı vuruşları da denedi - hem de tüm rio maçlarında.

Bütün bunlara rağmen hediye edilmiş bir maç görmüyorum ben ortada. hele 3 ay önceki zhang jike gibi hiç değil.

Samsonov'a set hediye etti dersen anlarım da madalyayı hediye edecek olsa en azından bir set alamaz mıydı?

Bence Zhang jike sadece kendiyle yarışıyor artık. Önünden dev aynasını kaldırdı ederim ne ise göreyim dedi. Olimpiyatlar 1-2 ay sonra olsaydı bu maçın sonucu çok daha farklı olurdu.

Maçı zhang oynamadı verdi gözüyle görmek fanatikliktir. 11. sayıda topu neden öyle kaldırdı diye sorup kaldırdıktan sonra köşede kontra için pozisyon almayı görmemek de anca fanatizmden gözü dönenlerin göremeyeceği bir şeydir. Bunun gibi nice güzellikleri de göremezsiniz sadece görmek istediklerinizi görürseniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben zjk nin maçı verdiğine katılmıyorum. Maçın kırılma ani bence ilk setti.ilk seti jike alsaydi maç çok farklı olabilirdi.birde ma mükemmel bir oyun oynadı nerdeyse sıfır hata.benim dikkatimi çeken ayrı bi noktada maç içerisinde nerdeyse bütün bh-bh rallileri ma kazandı. Bunlar ma ya maçı kazandırdı bence.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ZJK nin en büyük sorunu istikrarsız oluşu. Bir tempo tutturur Dünya Şampiyonu olur, başka zaman bir oynar ki bu ZJK olamaz dersiniz.

Ma ya robot, makine gibi sıfatlar takılması boşuna değil. Büyük bir yüzdeyle kazanır, ancak kaybetse bile saç baş yoldurtmaz.

Ayrıca robot sıfatını, final maçında hakettiğini gösterdi. Duygusuz adam, insan yurttaşına bir set vermez mi yahu :asabi:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben hiç bir sporcunun, bilerek ünvan maçı kaybedeceğine inanmam. Sporcunun ruhuna terstir. Zaten o süreç bir başlarsa en kısa zamanda o sporcu çaptan düşer.

Ben kendi adıma, oğlum 3 yaşında iken bile onunla oynadığım oyunları bilerek kaybetmedim. İlerde torunum olursa, ona da bilerek kaybetmem.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben hiç bir sporcunun, bilerek ünvan maçı kaybedeceğine inanmam. Sporcunun ruhuna terstir. Zaten o süreç bir başlarsa en kısa zamanda o sporcu çaptan düşer.

Ben kendi adıma, oğlum 3 yaşında iken bile onunla oynadığım oyunları bilerek kaybetmedim. İlerde torunum olursa, ona da bilerek kaybetmem.

Bilerek ve isteyerek kimse yenilmek istemez...Komutan emredince istemesende yenileceksin..Bariçello yıllarca sumahere yollar verdi herkes bilir...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 26 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..