Jump to content
Masatenisi.org Forum

Ne Alayım

Guest Acemiii

Recommended Posts

açıkcası ben bu oyunu çalıştığım iş yerindeki arkadaşlarla amatörce oynuyorum. kendimi internetteki sitelerden edindiğim bilgilerle yetiştirmeye çalışmaktayım. ankara da bulabilirsem ve benide kabul ederlerse ki yaşım 34, kursa gidip biraz daha yetiştirerek biraz daha iyi olmaya yenemediğim bazılarını da yenmeye çalışmayı düşünüyorum.

sitenizi tesadüfen bulmuştum. yazılanlarda ilgimi çekmişti. şu an butterfly 7000 model raketini kullanıyorum. 55 milyona almıştım. yenmeye azmettiğim kişilerin bazılarında sriver olsa gerek raketler çin lastikleri vs.. var. tabi hevesle alıyorlar. neyse asıl konu;

- amatör oyun stilim; spin

- atakta bulunmayı seviyorum. sürekli kesmeyi pek sevmiyorum

- sert vuruşlara genelde sert spinle karşılık verdiğim için geri dönerse rakip için kötü oluyor, dönmezse de benim için

- videolarda izliyorum fakat blokları (raketi tutup olduğu gibi topu geri gönderme) pek beceremiyorum

şimdi sizden ricam;

- bana zamksız (ki onla uğraşamam) bir lastik ismi, kalınlığı, her iki taraf içinde ayrı ayrı

- bana sünger kalınlığı, her iki taraf içinde ayrı ayrı

- ve raket ismi

yani komple bir raket yapmam için gerekli parçaları bana söylermisiniz. aslında bana uygunsa ikinci elde alabilirim. yardımlarınızı bekliyorum.teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Komple hazır raket almak istiyorsan sana Stiga Supertech Oversize *** raketi tavsiye edrim. Üzerinde Stiga Doer 2.0 lastikler var. Bu lastik hızlı bir lastik değil ama gayet spinli yumuşak bir lastik(sungeri tahminen 38°). Tahtası da all+ veya off- bir tahta. Dengeli bir kombinasyon allround ya da offansif oyun için uygun.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

cevap ve önerileriniz için gerçekten çok teşekkür ederim. bende hiç cevap veren yok diye üzülmüştüm. önerilerinizi not aldım ve anladığım kadarıyla bana;

- all+ veya allround tipi raket ve lastikler öneriyorsunuz. all+ ile allround arasındaki farkı pek bilmiyorum. kısaca anlatabilirmisiniz.

- aslında benim aklımdaki lastik kalınlığı 1.9 idi. fakat 1.7 de önerilmiş. 1.7, 1.9, 2.0 bunlardan hangisini alsam. 1,7 üstü kullanımı beni çok zorlarmı

bunada cevap verirseniz başka soru sormayacağımı düşünüyorum. lütfen....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Nasıl bir tahata almam gerekir kararsızım!!

Alacağım lastik tackiness d ve netür bir tahta almam gerekliki. lastik tahta kombinasyonu uygun olsun.Bana biran önce yardımcı olun lütfen turnuvalara az kaldı ve nereden en kısa sürede getirtebileceğimi de ayrıntılı olarak yazarsanız sevinirim.

Bir sorum daha var.kusura bakmayın ikinci kez hata yapmak istemiyorum çünkü bundan önce yanlış lastik ve tahta seçmiştim!

Alacagım lastiğin 1.9mm (soft) olması durumunda etkili spin yapabilirmiyim?

ve ya kaç mm olması gerektiği hakkında bilgilendirirseniz sevinirim (bu arada kontrol gücümü eksiltmemesi önemli)

yardımlarınızı bekliyorum.teşekkürler.....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Acemiii Kardeş,

şu anda oynadığın raketin sanırım Primorac 7000. sünger kalınlığı 1,5 mm olan, spin, kontrol ve hız seviyeleri de hobi oyunculara yönelik olarak orta seviyelerde olan bir raket. başlangıç için fena olmamakla birlikte, bu tür raketleri, aktif masa tenisi oyuncularının kullandığı raketlerle karşılaştırmak pek sağlıklı olmaz, çünkü arada dağlar kadar fark vardır. örneğin, daha önceki arkadaşların önerdiği allround tahtalardan birinin üzerine 1,5 mm bir Sriver yapıştırsan bile, elde edeceğin hız ve spin, senin şu andaki raketinden çok fazladır. bu nedenle, ben sana, gerçekten masa tenisini spor olarak yapmak, kendine de böyle bir raket oluşturmak istiyorsan, başlangıç için 1,7 mm'den kalın bir lastikle başlamamanı tavsiye ederim. Tabii en iyisi, böyle bir raketi olan birini bulup, o raketle biraz oynayıp aradaki farkı anlaman.

Benim sana tavsiyem: tahta olarak Stiga Allround Classic veya Butterfly Grubba Variant All, ikisi de oldukça kontrollu allround tahtalar.

Lastik olarak ise iki yüz için de: Butterfly Sriver EL 1,7 mm. Sriver serisinin orta sertlikte ve hızda olan bu lastiği ile hertürlü temel tekniği kolaylıkla öğrenebilir ve uygulayabilirsin. İleride, oyun stilinin daha iyi belirginleşmesi doğrultusunda lastik kalınlığını artırabilir veya stiline daha uygun olabilecek lastiklere geçebilirsin. Örneğin, forhende başka bekhende başka bir lastik takabilirsin. Ancak, başlangıç için, önerdiğim bu kombinasyon idealdir.

Tackiness de iyi bir lastik olmakla beraber, yeni başlayanlar için bir dezevantajı, Sriver'a göre daha fazla çeken/tutan bir yüzeyi olması nedeniyle, spine ve kesik toplara karşı daha duyarlı olması bu nedenle de başlangıçta kontrol problemi yaratabilecek olmasıdır. Örneğin, falsolu servisleri karşılamak, bu duyarlılığı nedeniyle Tackiness ile senin için daha zor olabilir.

Allround ile allround+ tahtalar arasındaki fark ise, allround+ tahtaların biraz daha ofansif eğilimli tahtalar olmasıdır.

Bir de, kesinlikle zamklama olayını düşünme zaten. Zamklama, vuruş teknikleri açısından sorunu olmayan ileri seviyedeki oyuncuların artı hız ve spin elde etmek için başvurdukları bir yöntemdir.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yardımcı olmak ne kelime, önümdeki tereddüt dolu bütün sisleri dağıttın. diğer emeği geçen hocalara ve sana verdiğin doyurucu bilgiler için çok teşekkür ederim. dediğin malzemeleri güvenilir bir şekilde türkiyeden nereden temin edebilirim. bilginiz varmı?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

"... dediğin malzemeleri güvenilir bir şekilde türkiyeden nereden temin edebilirim. bilginiz varmı?"

eger Istanbul'da oturuyorsan Butterfly markasini uygun fiyatla Eminonu'deki ender spor dan alabilirsin (resmi BTF distributoru), yerini istersen tarif ederim. bir de anadolu yakasinda baska bir Butterfly distributoru daha var ama onun fiyatlarini ve yerini tam bilmiyorum.

Bu arada grubba tahta ve sriver guzel bir kombinasyon olur kanaatindeyim. sriver her seyi yapabilecegin guzel bir lastiktir, kontrol olarak da hic uzmez :))

Arsun

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ender Spor Butterfly'ı bıraktığını ve yeni distribütörün Spin Spor olduğunu duydum.

Spin Spor telefonu 0216 - 414 03 57. Adresini www.spinspor.com adresinden öğrenebilirsiniz. Yeri Hasanpaşa'da Kadıköy belediyesinin karşısında (minibüs yolunun sonuna doğru, evlendirme dairesini geçince sağda).

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

O zaman bu cok yeni bir gelisme, zira ben bir ay kadar once ender spor'daydim, yeni malzemeler de vardi, magazalarini da buyutmuslerdi. Ama spin spor eskiden butterfly distributoru degildi, gene de butterfly urunleri bulunuyordu orda. Yalniz su var: spin spor butun bu urunlerini cok pahaliya satiyordu ender spora gore. Ben o yuzden cok gerekmedikce spin spora gitmiyordum acikcasi.

Spin spor esasen tibhar distributoru ve diger markalari daha pahaliya satmasinin sebebi kendi markasini yaymak istemesi olabilir. Ama eger simdi butterfly distributorlugunu de aldiysa o zaman fiyat politikasini degistirmek zorunda kalacaktir.

Arsun

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu akşam oynamaya gitmiştim, orada sordum. Ender Spor Butterfly ürünlerini satmaya devam ediyormuş. Herhalde birden fazla distribütör atadılar.

Daha önce bana bıraktı demişlerdi. Birilerinizi yanılttıysam özür dilerim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   2 Üye, 0 Gizli, 54 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..