Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tackifire C

Misafir

Recommended Posts

selam arkadaslar,

Geçen sene tackifire D kullandim BH için.Sayilarimin çogunu BH ile yapiyorum.Bu lastige benzer tackifire special var.Ama yabanci forumlardan aldigim bilgilere gore tackifire C ile masadan daha iyi smash yapabiliyorsun ve kestigin toplarda daha çok effect var!

Biliyorum H3 var ve ucuz.Ama bu lastik biraz yuksek atiyor ve dinamizmi yeterli degil(benim için)

Tackifire C kullanan ve fikirlerini , bu lastik hakkinda,benimle paylasmak isteyen var mi?

tskler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu lastiği kullanmadığım için çok fazla birşey yazamayacağım ama tanıtımlarından anladığım kadarıyla üst yüzeyi TS ve TS Soft'a göre daha sert ve daha çok top tutuyor sanırım, süngeri ise Sriver L'in süngerine benziyormuş. Tackifire D'yi bilmiyorum ama TS Soft'a göre top hissinin daha az olduğunu sanıyorum. Zaten şimdi Tackifire C'nin yumuşak süngerlisini de üretip satmaya başlamışlar. Bir de backhand için düşünüyorsan, Butterfly özellikle forehand için tavsiye ediyordu bu lastiği. Kullanan arkadaşlar varsa, ben de yorumlarını merakla bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

Bir aya yakın bir süre tackifire c 2.0 ile oynadım bizim gibi koluçok hızlı olmıyan oyuncular için lastiğin yararları pek görülmüyor,backhand içinde pek uygun değil forehand için uygun ve belirlibir hızdan sonra hakikaten butterflyın öteki lastiklerinden daha efektif.Birde hızlandırıcı zamka uygun değil lastik kendini koyveriyor!!!!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

Bir aya yakın bir süre tackifire c 2.0 ile oynadım bizim gibi koluçok hızlı olmıyan oyuncular için lastiğin yararları pek görülmüyor,backhand içinde pek uygun değil forehand için uygun ve belirlibir hızdan sonra hakikaten butterflyın öteki lastiklerinden daha efektif.Birde hızlandırıcı zamka uygun değil lastik kendini koyveriyor!!!!

guzel soyledin.iste benim kolum çok hizli ama kendim degil!!!o yuzden çabuk blok ve smash yapacagim bir lastik ariyorum.Bu ozelligimde BH ile

fakat dediginiz gibi bu lastigin fh için yapildi denmesi benide dusunduruyor.En iyisi alip denemek galiba!!!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

guzel soyledin.iste benim kolum çok hizli ama kendim degil!!!o yuzden çabuk blok ve smash yapacagim bir lastik ariyorum.Bu ozelligimde BH ile

fakat dediginiz gibi bu lastigin fh için yapildi denmesi benide dusunduruyor.En iyisi alip denemek galiba!!!

Merhaba

Sorunu galiba gene butterfly çözdü, direk tackifire c soft la denerseniz daha iyi olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

dun bir arkadasin tackifire special lastigini denedim.çok hosuma gitti.Blok ve smash lar çok kolay.Direk vuruslarda çok etkili.Yani tam aradigim lastik gibi.Ginede bunun C serisiyle karsilastirmak isterdim.Bazi yurt disi forumlarda,tackifire C nin specialden daha iyi oldugunu soyluyorlar!(blok,smash,kesme ve direk vuruslar)çevremdede kimseden tackifire C kullanan yok <_<

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

dun bir arkadasin tackifire special lastigini denedim.çok hosuma gitti.Blok ve smash lar çok kolay.Direk vuruslarda çok etkili.Yani tam aradigim lastik gibi.Ginede bunun C serisiyle karsilastirmak isterdim.Bazi yurt disi forumlarda,tackifire C nin specialden daha iyi oldugunu soyluyorlar!(blok,smash,kesme ve direk vuruslar)çevremdede kimseden tackifire C kullanan yok <_<

Butterfly'ın Tackifire lastikleri çok tutulmaya başlandı aslında. Ben uzun süre önce keşfedip bu lastikle oynamaya uygun bir oyuncuya tavsiye edip kullanmasını sağlamıştım ve hala da kullanıyor. İlk başta Tackifire Special denedi daha sonra da soft'u çıkınca ona geçti. Yaklaşık 3 yıldır o lastiği kullanıyor ve çok memnun. Şimdi Tackifire C serisi lastiğide denetmek istiyorum ama öncelikle deneyen birkaç oyuncudan yorum bekliyorum. Tackifire Special Soft ile Tackifire C arasındaki farkı yazabilecek (ama denemiş olmanın tecrübesiyle tabii) arkadaşlarımız var mı?

Soft belki Nejdet Bey için iyi olmayabilir çünkü kendisi hızlı hareket etmeyi seviyor ama Tackifire C olarak deneyebilir. (Ama denemediğim için tam birşey diyemem.)

Ben de uzun süredir Tackifire Special Soft kullanıyorum ve şu anda aynı takımda 3 kişide birden aynı lastik var. Bu lastiği ne kadar beğendiğimizin bir göstergesi ancak Tackifire C'nin üst yüzeyi bu lastiğin iki katı kadar daha güçlü topu tutuyormuş kanaatindeyim. Kısacası Tackiness D lastiğin hızlısı gibi ama oynayanlar daha iyi yorum yapabilir çünkü ben o kadar tutan bir lastikle oynamaya cesaret edemem...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Butterfly'ın Tackifire lastikleri çok tutulmaya başlandı aslında. Ben uzun süre önce keşfedip bu lastikle oynamaya uygun bir oyuncuya tavsiye edip kullanmasını sağlamıştım ve hala da kullanıyor. İlk başta Tackifire Special denedi daha sonra da soft'u çıkınca ona geçti. Yaklaşık 3 yıldır o lastiği kullanıyor ve çok memnun. Şimdi Tackifire C serisi lastiğide denetmek istiyorum ama öncelikle deneyen birkaç oyuncudan yorum bekliyorum. Tackifire Special Soft ile Tackifire C arasındaki farkı yazabilecek (ama denemiş olmanın tecrübesiyle tabii) arkadaşlarımız var mı?

Soft belki Nejdet Bey için iyi olmayabilir çünkü kendisi hızlı hareket etmeyi seviyor ama Tackifire C olarak deneyebilir. (Ama denemediğim için tam birşey diyemem.)

Ben de uzun süredir Tackifire Special Soft kullanıyorum ve şu anda aynı takımda 3 kişide birden aynı lastik var. Bu lastiği ne kadar beğendiğimizin bir göstergesi ancak Tackifire C'nin üst yüzeyi bu lastiğin iki katı kadar daha güçlü topu tutuyormuş kanaatindeyim. Kısacası Tackiness D lastiğin hızlısı gibi ama oynayanlar daha iyi yorum yapabilir çünkü ben o kadar tutan bir lastikle oynamaya cesaret edemem...

Mrb. Saadettin bey herhalde bugün raketimle onadığımda Tackfire C hakkında size ipuçları verebileceğim. Valla dörtgözle bekliyorum raketi, gelir gelmez bu akşam iş çıkışı deneyeceğim. Ama özellikle yarın tatil olduğu için daha rahat oynama imkanım olacak. İnan ki çok heyecanlıyım, neredeyse bir haftadır tenis oynayamadım bildiğin sebeplerden dolayı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Mrb. Saadettin bey herhalde bugün raketimle onadığımda Tackfire C hakkında size ipuçları verebileceğim. Valla dörtgözle bekliyorum raketi, gelir gelmez bu akşam iş çıkışı deneyeceğim. Ama özellikle yarın tatil olduğu için daha rahat oynama imkanım olacak. İnan ki çok heyecanlıyım, neredeyse bir haftadır tenis oynayamadım bildiğin sebeplerden dolayı.

Tackifire C ile ilgili yorumlarınızı yazarsanız sevinirim...

Saygılar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Saygılar,

İlk defa pro raketle ve yapıştırma lastikle oynadığım için Tackfire C ile ilgili değerlendirmelerim eksik olabilir şu an için. Fakat bir haftalık aradan sonra ilk defa elime raket almama rağmen bayağı beğendiğimi söyleyebilirim. Özellikle top tutuşu, kontrolü çok hoşuma gitti. Topu istediğim yere istediğim gibi gönderebilmem açısından Tackfire C ideal benim için. Tabi dedim ya diğer lastikleri deneme imkanım olmadı ama yine de atak bir oyun stilim olmasına rağmen ( diğer tarafta daha hızlı bir lastik olan Yasaka V Stage kullandığım halde) ağırlıklı olarak Tackfire C ile oynadım. Hem backhand hem de forhand için kullandım. Top yapışıyor sanki ve bilekleriniz iyiyse etkili gönderememe gibi bir korkunuz yok. Bence (yukarda yazdığım nedenden dolayı çok sağlıklı bir değerlendirme yapamasamda ) kontrol, spin ve hız açısından ideal bir lastik. Üstelik her iki tarafta da bence etkili kullanabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Saygılar,

Saadettin bey, aslında amacım sizin hazırladığınız raketle oynamaktı dün. Fakat iyi oynayan arkadaşlarım gelmediğinden ben eski hazır raketimle oynadım. Ama Salı akşamı kargodan alır almaz akşam oynadığım da raket bayağı iyi geldi. Bahsettiğim gibi Tacfire C daha kontrollü ve iyi bir lastik. Zaten oyunda kazanmak için sürekli hücum yapmak değil, etkili toplar atabilmek çok önemli bence. Ve tackfire C bu açıdan çok iyi. Bunu hissetmemek mümkün değil. Doğru hızı diğer lastiğe göre az (Yasaka V Stage' e göre ) ama o kadar hıza da gerek kalmıyor bence. En azından bir tarafta Tackfire C olması çok avantajlı yapabilir. İzlediğim kadarıyla (amatörce de oynasam) biliyorum ki, masa tenisinde dengeli ve zamanı geldiğinde çok çabuk hücum yapmak kazandırıyor. Bence knotrol de (lastiğinizin spini iyiyse ki, tackfire C öyle bir lastik) en az hız kadar önemli. Çünkü oyun gücünü ekonomik kullanıp, rakibin hız ve spinini tersine çevirmek daha etkili bence. Yeter ki, bilekleriniz yumuşak ve refleksleriniz iyi olsun.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tskler verdigin bilgiler için.Ben 1 haftadir tackifire special kullaniyorum.Geçen sezon kullandigim tackifire D den daha iyi bir lastik.Bu lastikle ,ayni çinliler gibi oyunu fazla uzatmadan bitirmeye çalisiyorum.Bu oyun için bayagi basarili bir lastik.çin lastiklerinden daha dinamik!Benim merak ettigim tackifire C nin,acaba bu oyun stilinde dahada basarili olma olasiligindan,merak etmistim.Ama galiba satin almadan ve kendim denemeden bunu ogrenmem imkansiz!Zira benim oyun stilinde ,etrafimda oynayan fazla insanda yok.çinde mutlaka milyonlarca vardir.Orayami gitsem ne!!!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tskler verdigin bilgiler için.Ben 1 haftadir tackifire special kullaniyorum.Geçen sezon kullandigim tackifire D den daha iyi bir lastik.Bu lastikle ,ayni çinliler gibi oyunu fazla uzatmadan bitirmeye çalisiyorum.Bu oyun için bayagi basarili bir lastik.çin lastiklerinden daha dinamik!Benim merak ettigim tackifire C nin,acaba bu oyun stilinde dahada basarili olma olasiligindan,merak etmistim.Ama galiba satin almadan ve kendim denemeden bunu ogrenmem imkansiz!Zira benim oyun stilinde ,etrafimda oynayan fazla insanda yok.çinde mutlaka milyonlarca vardir.Orayami gitsem ne!!!

Sizleri bilmem ama benim en büyük şanssızlığım, porfesyonel oynayanlardan uzakta olmam. Amatör de olsa çok iyi oynayan arkadaşlarım var ve idare ediyoruz ama oyunu yüksek tempoda oynamak daha bir geliştiriyor insanı. Benim için kullandığım lastiğin his açısından kuvvetli olması, istediğim şekilde topu gönderebilmem çok önemlidir. Ekipman uyumunun iyi olmasıyla insanın kendine güveni de geliyor ki, en mühimi bu. Tackfire C bende böyle bir izlenim bıraktı. Tabir nasıl olur bilmem ama beni çok iyi anlıyor, hissettiğim gibi oynayabiliyorum. Kimi lastikler vardır, tekniğiniz ne kadar iyi olursa olsun ve ne kadar güçlü olursanız olun bir türlü istediğiniz yere topu gönderemezsiniz. Topu ya fileye takarsınız ya da dışarı atarsınız. Ama çevirdiğiniz topu elle atar gibi hedefe emin bir şekilde ulaştırabiliyorsanız ekipman ile uyumunuz mükemmel demektir. Backhandim için taktırdığım halde forhandimde bile çok rahat ve güvenli olarak kullandım. Zaman ilerledikçe daha güzel bir uyum olacağına inanıyorum. Tackfire C yi tavsiye ederim, kontrollü fakat oyunu her yönüyle oynayanlar için...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Tackifire C yi denedim.Hiç begenmedim.Lastik çok yuksek atiyor.yapiskan yuzeyi yuzunden topu çok tutuyor ve ani backhand vuruslarimi yapamadim.

Fakat lastigi forhand imda denedim.Biraz yavasligi yuzunden zorlanmama ragmen ginede ilerisi için biraz isik gordum.Simdi yaklasik 1 aydir, yapiskanin sayesindede lastik bayagi iyi oldu.Acayip kontrollu bir lastik,yavasligini,topu istediginiz yere yollamakla avantaja çevirebiliyorsunuz.Yuksek atmasida azaldi.Yani çok ilginç.hiç begenmedigim bir lastik,forhandimin vaz geçilmez lastigi oldu.Backhandimdada tackifire special kullaniyorum.Onunda hizi az ama bloklarla topu çok kisa oynayarak,rakibi masaya çekerek,smash vurmak için birebir.Topu kestiginiz zamanda rakibi bayagi zorluyor galiba.Zira bu lastik sayesinde atak yapmadanda sayi kazanmaya basladim!

Tackifire C,gerçekten forhand için yapilmis.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 months later...

Herkese merhaba,

Ben uzun zamandır oynayamadım. Yeniden başlayacağım. En son Primorac Carbon ve Tackifire Special kullanıyordum. Bayağı atak bir tahtaydı ancak uzun zaman oynamayışımın vermiş olduğum hamlıkla daha kontrollu bir raket yaratmaya karar verdim. Yine biraz olsun offense ağırlığı olacak.

Tahta olarak Nittaku Shake Offense aldım. Lastik konusunda ise TACKIFIRE C SOFT almak istiyorum. Ancak Türkiye'de sanırım bulamayacağım. Ender Spor olsun, Spin Spor vs. hepsine sordum ama SOFT modeli kimsede yok. Bir arkadaşın önermiş olduğu dandoy-sports sitesine de baktım ama orada da göremedm. Yurtdışından hiç sipariş vermemiştim. Sizler genellikle böyle durumlarda nereden sipariş veriyorsunuz? Ayrıca gümrük tarafında herhangi bir sorun oluyor mu? Konu hakkında bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Bu lastiği nerede bulabilirim? Türkiye'de olduğunu bildiğiniz bir yer var mı?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

www.iruiru.com/e de bulabilirsiniz. 100 euroyu geçmediği sürece ekstra vergi de ödemezsiniz...

çok teşekkür ederim ancak ne yazık ki bu sitede Tackifire C Soft yok.

Sitede Tackifire Special Soft var. Ama ben onu istemiyorum. Yine de teşekkürler. Fikri olan varsa başka söylemesini rica ederim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selam.

Eğer çok acelen yoksa presports.com (malezya) dan alabilirsin yaklaşık 15-17 günde geliyor. Gümrük de yok.Fiyatlarıda oldukça makul.Ben ordan tahta ve lastikler almıştım. Özellikle çin tahta ve lastikleri çok ucuz.

Yada vroco.com (hollanda) a da bakabilirsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selam.

Eğer çok acelen yoksa presports.com (malezya) dan alabilirsin yaklaşık 15-17 günde geliyor. Gümrük de yok.Fiyatlarıda oldukça makul.Ben ordan tahta ve lastikler almıştım. Özellikle çin tahta ve lastikleri çok ucuz.

Yada vroco.com (hollanda) a da bakabilirsin.

Teşekkür ederim. Ben presports dan siparişi verdim. Ancak fiyatlar neden bu kadar ucuz anlayamadım. Butterflyonline.com daki fiyatlarla arasında neredeyse iki kat fark var. Neden böyle bir fark olabilir sizin fikriniz var mı acaba?

Tekrar teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 5 weeks later...
Teşekkür ederim. Ben presports dan siparişi verdim. Ancak fiyatlar neden bu kadar ucuz anlayamadım. Butterflyonline.com daki fiyatlarla arasında neredeyse iki kat fark var. Neden böyle bir fark olabilir sizin fikriniz var mı acaba?

Tekrar teşekkürler...

Tackifire C soft lastikleriniz geldimi???Deneme imkanı bulduysanız yorumlarınızı bekliyoruz.Bende fh.de kullanmayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 months later...

arkadaslar,

tackifire-c soft 1.9 ve tackifire special soft 1.9 lastiklerin ikisini de kullaniyorum (imzama aldanmayin, ikisi de kirmizi renkli maalesef :D: )

ikisini de presports dan siparis etmistim. burdaki fiyatlar makul.

2 lastigi de cok begendigimi soyleyebilirim. TSS kesinlikle daha hizli bir lastik, bunu oynarken hissediyorsunuz, topu daha cok atiyor, ama masanin dibine dusen spin ler rakip icin cok zorlayici oluyor. FH icin cok guzel lastik, BH de denemedim. yalniz yumusatmak icin bir kac defa yapistirmak lazim sanirim. waldner senso carbon uzerinde denedim. masanin cok yakininda spinler biraz disari gidiyor (en azindan benimkiler), ama 1-2 adim acilinca cok tatli hale geliyor.

Tackifire-C soft u hem BH de hem FH de kullandim. sungeri iyice kivama geldikten sonra BH icin cok hos lastik, guzel spin yapiliyor, sut atiliyor ve sondurucu blok yapiliyor. ama bloktan direk sayi alinmiyor pek. FH icin de iyiydi, spin ler yapiskan yuzeyi sayesinde etkili, servis tss ye gore daha etkili,

ama sahsen BH icin tercih ederim. masanin uzaginda kolu savurmak gerekiyor. soft olmayani FH icin daha uygun olabilir. bu lastigi de stiga off cr tahta uzerinde kullandim.

kontrollü ve spinli hucumu sevenlere ve hem FH hem BH' si etkili olanlara tavsiye edebilirim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 1 Gizli, 16 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..