Jump to content
Masatenisi.org Forum

Sizce Gençlere Yeterince önem Veriliyomu?

Misafir

Recommended Posts

Arkadaşlar Türkiye masa tenisi ligleri gerçekten çok güzel ve kaliteli oluyor. Ama benim düşüncem liglerde gençlere yeterince önem verilmemesi :protesto: öncelerden liglerde her takımda bir tane genç oyuncu oynatma kuralı vardı sonra federasyon değişti bu kural tariha gömüldü :asabi::asabi::asabi::asabi:

Sizce şimdi liglerde 1 tane genç oyuncu oynatma kuralı tekrar gündeme gelmelimi? Bu kural hem gençlerin önünü açar hemde türkiye'deki masa tenisi seviyesini daha yükseklere çıkarır diye düşünüyorum ben sizcede öylemi bu konuyu sizler aracılığı ile gerekli mercilere taşımalımıyız?????

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Doğu Anadoluda bölgesel lig adı altında gençler ligi yapılıyor.Ancak birçok takım maçlara gelemiyor.Erkek ve kızlarda bizim Malatya takımları namağlup şampiyon oluyorlar.eee nerde kaldı bunların kendilerini geliştirmesi.Kendi denkleriyle oynarlarsa nasıl gelişme olacak?Ancak bu bölgesel lig büyük ligi olsaydı ve 1 genç oynatma mecburiyeti olsaydı çok daha güzel olurdu.Genç sporcular için büyük tecrübe olacak ve ilerleme kaydedeceklerdi.Ayrıca Büyük takımlar kendi imkanlarına kalsa yine iştirak edeceklerdir bu liglere.Ama nedense Federasyon çok ilginç bir uygulama yapıyor.Türkiye de 4 tane lig var 3 ü büyükler ligi ama doğu bölgesindeki lig gençler ligi.Bizim bi genç çocuğumuz var diyelim bu ligde.Çocuk çok iyi.Ama bu sene gençlerde son senesi,sonra ne olacak bu çocuk gelecek sene ne yapacak ?tabiki nokta.Saçmalıktan başka hiçbirşey değil.Katılıyorum sana kardeşim.Büyük ligi olmalı birde genç mecburiyeti getirilmeli.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşım sizin bölgenizde yine gençler ligi var.Ya bizim bizde batıda yani yok gençler ligi.Ligde oynamazsan gelişme gösteremezsin.Bilmiyorum ya bu konu zaten canımı sıkıyo hep.İnşallah bakılır çaresine........Kemal böyle konular açtığın için kutluyorum..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aslında gençler ligi kurulacak diye hbr çıkarmışlardı tabi bizde çok sevinmiştik ama sadece lafmış ben bu federasyondan pek memnun deilim açıkçası liglerde genç uygulaması şöyle; mesela bir genç oyuncunun gençlerde son senesiyse ondan sonraki gençlerin oyununda büyük faydaları olur diye düşünüyorum ben sizcede öylemi :protesto: :protesto: :protesto: :protesto:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 months later...

bencede genclere onem verılmıoo hemen hemen heryerde adamın elınde super genc var ama adam oyuncu arıoo neymıs yası kucukmus bence bole genclerı masa tenısınde zor tutacaklara benzıoo ama genclere onem verılen yerlerdede ıı oyuncular cıkıooo sole bı bakarsanız gorursunuzz

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

bence bu konunun biraz ustune gidilmeli genclerin önünü acmak lazım aslında keske onceki gibi genc oyuncu oynatma zorunlulugu olsaydı cunku sadece bnm bildigim en az 30 tane super ligde oynayacak kadar yetenekli oyuncu war ama hiç birisi de super ligde oynamıyor bu yuzden bu konunun cok onemli oldugunu düşünüyorum ve federasyona bu mewzuunun iletilmesi konusunda ısrarlıyım herkese slm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 weeks later...

kendi fikrimce katılır mısınız bilhassa kemal ve ibo bilmiyorum da Denizli kendini düşünen bi kaç insan var ve bizim önümüzü sanki kapamakla görevlendirilmiş gibi herşeye karşı geliyolar ama nası olduyas bu sene son senemiz oldugundan mı kaynaklanır bilemem de lige götürmeye razı geldiler siz daha iyi bilirsiniz daha lig tecrübem olmadı ve bu gidişle sonumuz iyi değil bizim yendiğimiz adamlar lige gidiyorlar biz yerimizde sayıyoruz sonraki turnucada bizi zorlamaya başlıyolar bu iş biraz yaş sora da bizi azarlıyolar e suç sizde yani biz gelişme dönemimizin son noktasındayız daha iyi oyuncularla oynayıp tekniğimizin gelişmesine olanak göstermeleri gerekir.;lerleye dakikalarda napcaklarını görücez herkese tekrardan slmlar ve günaydın!!!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

[size kesinlikle katılıyorum ben mesela konyada bu işi türkiyede çoğu kişiden daha iyi yapan bir oyuncu tanıyorum ama ne üzücüdürki ağzıyla kuş tutsa bu oyuncuları maçlarda liglerde oynatmıyorlar hep aynı kişiler iyi de olsa kötü de olsa aynı kişiler gençlerin önünü açmak lazım onlara fırsat vermek lazım başaramasalar bile onların arkasında durmak lazımki türkiyede bu sporun nerelerinde ne gibi eksiklikler var ortaya çıksn teşekkürler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

arkadaşlar denizlispor ant.bizleri lige götürmeye başladılar tabi ben geçen sene 2defa lige gittiğim için ben bu sene gidemiyorum ama yinede gitmekle olmuyor arada bir oynamakta lazım inş hocaları takımdan men edcez (amin) haydi gençler 4 elle raketlere sarılalım ve işimize bakalım

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bence de gençler oynamalı ama ligimizde gençlerle oynayan çok az takım var.Hatta çoğu takımda oyuncuların yaşı 30 un üstünde.Bide size kötü bir örnek vereyim eskiden milli takıma birçok oyuncu veren Ankarada şu anda doğru düzgün genç oyuncu yetişmiyor.Daha doğrusu yetişiyor ama çok kısıtlı imkanlar altında.Bide size kendimden örnek vereyim ben ilk defa bu sene ligde oynuyorum.Ben şu anda 20 yaşındayım ve Ankarada birçok yıldız ,genç şampiyonluğum vardı ve ligde oynamıyordum.Sonuç olarak ülkemizde gençlerin işi çok zor.Bütün gençlere kolay gelsin.........

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Arkadaşlar ben İzmir'de oynuyorum.İzmir'de bir çok spor klubünde minik takımı var.Hatta lig de oynayan küçük arkadaşlarımız var.Şuan antreman yaptığım klüb İzmir Büyük Şehir Belediyesi.Ve 20 den fazla ilgilendiğimiz minik sporcumuz var.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

masatenisi türkiyede çok desteklenen bir spor dalı değil. genelde insanlar kendi imkanlarını seferber ederek bu sporu yapıyorlar ve türkiyede çoğu insan için bu spor dalı gereksiz bir spor dalı. bu bir gerçek. yavaş yavaş insanlar bu sporu tanırlarsa ancak çocuklarını bu spora yönlendirmeye başlarlar ve böylece imkanı olan insanlar dernekler belediyeler vb. miniklere daha çok imkan sağlar ve bir dahaki kuşak da bu minikler sayesinde çok daha iyi seviyede olur...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   2 Üye, 0 Gizli, 25 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..