Jump to content
Masatenisi.org Forum

Türkiye Masa Tenisi

Misafir

türkiye masa tenisi  

9 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

• 1 month later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

bence Türkiyede masa tenisi ilerlemeye çalışıyor fakat ilerleyemiyor nednini sorarsanız gençlere çok fazla önem verilmiyor ve masa tenisinde yoğunluk 3 yada 5 ilde toplanmış diğer illerde yaygınlaşamıyor bunun nedeni de bu spora gerek maddi gerekse manevi desteğin esirgenmesinden kaynaklanıyor bence onun için ilerleyemiyor ama ilerleyeceğine inanıyorum ve bu uğurda mücadele ediyorum .

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Federasyon başkanıyla tozkoparan spor salonunda bir sohbet esnasında ilköğretim okullarında masa tenisi dersinin zorunlu ders olduğunu söylemişti. şayet zorunlu ise okullarda neden okutulmuyor. federasyon bu nunla ilgilenmesi lazım.

şayet okullarda önem verilirse özellikle özel okullar burslu okutabilirlerse bu spor ancak öyle gelişebilir.

bu durum şu anki türkiye şartları için geçerli.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Federasyon başkanıyla tozkoparan spor salonunda bir sohbet esnasında ilköğretim okullarında masa tenisi dersinin zorunlu ders olduğunu söylemişti. şayet zorunlu ise okullarda neden okutulmuyor. federasyon bu nunla ilgilenmesi lazım.

şayet okullarda önem verilirse özellikle özel okullar burslu okutabilirlerse bu spor ancak öyle gelişebilir.

bu durum şu anki türkiye şartları için geçerli.

Masa tenisinin okullara mecburi ders olarak konması çözüm değildir. En büyük sorun masa tenisini okullarda doğru öğretecek antrenörlerin bulunmamasıdır. Bunun için federasyon yaygın olarak antrönerlik kursları açmalı, ilgilenen ama işi yakınen bilmeyen kişilerin işin içine çekilmesi teşvik edilerek yapılmalıdır. İlgili öğretmenler bu işin içinde olmalı ve kurslar verilmelidir. Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği yapılmalıdır. Selamlar. Kadir BARAN

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sana katılıyorum baran okullarda bu işi bilmeyenler işi yapmaya çalışıyor öyle oluncada başarısızlık 100%

oysa bu işi seven ve yapmak isteyenlere kurs açılırsa bu iş yürürü sadece kurs açılması da bişey deği l bazı öğretmen arkadaşlarım kusura bakmasınlar ama sadece ek ders almak için belge alıyorlar yani bu işi sevdikleri ve gerçekten layıkıyla yapmak istedikleri için deil ben se çalıştığım okulda ücretsiz olarak ders veriyorum kendi arabamla 80 km uzağa çocukları maça götürüyorum kimseden ne maddi ne manevi destek çıkmıyor ama ben bu sporu seviyorum ve çalışmaya devam edeceğim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence geriliyor. Yerinde saydığını kabul etsek bile dünyadaki ilerleme karşısında ülke masatenisinin gerilediğini söyleyebiliriz rahatlıkla. Ama nedenlerini tartışacaksak genelden özele gidebiliriz bence. Yani spor kültüründen hatta yaşam kültüründen başlayarak masatenisinin maddi sorunlarına kadar inilebilecek geniş bir betim yelpazesi oluşturulabilir bence.

Yaşam kültürümüzdeki bazı değerlerle sportmenliğin gerektirdiği bazı değerlerin çatıştığını gözlemliyorum. Kenardan takım arkadaşlarımızı motive etmek için söylenen sözler ya da duyulan heyecanın, hayal kırıklığının dile getiriliş tarzı bize ipucu veriyor. Genel olarak spor kültürümüzde rekabeti çok fazla maçı kazanmak ya da kaybetmek üzerine konumlandırıyoruz. Sayı almak her şeyden önce geliyor. Bu da gereksiz bir gerilim ve oyun kalitesinde düşüş yaratıyor. Kendini tarz olarak geliştirmek, oyununu (yenilsen bile) oynayabilecek kadar rakibe kabul ettirebilmek bir kavram olarak ortaya konulmuyor. Bu da bilincimizin bu konuda eksik olduğunu gösteriyor. Soğukkanlılığın korunmasındaki zorluğun nedeni olarak gördüğüm özsaygı ve özgüven eksikliği kökleri daha derine inmesi gereken bir analiz gerektiriyor.

Duygusal zorlukların yanısıra akılcı karar alma ve örgütlenmede de zorluk yaşadığımızı, taleplerimizin karşılanmasını sağlamakta zorlandığımızı söyleyebiliriz. Türkiye'deki çoğu şey gibi pek çok kurum bir kaç kişinin çabalarıyla ayakta kalıyor. O ateşleyiciler gidince her şey sil baştan oluyor. Örneğin Ankara'daki kurumlar ligleri bir iki kişinin çabasıyla bu durumda bence. Masatenisi.org bile koca Türkiye'deki tek tartışma platformu bildiğim kadarıyla. Yine de gerçekten iyi bir platform.

Daha uzatılabilir ama şimdilik bu kadar. Bu, nedenler üzerine tartışmak için bir kişisel başlangıç olsun istedim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

selam güven arkadaşımızı destekliyorum türkiyede masa tenisi iteklemeyle gidiyor ve bazı fedakar arkadaşların kişisel çabaları ile ilerlemeye çalışıyor kültür konusunada destek vermek istiyorum bence türkiyede çok iyi masa tenisi oynayıp ta gerçek sporcu kimliğini taşımayan bir sürü insan var onlar benim için çok iyi bir masa tenisçi ama iyi bir sporcu değiller bende Atatürk gibi Sporcunun Zeki Çevik Aynı Zamanda Ahlaklısını Severim ....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 months later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..