Jump to content
Masatenisi.org Forum

Maçları Seyretmek Eskisi Kadar Zevk Vermiyor Mu?

Ertan

Recommended Posts

Ben Katar'daki TV den verilen maçların seyrederken çok zevk vermediği hissine kapıldım. Bunu kulüpte 1-2 arkadaşa daha sordum onlar da aynı şeyi söylediler.

Bana göre maçlarda top yeteri kadar gidip gelmiyor. Servisten sonra top ya filede, ya da yükseliyor. Vuruş ve sayı. Arada bir top gidip gelmeleri oluyor ama genelde az.

Ben bu sporu seven birisi olarak seyretmekten zevk almıyorsam masa tenisiyle ilgisi olmayan hiç kimse de sevmeyecek demektir.

Sizler ne düşünüyorsunuz ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

TV lerden ben pek rastlayamıyorumki masa tenisi maçlarına..

O yüzden zaten nasıL oluyor pek bilemicem ne duruma geldiği konusundada pek bir fikrim yok...

Yinede yazayım dedim...

Bayadır masatenisinide unuttum uzun zamandır kendimde oynayamıyorum..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben tsubasa ya katılmıyorum.bu sistemde dünyanın ilk 50 oyuncusu birbirlerinden maç alabiliyor.ilk 10 oyuncu diye bir kavram yok bence.geçen sene ki timo-samsanow maçı kadar sıkıcı bir maç izlemedim örneğin.bu konuda tufan beye katılıyorum çünkü yeni sitemin bunda etkisi çok büyük. servisler eskisi kadar etkili olmadığı için ve setler kısaldığı için kimse sayıyı riske edemiyor.tabi önemli bir etken daha var.dünya da ki masa tenisi teknikleri yavas yavas değişiyor.yakın masa oyunlar şu anda herkesin tercihi olduğu için eskisi gibi uzun süre gidip gelen contra laraı göremiyoruz.bir on yıl önceki waldnerin maçlarını izlerseniz karşısındaki çok çok iyi bir oyuncu olmamasına rağmen maçlar çok daha zevkli.waldnerin su an genç oyunculara karşı kolay kolay kazanamamasının sebebi de değişen teknikler bence.ama hala turkiyede bu tür maçları izleyebiliriz ama eminim ki bir müddet sonra türkiyede ki maçlardan da zevk almamaya başlayacağız çünkü eğer avrupa ve dünya klasmanında bir yerlere gelmek istiyorsak yeni tekniklere ayak uydurmak zorundayız.

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Malin dünya klasmanında birinci sırada bulunuyor fakat 72. sırada bulunan 1985 doğumlu genç Alman'a set vermekle beraber, aldığı setlerde de zorlandı.

Ben bu sistemde bir iki yıl sonra daha güzel maçlar izleyeceğimize inanıyorum. Bu arada Timo çok kötü oynadı ama bilenler onun morali bozuk olduğunda hep böyle kötü, morali iyi olunca da hiçbir rakip tanımadığını bilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 46 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..