Jump to content
Masatenisi.org Forum

F/p Raketi İstiyorum...

TecrübeM

Recommended Posts

Merhaba,

Şuan 8.Sınıf Öğrencisiyim ve bir dershaneye gidiyorum, okulda en iyi masa tenisi oynayan benim dershanede de geçen haftalarda turnuva oldu ve dershane 2.'si oldum (5,6,7,8,9,10,11,12. sınıflar dahil) . Bu yüzden güzel bir raket almak istiyorum ve geçen günlerde babam da sana iyi bir raket alalım dedi ve bende internetten bakmaya başladım ve bu raketler hem hoşuma gitti hem de yorumlara tavsiye edilmiş o fiyata daha iyi bulamadım bunlar arasında da seçim yapamadım hangisini seçmeliyim ??

-Çok Spin Yapmam Ama Fırsatı Bulduğumda Yapıştırırım ,Kesme Vuruş Yaparım Falsolu Atarım Hiç Böyle Yüksek Fiyatlarda Raket Almadım O yüzden yarım istiyorum ...

http://www.masatenisi.com/urun.aspx?id=608

http://www.masatenisi.com/urun.aspx?id=879

http://www.masatenisi.com/urun.aspx?id=878

http://www.hepsiburada.com/liste/stiga-asterope-wrb-masa-tenisi-raketi-1741-34/productDetails.aspx?productId=sporstg174134&categoryId=27079374&SKU=SPORSTG174134

http://www.hepsiburada.com/liste/stiga-arcturus-wrb-masa-tenisi-raketi-1742-64/productDetails.aspx?productId=sporstg174264&categoryId=27079374&SKU=SPORSTG174264

http://www.hepsiburada.com/liste/stiga-cygnus-acs-masa-tenisi-raketi-164201/productDetails.aspx?productId=sporstg164201&categoryId=27079374&SKU=SPORSTG164201

Fiyatlar Değişken Ama Gene de Sıralama Yaparsanız Sevinirim Çok 6 Tane Seçenek Var İncelemesi Zor Olabilir Ama Bakarsanız Çok Sevinirim... Fiyat / Performans Ürünü Olması Benim İçin İdeal Olur ...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

http://www.masatenisi.com/kombourun.aspx?id=61

Tahtayı da http://www.masatenisi.com/urun.aspx?id=428 bununla değiştirirsen hem 12 tl daha ucuz olur hem de daha sana göre olur.

Pahalı bulursan daha uygun fiyatlı kombo raketler de var aynı sitede.

http://www.masatenisi.com/kategori.aspx?id=20

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben ilkokul öğretmeniyim ve öğrencilerime ilk kombo raketlerinde aşağıdaki komboyu tavsiye ediyorum. Sana da aynı şekilde...

http://www.masatenisi.com/kombourun.aspx?id=33

Senin linkini verdiğin raketler hep hazır raketler. Asla hazır raketi tavsiye etmem. 1 ay kadar alışma sürecin olur ama sonra bomba gibi olursun :)

Şunu unutma: En kötü kombo raket, en iyi hazır raketten 100 kat iyidir...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çin lastigi alma. Friendship,dhs,palio ve yinhe(moon pro haric). Cunku yapiskanli ve sertler. Onerim

Dhs Sirocco tahta

Joola upp lastikler

daha spinli istersen

Dhs sirocco

Yinhe moon pro onerebilirim.

Not: masatenisi.com sitesinden tahtayi ve lastikleri sepete atip siparis notuna yapistirilmasini istiyorum dedigin zaman yapistiriyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben Masa tenisi.com'dan çok araştırdım ve puanlara göre fikir oluşturdum masatenisi comdaki 3 raket bençe combolara göre iyi .

Ama puanlama nasıl oluyor neye göre onları tam bilmiyorum hem de comboyla uğraşmak istemiyorum yani o 3 raketten birini tercih edecem heralde,

üç raketin de puan toplamları 35 ediyor muv 7 'yi alacam heralde...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben ilkokul öğretmeniyim ve öğrencilerime ilk kombo raketlerinde aşağıdaki komboyu tavsiye ediyorum. Sana da aynı şekilde...

http://www.masatenisi.com/kombourun.aspx?id=33

Senin linkini verdiğin raketler hep hazır raketler. Asla hazır raketi tavsiye etmem. 1 ay kadar alışma sürecin olur ama sonra bomba gibi olursun :)

Şunu unutma: En kötü kombo raket, en iyi hazır raketten 100 kat iyidir...

Sayın öğretmenim her oyuncuya aynı raket tavsiye edilmez. Sporcunun oyun stili, düşünce tarzı, çevikliği, top kontrolü, hızı, kol sertliği veya yumuşaklığına bakılarak tahta lastik ceşiti ve lastik kalınlığına karar verilir. İyi çalışmalar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın öğretmenim her oyuncuya aynı raket tavsiye edilmez. Sporcunun oyun stili, düşünce tarzı, çevikliği, top kontrolü, hızı, kol sertliği veya yumuşaklığına bakılarak tahta lastik ceşiti ve lastik kalınlığına karar verilir. İyi çalışmalar

Remzi hocam saygılar,

Memleketin her köşesine vasıflı masa tenisi antrenörü konuşlandırılmadıkça, masa tenisini miniklere bulaştırma işi ilk öğrenimde görevli öğretmenlerin eline bakıyor. Gönüllülük ruhu ve iyi niyetle gayretini esirgemeden bu işe girişen öğretmenlerin elinde de minimum bir bütçe ya var ya yok, eminim çoğunlukla da yok. Bilgi kısıtlı, imkan kısıtlı, tecrübe yok, para yok. Bu şartlar altında nasıl bir yol izlenmeli, sizce bir pratik çözümü var mıdır bu işin?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ordan alicaksan ne guzel iste muv falan hikaye. 2 tane lastik 1 tahta sec tahta secerken orda "rubber- blade VOC free assembly" var orayi isaretle yapistirip gondersinler. Birsuru secenegin var yurtdisindan siparis verebilipte hazir raker alirsan yazik olur

Siz combo Raket Önerseniz 100 TL Civarı Sitedee hiç bir şey yazmıyor neye göre seçecez ??

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Remzi hocam saygılar,

Memleketin her köşesine vasıflı masa tenisi antrenörü konuşlandırılmadıkça, masa tenisini miniklere bulaştırma işi ilk öğrenimde görevli öğretmenlerin eline bakıyor. Gönüllülük ruhu ve iyi niyetle gayretini esirgemeden bu işe girişen öğretmenlerin elinde de minimum bir bütçe ya var ya yok, eminim çoğunlukla da yok. Bilgi kısıtlı, imkan kısıtlı, tecrübe yok, para yok. Bu şartlar altında nasıl bir yol izlenmeli, sizce bir pratik çözümü var mıdır bu işin?

Sayın Ongun geçen gün federasyon başkanımız Sayın Oktay Çimen ile görüştüm. Yeni modern masa tenisini antrenörlerimize öğretmeye çalıştıklarını anlattı. Türkiye'deki bazı antrenörlerin yeni başlayan sporculara raketlerinin bir tarafına hatta iki tarafına pütürlü lastik yapıştırdıklarını bu sitemle bir yere varılamayacağını konuştuk. Şu anda benim dokuz adet öğrencim var. Ben kendilerini belli seviyeye getirdikten sonra oyun karakterlerine göre velileri ile görüşerek raketlerinin teminini yapıyorum. Benim sistemimde bütçe yok. Böylece çocuklar hem doğru malzeme, hem de doğru eğitimle bir yerlere geliyorlar. Bu sene okul olarak İstanbul da 64 lise arasında dördüncü olmayı başardık ve Türkiye şampiyonasına katıldık. Daha sporcularım çok yeni ve çok tecrübesizler. Ben hep şunu söylüyorum (Doğru antrenör ile çalışacaksınız.) İyi antremanlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın Ongun geçen gün federasyon başkanımız Sayın Oktay Çimen ile görüştüm. Yeni modern masa tenisini antrenörlerimize öğretmeye çalıştıklarını anlattı. Türkiye'deki bazı antrenörlerin yeni başlayan sporculara raketlerinin bir tarafına hatta iki tarafına pütürlü lastik yapıştırdıklarını bu sitemle bir yere varılamayacağını konuştuk. Şu anda benim dokuz adet öğrencim var. Ben kendilerini belli seviyeye getirdikten sonra oyun karakterlerine göre velileri ile görüşerek raketlerinin teminini yapıyorum. Benim sistemimde bütçe yok. Böylece çocuklar hem doğru malzeme, hem de doğru eğitimle bir yerlere geliyorlar. Bu sene okul olarak İstanbul da 64 lise arasında dördüncü olmayı başardık ve Türkiye şampiyonasına katıldık. Daha sporcularım çok yeni ve çok tecrübesizler. Ben hep şunu söylüyorum (Doğru antrenör ile çalışacaksınız.) İyi antremanlar

Pütür takmadan da ülkenin ve sporcuların hali ortada.

Türkiye de okul sporlarında şanslı bir kura ve azıcıkta eli raket tutan öğrenciniz varsa, kendi ilinizde az buçuk derece yaparsanız. İş okul sporlarında değil kulüp bazında aynı öğrencilerle bir yerlere gelebilmek. Okul sporlarına bilende katılıyor bilmeyende.

Çoğu zaman sağlak öğrenciler sol eliyle okul sporlarında maç alıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu Tahtaya Hangi Lastikler ?

Bir de Soft mu iyi Hard MI İkiside Hard mı olmalı yoksa Soft mu Ya da biri soft biri hard ??

boyle seylere cok takılma, orda gordugum en ucuz lastik 27 lira idi ondan al 1 cift ama mumkunse 2.2 degil daha ince al sonra da bak keyfine 1 sene sonra tekrar goruselim ekipman konusunda :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Pütür takmadan da ülkenin ve sporcuların hali ortada.

Türkiye de okul sporlarında şanslı bir kura ve azıcıkta eli raket tutan öğrenciniz varsa, kendi ilinizde az buçuk derece yaparsanız. İş okul sporlarında değil kulüp bazında aynı öğrencilerle bir yerlere gelebilmek. Okul sporlarına bilende katılıyor bilmeyende.

Çoğu zaman sağlak öğrenciler sol eliyle okul sporlarında maç alıyor.

Pütür takarak bir yere kadar gelir kalırsınız. Dünyanın iyilerine bir bakın kaç kişi var pütürle oynayan o zaman anlarsınız.

Ben yıllarca masa tenisi sporcusu yetiştirdim ve yetiştirmeye devam ediyorum. Bu sene yetiştirdiklerim çok yeni olmalarına rağmen hem okul maçlarında hem de kulüp maçlarında oynuyorlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hocam kusura bakmayın ancak putur takarak bir yere kadar gelirsiniz sozunune katılamıyorum ve hatta boyle bir sozu duymaktan da hoslanmıyorum.

aynı cografyada bulunan tırtıklı gionis ittf ranking de 20lerde gezinirken bizim devsirme olmayan en basarılı oyuncumuz 300 lerde geziniyor. olayı putur takmaya ya da takmamaya indirgersek basarının yanından bile gecebilecegimizi dusunmuyorum.

sizin ozveri ile oyuncu yetistirmeye devam etiginizi goruyor ve takdir ediyorum ancak kafaları kalıplara sıkıstırmaktan da vazgecmek gerektigine inanıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Pütür takarak bir yere kadar gelir kalırsınız. Dünyanın iyilerine bir bakın kaç kişi var pütürle oynayan o zaman anlarsınız.

Ben yıllarca masa tenisi sporcusu yetiştirdim ve yetiştirmeye devam ediyorum. Bu sene yetiştirdiklerim çok yeni olmalarına rağmen hem okul maçlarında hem de kulüp maçlarında oynuyorlar.

O yer bir yer neresi merak ediyorum :excl: Dünyanın en iyileri sizin için Top 10 sa bir şey demiyorum. Top 10 altına inince sıralamalar da pütürle oynayanlarda başlıyor ve çoğu da onları yenemiyor.

Pütürle oynayıp şampiyon olanda Çin milli takım antrenörü Lui di yanlış hatırlamıyorsam. Deniz Ertunanında Türkiye şampiyonlukları var sanırsam.

Ayrıca FB deki çinli Wu süperliğdeki erkek oyuncuların çoğunu da yener.

Kısacası: Türkiyenin yakın veya uzak hedeflerinde dünya şampiyonu yetiştirme gibi bir hedefi olmadığına göre. Öğretmenlerin, antrenörlerin 2 taraflı pütür takmalarında sakınca görmüyorum çünkü onların hedefi okul maçlarında şampiyon olmak.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Remzi hocam,

Memleketteki çocuk sayısını, masa tenisi antrenörü sayısına (doğru antrenör de değil, sadece en alt kademe antrenörlük belgesi edinmiş kişi sayısına) oranlasak, bi çocuğun ömrü hayatında masa tenisi antrenörü görüp onunla çalışma şansı ne kadar olabilir? Sizin öğrencileriniz çok ama çok şanslı azınlığın içindeler hocam.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Ongun çok teşekkür ederim. Büyükler Türkiye şampiyonları yetiştirmiş bir antrenör olarak bende Türkiye'nin masa tenisinde dünya ilk onunun içinde olmasını arzuluyorum. Şu andaki talebelerimin içinde pütür ile oynayan bir öğrencim var. O oyuncumun stili ona müsait. Ben pütüre karşı olan bir antrenör değilim. Düz lastiklerin pütür lastiklere yapacağı üstünlükler var. Çok özel haller dışında pütüre sıcak bakmıyorum. Önemli olan bir sporcuyu çıkabileceği en üst seviyeye çıkartmaktır. Şimdi düşüncelerimde yeni bir masa tenisi stili var. İki tane 7 yaşında sporcum var. Onlarda bir deneme yapacağım. Bakalım başarabilecek miyiz.

Sayın Onur ve Bilal Olgun sizlerle bir gün yüz yüze görüşme imkanımız olursa tartışmak isterim. Çinliler Türkiye'ye gelip oynamaya başladıklarında çok insan karşı çıktı. Ben ise çok olumlu bulup çıtayı yukarı çekeceklerdi dedim. Bizler gençliğimizde hedefimiz Türkiye şampiyonuna yetişmek idi. Evet Türkiye şampiyonluklarını gördük. Keşke Dünya şampiyonuna yetişmeyi hedefleseydik. Şimdiki gençler yapabilirler. İyi antremanlar

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Ongun çok teşekkür ederim. Büyükler Türkiye şampiyonları yetiştirmiş bir antrenör olarak bende Türkiye'nin masa tenisinde dünya ilk onunun içinde olmasını arzuluyorum. Şu andaki talebelerimin içinde pütür ile oynayan bir öğrencim var. O oyuncumun stili ona müsait. Ben pütüre karşı olan bir antrenör değilim. Düz lastiklerin pütür lastiklere yapacağı üstünlükler var. Çok özel haller dışında pütüre sıcak bakmıyorum. Önemli olan bir sporcuyu çıkabileceği en üst seviyeye çıkartmaktır. Şimdi düşüncelerimde yeni bir masa tenisi stili var. İki tane 7 yaşında sporcum var. Onlarda bir deneme yapacağım. Bakalım başarabilecek miyiz.

Sayın Onur ve Bilal Olgun sizlerle bir gün yüz yüze görüşme imkanımız olursa tartışmak isterim. Çinliler Türkiye'ye gelip oynamaya başladıklarında çok insan karşı çıktı. Ben ise çok olumlu bulup çıtayı yukarı çekeceklerdi dedim. Bizler gençliğimizde hedefimiz Türkiye şampiyonuna yetişmek idi. Evet Türkiye şampiyonluklarını gördük. Keşke Dünya şampiyonuna yetişmeyi hedefleseydik. Şimdiki gençler yapabilirler. İyi antremanlar

Merhabalar sizim yeriniz haydarpasadami bi ogrencinizde terakkide okuyor diye hatirliyorum bi tarafi tenergy diger tarafi putur tahtada butterfly in def tahtasiydi yanlis hatirlamiyosam. Onlar sizin ogrencilerinizmi

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Haydarpaşa'da iki adet masa tenisi salonu var. Ben Haydarpaşa lisesi spor kulübü salonunda çalışıyorum. Haydarpaşa lisesi spor kulübünün masa tenisi şube kaptanı ve antrenörüyüm. Terakkide benim talebem yok. Ben öğrencilerime kulüp lisansı çıkartıp kulüpler arası ve okul lisansı ile okullar arası maçlarda oynatıyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..