Jump to content
Masatenisi.org Forum

Evde Çalışma

EgemenEmekli7

Recommended Posts

Ben 1 sene önce bayağı okulda oynuyordum. Fakat okullar kapandı ben oynayacak yer bulamaz oldum. Ara verdim. Sonra yeni sınıfa geçtim okul başladı. Okulun başlamasından 2 hafta sonra okula masa kuruldu. Oynamaya başladık. Ben arkadaşlar arasında profesyonel olarak görülüyorum :D Fakat evde yapabileceğim antrenman bulamıyorum. Topu ipe bağlayıp ipi tavana bağlayıp "Forehand" ve "Backhand" çalışmalarını yaptım. Başka varsa yazar mısınız? Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Top masa olmadan da çalışabilirsin. Evde boy aynası varsa, karşısına geçip simulasyon çalışması yapabilirsin. Hayali spinler, kesmeler, flipler, fh-bh geçişler, ayak çalışmaları vs. yap. Videolardaki abileri taklit etmeye çalış. Masa tenisçi duruşunu koruyarak, dengeni kaybetmeden, topuklarına yüklenmeden hareket etmeye çalış. Nefes nefese kaldığını göreceksin. Omuz, karın, bacak kaslarını geliştir. Eklemlerini, özellikle diz bağlarını güçlendirmeye çalış. Dışarda hafif koşular yapabilirsen çok faydasını görürsün. Boy aynası yoksa, oda kapına aluminyum folyo asarsın, olmadı aşure kazanının kapağını parlatırsın. Çalışırken perdeleri kapalı tut ki komşular kaçan keçileri saymakla uğraşmasın. Masa başındaki vakti de faydalı geçirmelisin. Çok çalışmak lazım çekirgeeee.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 48 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..