Jump to content
Masatenisi.org Forum

Türkiyede Masa Tenisi

Guest koray16

Recommended Posts

Masa tenisi herkesin kabul edeceği gibi dunya üzerinde yapılabilecek en kolay spor dallarından biridir.Ama Turkiyede ki tesis yetersizliği ve bunun üzerine federasyonun birde özerk ilan edilmesi turkiyede masa tenisinin uluslararası organizasyonlarda boy gösterme konusunda ivme kazanmasını olumsuz etkileyecektir.

masa_tenisi.doc

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Masa tenisi herkesin kabul edeceği gibi dunya üzerinde yapılabilecek en kolay spor dallarından biridir.Ama Turkiyede ki tesis yetersizliği ve bunun üzerine federasyonun birde özerk ilan edilmesi turkiyede masa tenisinin uluslararası organizasyonlarda boy gösterme konusunda ivme kazanmasını olumsuz etkileyecektir.

Federasyon yeteri kadar görevini yerine getirirse özerk olması çok olumsuz etkilemeyecektir.Şimdiye kadar devlet bünyesinde olan federasyonlar artık kendi başlarına diye bir durum yok.Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü özerk olmalarına rağmen federasyonlara yardım etmeye devam edecekleri sözünü vermiştir.Şimdiye kadar federasyonu yönetmeye talip yöneticiler,Federasyon özerkleşince kaçacaklarmı?Asıl fedekarlık şimdi başlıyor.Bakalım seçimlerde kim boy gösterecek?

Ayrıca masa tenisinin Türkiyede ki en büyük sorunu tesis azlığı değildir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bilmiyorum ekteki haberi okuyup okumadığını ama ben zaten özerklikle ilgili fikrimi belirtmedim.masatenisi kitleleri peşinden sürükleyen bir spor olsaydı (ülkemizde) o zaman belki masa tenisi federasyonunun sokağa atılmış olduğunu düşünmezdim.tabiki federasyonunda gçrevi dahilinde yapmadığı şeyler vardır.Zaten olimpiyatlara sporcu yetiştiremiyoruz yeteri kadar ne yüzmeci var ne kayakçı var uzun atlamacı koşucu hiçbiri yok.. Masa tenisi sadece disiplin istiyorken her otelin belki bir çok okulun kıyısına köşesine bir masa konsa okullarda yetiştirsek olimpiyatlarda bizde temsil edilsek...

seçimlere girecek kişinin rant peşinde koşturan biri olmaması için dua etmeliyiz bence.çin gibi çabuk gelişen bir pazara komşu olmak isteyen şirket sahipleri bu fırsatı kaçırmaz.umarız namuslu ve masa tenisi camiasını bilen birileri aday olur.

seçimlere girecek kişinin rant peşinde koşturan biri olmaması için dua etmeliyiz bence.çin gibi çabuk gelişen bir pazara komşu olmak isteyen şirket sahipleri bu fırsatı kaçırmaz.umarız namuslu ve masa tenisi camiasını bilen birileri aday olur.zaten masatenisi ülkemizde sesiz sedasız yapılan bir spor adamlar ortalığı siler süpürür kimsenin ruhu duymaz..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle masa tenisi dünyanın en kolay sporlarından denmiş.Buna katılmıyorum.Çoğu spor dalı yetenek isterken masa tenisi yetenek+akıl ister.8 yıldan beri bu sporu yapıyorum bu işi yaparken her ikisi de lazım.Yetenek ve akıl

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bence masa tenisi spor olarak kabul eden tek ulke çin dir gerisi hikaye adamlar bu sporu kabullenmiş artık aynı bizde güreş gibi onlarında ata sporu bu arkasından da almanya geliyor türkiye bunun üzerinden 100 sene de gecse yine aynı yerde olur masa tenisi sporu çünkü türkiyede ne zaman bir tv programında ozel olarak bu branş tartışılmış veya devlet tv si yani birileri bu işin ucundan tutması lazım masa tenisi sporunu gelişmesi için bu sporu gönülden seven bir iş adamı lazım örneğin chelsea başkanı roman abramavich gibi .. :(:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 6 months later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 12 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..