Jump to content
Masatenisi.org Forum

Masa Tenisi Ve Diğer Sporlar

Recommended Posts

Ben masa tenisi ve yüzmenin kaslarının ters olduğunu duymuştum.Yani çok yüzen kişinin eli bozulur heralde.

slm Burak86 arkadaşım,bu konudaki acizane bilgilerimi fazla detaya girmeden paylaşmak isterim,yogun bir sezon geçiren tüm sporcular yaz periodunda (15-30)günlük tatillerinde,genelde aktif dinlenme ile geçirirler yani masatenisi sporuyla ilgileniyorlarsa,bu tatil olaylarında masatenisi haricinde başka sporlar yapıyorlar basketbol,futbol,yüzme vs böylece hem kondisyon ve motorik özelliklerinden çok kayıplara ugramıyorlar hemde yaptıkları spordan birazda olsa uzaklaşarak sporda sürantre denilen olaydan sıyrılmış oluyorlar.

Yüzme konusuna gelince,yüzmenin elini bozacagını düşünmüyorum bilakis çok faydalı olacagı kanısındayım,şöyleki masatenisiyle ileri veya orta seviyede ugraşan sporcular genelde sezon boyunca haftada 7 ila 3 (daha fazla veya daha az tahmini yazıyorum)antreman yapıyorlar ve yüzlerce binlerce kez forhand-backhand vs vs vuruşları yapılıyor,masatenisi tek taraf kullanılarak yapılan bir spor(saglak veya solak) aşırı kullanımdan(overuse) dolayı hepimizin zaman zaman kolunda,dirseginde,omuzunda zaman zaman agrılar çektigimiz olmuştur.İşte bu agrılara maruz kalmamak için tatil periodunda çift tarafı kullanarak yapılan sporlar genel sporcu saglıgı için çok faydalı olacaktır.Yüzmede bu sporların başında geliyor bence,yerçekimi olmadan eklemlere yük binmesi miniminize başka spor olmadıgını düşünüyorum.

Tatilde eger diger sporlardan yapacaksan eger egzersiz öncesi, ısınmana,zeminin durumuna,hava şartlarına(yazın güneşe),egzersiz sonrası soguma hareketleri ve streching hareketleri yapmanı,acizane tavsiye ederim .İyi tatiller,çalışmalarında başarılar dilerim.Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 20 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..