Jump to content
Masatenisi.org Forum

Bir Soru

swan

Recommended Posts

ADAMIN TAMAM BEN HATALIYIM OZUR DİLERİM DEMESİNİ BEKLERDİM YADA BASKA BİŞEYLE LASTİKLERİ TAKAS GİBİ BİŞEY ...AMA HALA NERDEN ANLADIN SAHTE OLDUGUNU VİŞCARİADA BOMBA GİBİ OLUYO COK ATIYO FALAN FİLAN DEMESİ BENİM AKLIMI COK KARISTIRDI BUY CHİNADA 5 DOLARA LASTİKLER VAR VİSCARİA TİMO ALC EBENHOLZ TAKLİTLERİDE VAR CIRIT ATIYO BOYLE BİŞEYMİ DİYE BASTAN SORDUK ELLİ KERE HAYIR JAPONYADAN DEDİ LASTİGİ ACTIM BU TAKLİT LASTİKLERİN PİS Bİ KOKUSU OLUYO ORGANİK SOLVENTLERİ FARKLI HERHALDE LASTİK LASTİK DEGİL HANİ LUNAPARKLARDA 2 LİRA ATINCA İCİNDEN HEDİYE CIKAN TOPLAR VARYA ONLARDAKİ HEDİYELER GİBİ BİŞEY AMBAJLAR ACIK HOLOGRAM YOK SERİ NUMARASI YOK ALT SUNGER ACIK PEMBE BENİM YASIMDA OLANLAAR BİLİRLER ESKİDEN BİLGE RAKETLER VARDI YANİ ONLARIN USTUNDEKİ LASTİKLER BİLE BUNDAN İYİDİR EN AZINDAN HATASINI ANLAYIP COZMEYE CALISMASINI BEKLERDİM SATARKEN SEN SAT ALMAYA GELİNCE BENİM DEGİL ARKADASIN ALAMAM SATILAN MALI GERİ ALAMIYORUZ DEMESİNİ DEGİL YANİ ORTADA BARİZ BİR DOLANDIRICLIK HAVASI VAR

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ADAMIN TAMAM BEN HATALIYIM OZUR DİLERİM DEMESİNİ BEKLERDİM YADA BASKA BİŞEYLE LASTİKLERİ TAKAS GİBİ BİŞEY ...AMA HALA NERDEN ANLADIN SAHTE OLDUGUNU VİŞCARİADA BOMBA GİBİ OLUYO COK ATIYO FALAN FİLAN DEMESİ BENİM AKLIMI COK KARISTIRDI BUY CHİNADA 5 DOLARA LASTİKLER VAR VİSCARİA TİMO ALC EBENHOLZ TAKLİTLERİDE VAR CIRIT ATIYO BOYLE BİŞEYMİ DİYE BASTAN SORDUK ELLİ KERE HAYIR JAPONYADAN DEDİ LASTİGİ ACTIM BU TAKLİT LASTİKLERİN PİS Bİ KOKUSU OLUYO ORGANİK SOLVENTLERİ FARKLI HERHALDE LASTİK LASTİK DEGİL HANİ LUNAPARKLARDA 2 LİRA ATINCA İCİNDEN HEDİYE CIKAN TOPLAR VARYA ONLARDAKİ HEDİYELER GİBİ BİŞEY AMBAJLAR ACIK HOLOGRAM YOK SERİ NUMARASI YOK ALT SUNGER ACIK PEMBE BENİM YASIMDA OLANLAAR BİLİRLER ESKİDEN BİLGE RAKETLER VARDI YANİ ONLARIN USTUNDEKİ LASTİKLER BİLE BUNDAN İYİDİR EN AZINDAN HATASINI ANLAYIP COZMEYE CALISMASINI BEKLERDİM SATARKEN SEN SAT ALMAYA GELİNCE BENİM DEGİL ARKADASIN ALAMAM SATILAN MALI GERİ ALAMIYORUZ DEMESİNİ DEGİL YANİ ORTADA BARİZ BİR DOLANDIRICLIK HAVASI VAR

ortada kesinlikle bir dolandırıcılık var öyle değilmiş gibi gösterme çabası da var. gelişmeleri izliyoruz gürkan kardeşim sebep olunan zararlar giderilmedikçe bu konu burada kalmayacak gereken yerlere ulaşılacak ve bu şebekenin tüm camia tarafından bilinmesi sağlanacaktır. forumdaki arkadaşlardan mağdur arkadaşlara hukuki yolla nasıl mücadele edileceğini bilen varsa özel mesajdan yol yordam göstermesini de rica ediyorum.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sağduyulu davranarak ismini yazmamın gerek olmadığını düşünüyorum...Artık burada satış yapmayacağına eminim...

Geçmiş olsun..

Sevgili Bilal. bu sağduyulu olma konusunda (isim yazmama konusunda) yanlış düşünüyorsun..

Bu sana yapılan dolandırıcılığı içine sindirmeye sakın çalışma ...

.İsmi foruma yaz ki..............................artık ne yaptığını .o zat düşünsün....

,

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

KONU İLE İLGİLİ SON GELİŞME BAHSEDİLEN ARKADAS BUNLARIN GERCEKTEN SAHTE OLDUGUNU BİLMEDİGİNİ BEYAN ETMİŞTİR VE KONUYU COZMEK İCİN GEREKENİ YAPACAGINI BEYAN ETMİŞTİR KONUYA DUYARLI TÜM ARKADASLARIMIZA TESEKKÜR EDERİM

Sahte olduğunu bilmeyen birisinin sahte olduğu iddiasıyla para iadesi isteyen birine 50 TL. keserek parayı iade etmesi ilginç olmuş.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

KONU İLE İLGİLİ SON GELİŞME BAHSEDİLEN ARKADAS BUNLARIN GERCEKTEN SAHTE OLDUGUNU BİLMEDİGİNİ BEYAN ETMİŞTİR VE KONUYU COZMEK İCİN GEREKENİ YAPACAGINI BEYAN ETMİŞTİR KONUYA DUYARLI TÜM ARKADASLARIMIZA TESEKKÜR EDERİM

Sayın Hocam bu konunun duyarlılığı yada sağ duyusu olmaz..

Bahsedilen arkadaşın özrü kabahatinden büyük olmuş....

Yerse zihniyetiyle satılan bir ürün.....Her türlü numarayı çektim ama malı çakamadım...affedin ne olur beni...YAZIK sana mağdur olmuşsun.....

Bu yazımı size hitaben yazmadım o zatı muhtereme yazdım........bilginize

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadasla konustum ve sahsi bizzat taniyan kisilere sordum sorusturdum.bir kisi bile hakkinda olumlu konusmadi.kendisinin de bir dedigi digerini tutmuyor.''hatta gurkan beyle gorustum konusmalarimizdan birkac sey hatirlattim gurkan bey sorunu halledecegini soyledi.kendisi sorun etmedi sana ne oluyor sen niye ilgileniyorsun'' dedi.gurkan abi magduriyetiniz tamamen giderilene kadar bu isin pesini birakmayin lutfen.bilal abi sende 50 tl ni alana kadar pesini birakmazsan ben senden daha cok sevinecem.ama hukuki olarak ne yapilabilir bunu arastirmak lazim.kendisi devlet memuru

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Memurun Muhakematı kanununa göre ;

Adam devlet memuru olduğu için şimdi mahkemeye de verilemez.Hakkında Kaymakamlığa dilekçe verip şikayetçi olmak lazım.Kaymakam da olayla ilgili olarak bir Muhakkik görevlendirecektir.Muhakkik tarafların ifadelerine başvuracaktır ve kararını verecek.Vereceği karar "Reddi muhakeme veya Lüzumu muhakeme" şeklinde olacaktır.Lüzumu muhakeme şeklinde karar verilirse dava Mahkemelere havale edilir.Reddi muhakeme şeklinde karar verilirse olay kapatılıyor.Devlet memurları kanununda uygulama bu şekildeydi.Kanunda değişiklik oldu mu bilmiyorum.Avukat arkadaşlar daha iyi bilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Son zamanlarda masatenisi camiasındaki bu ve bunun gibi olayları şaşkınlıkla izliyorum.Lütfen bu spora bulaşmayın en azından eskisi gibi masum kalsın.Benim düşüncem ise bu tarz insanları saklamak değil özellikle forum sitelerinde ifşa etmek gerekir.Arkadaşın kazancı az olabilir fakat haram kazanç onu dahada fakirleştirecektir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ÖNCEL İKLE BELİRTEYİM Kİ BU KONU GERCEKTEN İLGİNC VE CAMİANIN YARASINA PARMAK BASAN BİR KONUDUR .. BUGÜN BENİ ARAYARAK KENDİ HATALI OLDUGUNU KABUL ETTİ VE SU YADA BU SEKİLDE MAGDURİYETİMİZİ HGİDERMEYE CALISACAGINI SÖYLEDİ BENCE BU ARKADASTA VİCDANİ HESAPLASMASINI KENDİ İCİNDE YASADI AKSAM USTUDE ARIYARAK BİR ARKADASLA TELEFONDA TARTISTIGINI VE BİRBİRLERİNE HOS OLMAYAN KONUSMALARDA BULUNDUGUNU İFADE ETTİ...ANLADIGIM KADARIYLA BU İŞ PSİKOLOJİSİNİ BİRAZ BOZMUZ...KENDİSİNİ SAHSEN TANIMAM AMA ARKADASLARDAN RİCAM MESELEYİ FARKLI BOYUTLARA TASIMAMAMAMIZ İCİN BİRBİRİMİZE SAYGI GÖSTERMEMİZ KÜFÜRLEŞMEMİZ..DEGİL...KENDİSİ Bİ LASTİK SATTIK NELER OLDU DİYE İFADE ETTİ..AMA TEKRAR SÖYLÜYORUM ESAS SUCLU BU LASTİKLERİ ONA VERİP SATTIRAN...ZİRA BENİM ELİME BUNLARDAN 40 ADET GECTİ BUY CHİNADAN ALINMIS SAHTE VE SERİ NUMARALARI VAR AMA KİMSENİN CANINI YAKMAMAK İCİN SATMAYI DÜSÜNMEDİK...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İLGİLİ YAZINININ DEVAMI NİTELİGİNDE YAZIYORUM...BEN 42 YASINDAYIM SAMSUN AGIZ VE DİŞ HASTANESİNDE DİŞ HEKİMİYİM BİR COK ARKADASLA TANISMA FIRSATI BULAMADAN BİZİM YASADIGIMIZ SORUNLA BU KADAR İLGİLENDİGİNİZ İCİN SONSUZ TESEKKÜRLER..BU YASIMA KADAR SPORUN COGU DALINI YAPTIM 3 YADA 4 YILDIR MASA TENİSİ LİSANSLI OYNURUM 4 YILDIR ELİMDEN BAYAGI MALZEME GECTİ HİCBİRİNİN TINISI VE HİSSSİ BİRBİRİNE BENZEMİYOR...MALZEME BİLGİME GÜVENİRİM......NEYSE KONUYU FAZLA DAGITMADAN İNSANIN HER TÜRLÜSÜNÜ GÖRDÜM HERGUBAZEN N 40 50 KİŞİYEBAKIYORUM..BAZEN HAYAT İNSANI İSTEMEDİGİ SARTLARA VE KONUMLARA SOKUYOR..UMUYORUMKİ..GAFUR DA BUNU DAVRANISI DURUSU VE İCRAATIYLA DOGRULAR...YANLIZ DİGER ARKADASLARDAN RİCAM .BİRBİRİZE SPORCU AHLAKIYLA DAVRANMANIZ....SAMİMİYETLERİNİZ İCİN TESEKKÜRLER

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kendisiyle aksam konustuk konusma denilirse tabi kendisi kufur etmeye basladi haliyle bende kufur ettim.sonra tehdit etmeye de basladi kufurle karisik daha sonra telefonlarina cevap vermemeye basladim.hicbirsey buna bahane gosterilemez her ne olursa olsun kufur etmek insanin kalitesini gosterir...

UMUR SENİ TANIMIYORUM AMA GAFURLA SIKINTIMIZI HALLETTİGİMİZİ PAYLASTIGIMIZ HALDE NEDEN ORTAMI GEREN YORUM YAZIYOSUN VE DİYALOGA GİRİYOSUN BUNU ANLAMIS DEGİLİM...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili arkadaşlar,

Eğer konu tatlıya bağlandıysa, iadeler yapıldıysa, insanlar hatalarının farkına vardıysa artık konuyu kapatalım diyorum. Gereksiz uzatmalar gereksiz tartışmaları beraberinde getirecektir.

@umur : olayın muhatapları bile isim vermemiş, belli bir yere kadar açıklama yapmışken senin bu tavırları göstermen yanlış. kimsenin başkasının avukatlığını yapmasına gerek yok. olayın muhatapları senden yaşça büyük ve hayatta belli yere gelmiş insanlar. bırak kendi sorunlarını kendi aralarında halletsinler. sen de herkes gibi yorumunu düzgün bir uslüpla yapabilirsin ama bu şekilde değil.

@gürkan sarıkaya : durumunuzu anlıyorum fakat etik kurallar gereği lütfen yazılarımızın tamamını büyük harfle ya da altı çizgili yazmayalım. sanal alemde büyük harf "bağırmak" anlamına gelir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

umur kardeşim maruz kaldığın telefon konuşmasına üzüldüm ve konunun gidişatına da üzüldüm sanki suçlu umut oldu şimdi... anladığım kadarı ile umut dosdoğru bir çocuk: ya siyah ya beyaz cinsinden bakıyor mevzuya yani bir olay ya doğrudur ya yanlıştır.

umutun üzerine yüklenmeyin bu yüzden, elinden bir şey geliyor mu diye bakmış yapabildiğini yapmış bu bir

ikincisi böyle olayları sessizlikle karşılamamız gerektiğini düşünüyordum; camia olarak birleşildi ve yanlışın üzerine dosdoğru gidildi. bu açıdan da olumsuz hiçbir şey yok

üçüncüsü zararın telafisi yapılacak bu da olumlu bir gelişme.

başlık amacına ulaştı kamyon kamyon tenergyler ve national hurricane 'ler için adresimi yazıcam sahte çıkarsa forumu yakarım :)

sevgilerle

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili arkadaşlar,

Eğer konu tatlıya bağlandıysa, iadeler yapıldıysa, insanlar hatalarının farkına vardıysa artık konuyu kapatalım diyorum. Gereksiz uzatmalar gereksiz tartışmaları beraberinde getirecektir.

@umur : olayın muhatapları bile isim vermemiş, belli bir yere kadar açıklama yapmışken senin bu tavırları göstermen yanlış. kimsenin başkasının avukatlığını yapmasına gerek yok. olayın muhatapları senden yaşça büyük ve hayatta belli yere gelmiş insanlar. bırak kendi sorunlarını kendi aralarında halletsinler. sen de herkes gibi yorumunu düzgün bir uslüpla yapabilirsin ama bu şekilde değil.

@gürkan sarıkaya : durumunuzu anlıyorum fakat etik kurallar gereği lütfen yazılarımızın tamamını büyük harfle ya da altı çizgili yazmayalım. sanal alemde büyük harf "bağırmak" anlamına gelir.

Sayın Bora......bu konu bir şekilde forumda rayına oturtulmadan geçiştirilecek vede tatlıya bağlanacak bir konu değil..

Bu konuyu bir şey olmamış gibi geçiştirirsek.... bizim gibi amatörlerin...... kendilerini bu işin profesyoneli yada hocasıyım diye geçinen bir çok zatın kucağına oturmasının devamını sağlar....

Bırakın üyeler isteklerini fikirlerini saygı kuralları içinde yazsınlar....Bu konu kilitlenecek bir konu da değil.....

Yapanın yanına kar kalacak yada özür dilerim gibi bahanelerle konuyu geçiştirip yeni avlar peşine düşerim felsefesi yaygınlaşır...

Konuyu kapatmayı yada kilitlemeyi aklınızdan bile geçirmeyin...Hır gürlü yazıları silebilirsiniz ama bu spora gönül vermiş bir avuç insanı fikirlerini de yok saymayalım.....Yazılacak çok şey var ama şimdilik bu kadar..

FORUMUN SELAMETİ ve SAYGINLIĞI AMATÖR YAKLAŞIMLARLA VAR OLUR....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bora kimsenin bosu bosuna avukati degilim buna emin olabilirsin durduk yerde halk kahramanligi yapmak gibi bir niyetim de yok.bilal abi rica ettigi icin gorustum ve daha once de soyledigim gibi konusunca duzgun konusmamaya basladi arkadas benim sorunum ise buradan sonra basladi.250 tl cok buyuk bir rakam degil ama kimsenin kimseye kufretmeye hakki yok ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sahte olduğunu bilmeyen birisinin sahte olduğu iddiasıyla para iadesi isteyen birine 50 TL. keserek parayı iade etmesi ilginç olmuş.

Çin'de taklit lastiğin tanesi 8 dolar falan,ayrıca kargo ücretlerini de dahil edersek zanımca 50 TL ye tekabül ediyordur :)

Maksat zarar etmemek :)

Piyasaya taklit alc,viscaria gibi pahalı tahtalar da sürülmüş mü acaba ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Değerli forum üyeleri yorumlarınız yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Tecrübelerime dayanarak yazıyorum gidişat yakın zamanda birbirimizi kırmaya dönmeden artık konuyu kapatmak.

Umur kardeşime de teşekkür ederim. yardım edeyim derken arada kaldı çok özür dilerim kendisinden.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Lastiği satanın iyi niyetli olmadığı ortada. 50tl masraf ettim ne demek? Kendi hatasını başkasına yükleyemez. Zaten bir girişimde bulunmuş ama yutmamışlar. Şimdi en azından 50tl yontayım hesabında muhtemelen. Çünkü tenergy'yi 8dolara alan biri orijinal olmadığını bilir hiç kıvırmasın. Orijinal tenergy'yi de istese 150-160tl'den çabucak satardı. 100tl demezdi. O yüzden kimse iyi niyet, tatlıya bağlama vs gibi kelimeler kullanmaya kalkmasın.

Burada hala bir 50tl açıkta para kaldı diye düşünüyorum. Eğer öyleyse o para verilmeden konu kapanmaz. O elli Tl'yi vermeye çalışıcam, bakıcaz vs deyip olay tatlıya bağlandı vs demek de doğru değil. Ortada mağduriyet var o mağduriyet giderilsin yoksa olay yargıya da yansır.

Ben avukatım ve savcılığa suç duyurusunda bulunmak lazım gelirse ben dilekçe konusunda yardımcı olurum. Suç duyurusunda bulunulur, savcılık ifade için o şahsı adliyeye davet eder, ifadesini alır, soruşturma açacak ise ayrıca o kişinin amirinden izin almalıdır. Ama zaten dolandırıcılık yüz kızartıcı suç olduğu için ve memur olmaya Mani olduğu için izin verilmemesi için bir sebep göremiyorum. Bunun yanında küfür yağdıran ve rahatsız etme gibi suçlar da var gibi görünüyor. Hepsi için dilekçe yazılabilir. Bu işin ciddiyetini adliyeden kağıt gelmeden anlamayanlar var. Onlar da anlar. Nasıl olsa bu adam 50tl için uğraşmaz diye böyle davrananlar pişman edilse biz de bu durumu hiç yaşamazdık. O yüzden bundan sonra mağduriyet yaşanmaması için insanların şimdi sorumlu davranması gerekir.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ayrıca forum yönetiminin de sorumlu davranması, foto vs olmadan detaysız ilanlara göz açtırmaması gerekir. 50tl ortada kalmışken Bu biraz da forumdaki kurallara uyulmamasından dolayı yaşanmışken olayı tatlıya bağlayalım vs demek doğru olmaz.

Hak aramaz zor bir şeydir. Hele türkiyede iyice zordur. Haklı olsanız bile aman bizi uğraştırma, sesini fazla çıkarma derler adama. Ama o sessiz ol diyenler kendileri mağdur olunca veryansın ediyor. Ülkeden şikayet ediyor. Önce başkalarını savunalım ki sıra bize geldiğinde sesimizi çıkaracak yüz bulalım değil mi?

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 31 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..