Jump to content
Masatenisi.org Forum

Bir Soru

swan

Recommended Posts

bizim forumda adamın biri tenergy satıyorum diye 8 dolarlık çakma tenergy lastiği orjinaliymiş gibi 100 tl ye satarsa (2 adet=200 tl) sonra da lastiklerin sahte çıktığı görülüp para iadesi istendiğinde ben o kadar koşturdum 50 lirasını keserim derse ve 150 tl geri gönderirse sizin bu adam hakkında düşünceniz ne olur?

soruyorum çünkü bazen ani tepkiler verebiliyorum daha sağduyulu sonuçlara varalım istiyorum

ha birde bu adam antrenörüm diye geçiniyor ve masa tenisinden ekmek yiyor yada yemeye çalışıyor

adını vermeyeceğim daha da yorum yapmayacağım forum ahalisi konuşsun bakalım

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

geçmiş olsun.sonuçta bu forum resmi bir satış sitesi olmadığı için yapacaklarınız sınırlı.mal alırken bu tür şeylerin başımıza gelmemesi için takip edilecek birkaç yol var.bunları şimdi söylemek istemiyorum.zaten bildiğimiz ama bazen unuttuğumuz,ihmal ettiğimiz şeyler. tabii ki bu tip insanların ismini de afişe etmeden olmaz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

forum üzerinden alışveriş yaparken dikkatli olmak ve de şahsen tanıdığın(Forum buluşmalarından tanıdığın bildiğin) kişilerden alışveriş yapmak gerek bence

Dünyevi kazançlar hiçbirşeydir dürüstlük herşey.

Geçmiş olsun Bilalim konuşuruz bilahare..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

forum üzerinden alışveriş yaparken dikkatli olmak ve de şahsen tanıdığın(Forum buluşmalarından tanıdığın bildiğin) kişilerden alışveriş yapmak gerek bence

ya hu adam bir kulupde antrenor adı belli yeri belli diyorki bizim elimize boyle ucuz yollu geciyor. inanmamak icin bir neden yok sonrasında fantaziye baglıyor isi. ben boyle seylerden hiiiiic ama hic hoslanmam. herkes sagduyulu ve olgun bir sekilde konuya yaklasıyor isin kotu tarafı ben ne sag duyulu ne de olgunum. bildigin sismanım ben. o yuzden o basaksehir kulubunde antrenorluk yapan ozel ders falan veren gafur un bu siteden bir daha satıs vb seyler yapmasını kendisine ogrenci aramasını falan istemiyorum.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

umur bey belki de siz yanlıs anladınız durumu. bunun kralcılık ile alakası yok zaten sınırlı sayıda kisinin oldugu (benim henuz yeni tanıstıgım bir camia yanlısım varsa duzeltin) masa tenisi camiasında kendine antrenor diyen, bir kulupte calısıtırıcılık yapan kisi sizi dolandırsa, uzerine de emegim var ben bu parayı keserim derse ( paranın miktarı onemli degil yapılan terbiyesizlikten bahsediyorum) siz de buna kralcı olmayın derseniz kusura bakmayın sizi de gafur kadar sorumlu tutarım.

bilal olgun ismi gibi olgun davranarak olayın uzerine gitmemis olabilir. ama bu olayın ortbas edilmesi gerek demek degildir.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

konu ıle ılgıli bir diğer anetotta bu malzemelerin bir milli arkadsına ait olması bunlar gafur üzerinden satılıyor yüzde elli yüzde elli kırışılıyor sunuda soyleyim bu sahte malzemer tekrar bu sitede pazarlanacak gerek bir paravan hesapla yada başkası üzerinden konunun bir diğer maduruda benim bunu bir millinin yapıyo olması utanç verici benim bi ricam bahcesehir kolejinin masa tenisi klubune ulaşabileceğim bir telefon varsa benimle paylasırmısınız burdan gafur burdan mal satmıycak AMA BASKA Bİ İSİMLE KAYIT OLABİLİR OYLEDE SATABİLİR ARKADASLARI SAHTE MALZEME KONUSUNDA UYARMAK GEREK

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Swan kesinlikle alakasi bile yok dediginle.gereken zaten yapilmis kraldan fazla kralci olmanin alemi yok alan kisi sorun etmiyor siz ondan cok sorun ediyorsunuz.eger 50 tl yi iade etmediyse haber verinde bi ulasalim bakalim

Sorun etmediğimi düşündüren şey msj yazmamam sa buraya. 1 kez daha düşünmeni isterim...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim bu durumu bir nebze de olsa önleyebilmek için şöyle bir önerim olabilir herkesin tanıdığı kişilerden ikinci el ürün alması biraz zor olur kullanilmayan ekipmanlar elde kalır onun yerine ekipman satanlar kısmında açılan konuları beğenme uygulamasına geçebiliriz güvenilir olduğunu düşündugumuz ya da doğrudan tanıdığımız kişilerin koyduğu ilanları beğenirsek alacak kişi de begenenlere bakıp orda da güvendiği birileri varsa gönül rahatlığıyla alabilir diye düşünüyorum.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Başka forumlarda üyelerin değerlendirmeleri var. Bora'dan lastik aldım çok iyi çıktı çok dürüsttür vs yazılıyor. Siz de birşey almadan evvel o üyenin yorumlarına bakıyorsunuz.

Bir de halihazırda var olan fotoğraflı ilan kuralının denetlenmesi lazım. Buraya markasını model fiyat yazmadan bile ilan koyan var. Lastikte kopma yokmuş, iyi de iki senedir yatıyorsan veya iyice aşınmışsa kopma olmasa ne yazar? Hoş ben ikinci el lastik hiç almam, zaten ilk ay ile sonraki performansı farklı oluyor

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Swan kesinlikle alakasi bile yok dediginle.gereken zaten yapilmis kraldan fazla kralci olmanin alemi yok alan kisi sorun etmiyor siz ondan cok sorun ediyorsunuz.eger 50 tl yi iade etmediyse haber verinde bi ulasalim bakalim

Umur cum yanlış düşünüyorsun, sana yakışmadı bu düşünce - hırsıza hırsız dolandırıcıya dolandırıcı demek ayıp da değil suç da değil.

Bu senin tanıdığın biride olsa değişmez benim akrabam bile olsa değişmez.

Yaptığı terbiyesizliktir iğrençliktir.

Bilal in Onur un yada benim bu konuda Yorum yapmıyor olmamız tepkisiz olduğumuzu göstermez efendiliğimizi gösterir.

Ha Bilal - Ha Onur - Ha Sevan - Ha Ozan - Ha Sen - Ha Ben yapılan ayıptır kendime yapılmış addederim.

Bilal in yerine Bunu bana yapmış olsa bırakın 50 yi 100 ü iade etmek bana 1000 tl de verse sinirimde kızgınlığımda 1 zerre azalma olmazdı, yinede adli işlem yapar yaptırtır ve fitil fitil burnundan getirtirdim.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

şimdi umur kardeşim kraldan fazla kralcılık dersen benim de burada senin arkadaşın dolandırıcı o yüzden arka çıkıyorsun deme hakkım doğar mı? doğabilir ama böylesi kalas bir çıkarım yapmayacağım. (ancak incelikten yoksun bir çıkarım yapmışsın bunu da açıkça söylüyorum) Bu bir

benim derdim paranın eksik ödenmesi bile değil: yapılan şeyin (tüm süreci göz önüne alacak olursak) külliyen yanlış olması ve foruma ve hatta masa tenisi camiasına yakışmaması. Bu iki

arkadaşın ismini söylemeyecektim zaten, ancak bir kez zikredildi ve gördüğün üzere meselenin bilal olgunla sınırlı kalmadığı da ortaya çıktı. forumun katılımcısı olarak en azından olaydan bahsetmeye ve arkadaşlarımı da haberdar etmeye hakkım var diye düşünüyorum. Bu da üç

hayırlı forumlar dilerim

ekipman alıp satarken dikkatli olunuz arkadaşlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

oooo ben yokken neler olmuş ya forum karışmış :D geçmiş olsun sevan abi düşüncemi istiyosan açıkçası ben direk sana onu satan adamı ifşa eder senden başka insanların bu alçakça duruma düşmemeleri için insanları uyarırdım. bi kere böyle bi olay benimde başıma geldi Allah kimsenin başına vermesin...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

oooo ben yokken neler olmuş ya forum karışmış :D geçmiş olsun sevan abi düşüncemi istiyosan açıkçası ben direk sana onu satan adamı ifşa eder senden başka insanların bu alçakça duruma düşmemeleri için insanları uyarırdım. bi kere böyle bi olay benimde başıma geldi Allah kimsenin başına vermesin...

Güzel kardeşim hoşgeldin(umarım sınavların güzel geçmiştir)

Neyse konu dağılmasın Maduriyet yaşayan Sevan değil Bilal dostumuz umarım olay çözülür

umarım diğer arkadaşta bunu tecrübe bilip benzer şeyler yapmaz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 16 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..