Jump to content
Masatenisi.org Forum

Türkiye'de Yabancılaşma Dönemi

Burak86

Recommended Posts

Bugün bir sitede Mısırlı bir oyuncunun terfi maçları için Türkiye'ye geldiğini, bu transferde kendi yardımlarının olduğunu yazmış.Bunun yanında Kadıköy Belediyesinin Bulgar oyuncularından bahsetmiş. Bu site neden diğer takımlara ilgi göstermiyor. Bunun sonu nereye varacak bilmiyorum.Bu yabancılaşma neden? Dilimiz elden gidiyor , başka diller etkisi altına giriyor aman dikkat edelim diyoruz.Bunun da bir farkı yok.Liglerimiz , turnuvalarımız yabancılaşıyor,onların etkisi altına giriyor.Biraz Türk sporcularına güvenelim,gençlere destek sağlayalım.Biz bunu yapmadıkça gençler spordan soğuyor.Neden yabancı sporculara yönelen bu takım sorumluları gençlere sahip çıkıp,onları cesaretlendirip onları bu spora bağlamıyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Burak, Sporha'daki yorumunu da okudum. Bana kalırsa yabancı oyuncuların gelmesinde fayda var, özellikle de kaliteli yabancı oyuncuların. Ama 3 oyuncunun ikisinin yabancı olması iyi mi, orası tartışılır. Kaliteli bir yabancı ile takımların desteklenmesi daha iyi olur diye düşünüyorum. Bir de bizim oyuncular düzeyinde, ya da sadece biraz daha iyi, özellikle de Bulgar oyuncuların getirtilmesinin liglerimize ve oyuncularımıza hiçbir katkıda bulunmayacağı kanısındayım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben zaten kaliteli yabancıya karşı değilim.Çünkü kulüplerimizin katıldığı yurt dışı turnuvalarda kaliteli yabancı şart.Benim karşı çıktığım şey gereksiz yere yabancı oyuncu gelmesi.Bir de bu yabancılara verilen paralar var.Liglerde oynayan gençlerimiz tabiri caizse karın tokluğuna oynuyor.Ama yabancılar çatır çatır parasını alıyor.Bu gençler çok para da istemiyor .Yabancılara verilen paranın üçte birini genç sporculara verseler herkes mutlu olur.Bunun için biraz bizim birazda yöneticilerin birşeyler yapması lazım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben zaten kaliteli yabancıya karşı değilim.Çünkü kulüplerimizin katıldığı yurt dışı turnuvalarda kaliteli yabancı şart.Benim karşı çıktığım şey gereksiz yere yabancı oyuncu gelmesi.Bir de bu yabancılara verilen paralar var.Liglerde oynayan gençlerimiz tabiri caizse karın tokluğuna oynuyor.Ama yabancılar çatır çatır parasını alıyor.Bu gençler çok para da istemiyor .Yabancılara verilen paranın üçte birini genç sporculara verseler herkes mutlu olur.Bunun için biraz bizim birazda yöneticilerin birşeyler yapması lazım.

Evet burak bu konuda sana katılıyorum. Hemen hemen her takım terfiler için 2 yabancı oyuncu transfer etmiş hiçte hoş birşey değil bu düşünsene 2 maç garanti çoğu zaman 3 maç garanti bizim gençlerimiz ne zaman oynayacak merak ediyorum doğrusu as takımlarda türk oyuncunun 2 katı kadar yabancı oyuncu var işin bütün güzelliğide kaçıyor federasyonun buna bir çare bulması lazım ya tek yabancı oynatılmalı yada oynatılacak yabancı oyuncular için yüklü bir ücret yatırmalılar federasyona bence mantıklı olan bu olacak teşekkkürler yazıların için...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

burakla baharın yorumlaırını okudum hepsine katılıyorum bence terfilerde yabancı oyuncu kısıtlamasın a gidilmesi lazı m hatta kısıtalam a değil bence hic terfilerde yabancı oyuncu sokulmaması lazım bence bu turk sporu icin en iyi si olur vede masa tenisi icin tabiki

masa tenisinde genclerimiz harcanıyor işte gorduk terfilerde bayanlarda finali kim oynadı __hepsi yabancı kadıkoy caykur rize ikisindede turk oyuncu yoktu bu nasıl iş anlamadım ????

burada hep bitirilen masa tenisci genclerimiz oluyor izmir buyuk sehiri ornek veriyim orda merve diye bir kı z vardı cocuk yildizlarda yad a genclerde 2 , olmuş o kadar iyi oyuncular yenmişki ferdilerde oyunu d a mukemmel bu kız tam verimli cağında ligde oynaması gerekirken bunlar saf dışı kalıyor feederasyonun bun u hemen bir duzenlemeye sokmasi lazımmm...

yani ben kahroldum kız onumde hungur hungur ağladı kız ben genclere 1 haftalık antremanla gitttim herkesi yendim diyor 2 oldum ferdilerde diyor insaf yani ,.... boyle yetenekli gencler i harcanıyor arkadaşlar bu kız adam akıllı antreman yapsa bence milli takım icin cok vaat eden birii si ben fazla tanımıyorum kızı..... olayı sadece buna endekslemekte yanlış bu sadece bir ornek aslında

bence federasyonun bu gibi sporcuları turkiyede toparlayıp bunları ayda 1 kampa alması lazım federasyonun gecen federasyonlardan farkı olmasi lazım cebini deil de

masa tenisindeki alttan yetişen ggencleri bulmasi lazım ama bu kadroyla zorrrrrrrrrrrrrrrrrr..................başkan a diyecek yokkkk o elinden geleni yapıyor onu yonlendirenler var_________________________

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Dediklerinizde gerçekten haklısınız.Bundan önceki yazılarımda da hiç bir zaman yabancı oyuncu oynatılmasını desteklemedim ve yabancı oyuncu oynatılmasının bence kaliteyi o kadar da artıtdığı söylenemez.Türkiyede masa tenisi resmi olarak profesyonel bir spor değil.Futbol değil ki bu yani bu kadar çok desteklensin.Zaten lig sayısı az oyuncu sayısı fazla ,birde bunlara yabancı oyuncu getirdi mi işler iyice arapsaçına dönüyor. Belki bu çıkan takımların bazıları bu oyuncular giderse ki ;gidecektir seneye kümede kalmaya oynayacakdır.Bir maç için yabancı oyuncu getirmek sonrada lige çıkınca onları göndermek gerçekten çok tuhaf olaylar geliyor bence.Bakalım seneye görecez bu takımları ne kadar iyi ne kadar kötü tabi yeni kadrolarıyla...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yabancısız da olmaz. terfi maçlarında da olmaz terfi maçlarında yabancılara izin verilmedi sonra ne olack yükseldikten soonra ??? yabancıları olan takımlar yine başı çekecek ... biizimkiler iyi olsa kimse yabancı getirmez iyiler yok değilmi tabiki var ama yabancılar daha iyiki gelip onlar oynuyor ... ama bencede bizimkilere daha çok destek olunmalı sonuçta ülkemizi yabancılar değil bizimkiler temsil ediyor... 1-2 maçlık oyuncularada izin verilmemeli o takıma gelen oyuncu orda en az belli bir süre oynamalı diye düşünüyorum atıyorum 1 sezon... 2 maç için gel sonra git ee ne oldu bunun bize yararı takım arkadaşlarına bi faydası oldumu maç akznaırmak dışında bilgi taktik amnasında yok...

bu konuda federasyon üzerinde iyice düşünmeli bence..orta yol şart...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 weeks later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 9 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..