Jump to content
Masatenisi.org Forum

Lütfen 1 Dak. Bakın Ihtiyacım Var

Guest LapacI

Recommended Posts

Slm arkadaşlar öncelikle beni kırmayıp konuya baktığınız için teşekkürler. Hemen Başlıim

Arkadaşlar ben masa tenisini 1-2 yıldır oynamama rağmen oyunum bir noktada kaldı gelişmiyor bende oyun stilimi en baştan tasarlamaya karar verdim. İstediğim oyun sitili şu şekilde :

- Bol spinle rakibi topu kaldırmaya zorlama.

- Hep atak oynama

- Hızlı ve Sert toplar atma

- Az da olsa Kesme (olmasada olur spinler bana yeterli)

Ewet arkadaşlar bu koşullar da bana önerebileceğiniz en iyi raket nedir?

Oyun stilim ii mi?

Amaçladığım şeyleri yapabilirmiyim?

Oyunumda bana en faydalı olacak hareketler , servisler vb. nedir?

İşte bu sorulara burda cvp vericek varmı çok acil yardıma ihtiyacım var ona göre yeni raket alıp özel bir turnuvaya hazırlığa başlıyacağım lütfen yardım.......

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Slm arkadaşlar öncelikle beni kırmayıp konuya baktığınız için teşekkürler. Hemen Başlıim

Arkadaşlar ben masa tenisini 1-2 yıldır oynamama rağmen oyunum bir noktada kaldı gelişmiyor bende oyun stilimi en baştan tasarlamaya karar verdim. İstediğim oyun sitili şu şekilde :

- Bol spinle rakibi topu kaldırmaya zorlama.

- Hep atak oynama

- Hızlı ve Sert toplar atma

- Az da olsa Kesme (olmasada olur spinler bana yeterli)

Ewet arkadaşlar bu koşullar da bana önerebileceğiniz en iyi raket nedir?

Oyun stilim ii mi?

Amaçladığım şeyleri yapabilirmiyim?

Oyunumda bana en faydalı olacak hareketler , servisler vb. nedir?

İşte bu sorulara burda cvp vericek varmı çok acil yardıma ihtiyacım var ona göre yeni raket alıp özel bir turnuvaya hazırlığa başlıyacağım lütfen yardım.......

Selam

Öncelikle spin atak oynamak istediğini belirtmişsin.Bunun için ayaklarının çok iyi çalışması lazım.Daha az eforlu bir oyun tarzıda masa başı stop oyunu.Spin atak için elastik tahta ve yumuşak lastik önerebilirim.Her topa spin çekilecek diye bir kural yok ama iyi çalışırsan her topa çekebilirsin.Bu çalışma tempona bağlı.Amaçladığın şeyleri yapabilmen için bir iki sene yetmez.Israrla devam etmen lazım.Ama sonunda mutlaka yaparsın.Moralini bozmadan bilimsel çalış her oyundan sonra kafanda oyununu analiz et.Kabiliyeti

katalizator olarak kabul et.Varsa çabuk başarırsın.. yoksa yol biraz uzar..

Selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Unutmaman gerekir ki, düşünce yapısıyla fiili oyun birbirinden çok farklı olabilir. Bu sebeple öncelikle nasıl oynadığını bu işten anlayan daha iyi bir oyuncuya sorarak öğrenebilirsin, Ondan sonra kendine yön çizmen gerekir. Yazdığın stilde oynamak çok zaman alır. Ama böyle bir oyun tarzı içinde diğer tüm atraksiyonları kendi topunu hazırlayabilmek için yapman gerekri. Mesela çok iyi kesmelisin ki, dönen topa çok iyi spin vurman mümkün olsun.

İşin özü ve kısacası, bu işten anlayan kendi yaşadığın yere yakın pro bir antrenör yada oyuncuya danışman. Öncelikle nasıl oynadığını bir görsün sonra yön çizersiniz. Yoksa düz olan her lastikle senin oynamak istediğin oyunu oynayabilirsin. Keza tahtada öyle...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar ilginiz için çok teşekkürler yanlız bişi sorucam kimse raket konusunda bir yorum yapmamış eğer buraya veya pm ile marka - model şeklinde verirseniz raket isimlerini çok sevinirim. Birde bişi sorucam elimde olan raketler :

a)Dunlop Spin Attack

- Oldukça sert bir lastiğe ve süngere sahip ama eski bir raket (nerdeyse babamdan kalma :D )

- Topu oldukça iyi itiyor.

- Topu kesmek biraz zor.

- Ben dışında raketle oynayanlar mükemmel spinler atıo ( nerdeyse top gözükmüo ) ve raketin süper olduğunu söylüyorlar ancak ben bunu başaramıyorum.

B) Butterfly Time Boll Edition Platin (2003 de en iyi raket seçildi)

- Oldukça yumuşak bir lastiğe sahip.

- Dunlop raketime göre topu oldukça az itiyor.

- Çok iyi kesiyor.

- Pek spin çekilmiyor.

Ewet arkadaşlar bu iki raketten biri benim oyun stilime uyarmı? Malumunuz ben genelde antremanlarımı ve maçlarımı Dunlop ile yapıyorum. Dediğim gibi spinleri iyi ama yinede başka önerebileceğiniz raket varmı öğrenmek istiyorum...

Teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 19 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..