Jump to content
Masatenisi.org Forum

Engelliler Ve Masa Tenisi

Guest pesi_mist

Recommended Posts

selam arkadaşlar :gulumse: ben engellilere çok faydalı oldugunu ve engellilerde sporda ilk sırada olması gerektiğini düşündüğüm masa tenisi hakkında bilgi,döküman arıyorum :acaba: ama malesef nette bulamadım , eğer yardımcı olursanız bu sporun engelli arkadaşlarımıza nekadar yararlı olacagını anlatmak istiorum... şimdiden teşekkür ederim :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

süper bi konuya değinmişsin arkadaşım :alkis: cidden engellilerin yapabileceği en iyi sporlardan biride masa tenisi ama döküman bulamazsın sanırım bu konu hakkında :uzgun: hele hele türkçe hiç bulamazsın die düşünüorum <_<

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

süper bi konuya değinmişsin arkadaşım :alkis: cidden engellilerin yapabileceği en iyi sporlardan biride masa tenisi ama döküman bulamazsın sanırım bu konu hakkında :uzgun: hele hele türkçe hiç bulamazsın die düşünüorum <_<

tessekkür ederim LapacI :gulumse: benim hala umudum var :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

selam arkadaşlar :gulumse: ben engellilere çok faydalı oldugunu ve engellilerde sporda ilk sırada olması gerektiğini düşündüğüm masa tenisi hakkında bilgi,döküman arıyorum :acaba: ama malesef nette bulamadım , eğer yardımcı olursanız bu sporun engelli arkadaşlarımıza nekadar yararlı olacagını anlatmak istiorum... şimdiden teşekkür ederim :gulumse:

Dursun Doğan hocayı ara sana gerekli dökümanları sağlar. İstersen sana özel antreman programı çıkarır. 05424514424

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 8 months later...

Engelliler federasyonunda masa tenisi yönetim kurulu üyelerinden Diş.Dr.Engin Avcı'nın telefonu 0532 520 25 74 ararsan daha iyi bilgiler alabilirsin. Ulaşamazsan beni tekrar arayabilirsin. remsarioglu@hotmail.com iyi çalışmalar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 months later...

Sayın arkadaşlarım Bedensel engelliler masa tenisi branşıyla ilgileniyorum.Bazı arkadaşlarım bu konuyla ilgili bilgi ve döküman istiyorlar hangi konularda (Tekerlekli sandelyemi yoksa ayaktaki sporcu hakkındamı )bilgi istediğini öğrenirsem size yardımcı olabilirim.Ben bedensel engelli masa tenisi milli sporcusuyum aynı zamanda Bedensel engelliler masa tenisi eğitim komitesi üyesiyim.İsteyeceğiniz her türlü bilgi ve döküman konusunda yardıma hazırım.

Not: Tel : 05058844647

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 months later...
Sayın arkadaşlarım Bedensel engelliler masa tenisi branşıyla ilgileniyorum.Bazı arkadaşlarım bu konuyla ilgili bilgi ve döküman istiyorlar hangi konularda (Tekerlekli sandelyemi yoksa ayaktaki sporcu hakkındamı )bilgi istediğini öğrenirsem size yardımcı olabilirim.Ben bedensel engelli masa tenisi milli sporcusuyum aynı zamanda Bedensel engelliler masa tenisi eğitim komitesi üyesiyim.İsteyeceğiniz her türlü bilgi ve döküman konusunda yardıma hazırım.

Not: Tel : 05058844647

ilhami bey telefonla sıze ulasacagım ... yanlız buradan da paylassaydınız hıç fena olmazdı tesekkurler destek için
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ilhami bey telefonla sıze ulasacagım ... yanlız buradan da paylassaydınız hıç fena olmazdı tesekkurler destek için

Canım kardeşim uluhanmert.

telefonla bana ulaşacağını belirtmissin ancak ne aradın? nede buradan bana kendi istediğin bilgi hakkında bana soru sordun.Sana şöyle anlatayım Bedensel engelliler Masa tenisi 2 şekilde ele alınmalı.

1-Ayaktaki sporcular (6-10 arası klasifikasyondakiler engel durumlarına göre bu klafikasyonlarda oynarlar.)

2-Tekerlekli Sandelye(1-5 Klasifikasyondaki Engel durumlarına göre oynarlar)

Tabi bu sınıflamalar (Klasifikasyon) nasıl yapılır,Dalında uzman Fizyo terapistler tarafından engel vücut kullanımıyla ilgili ve hareket kısıtlamalarıyla ilgili izlenim ve takipleri sonucunda verilir.Bu sınıflama ulusal bir boyuttadır.Ancak Uluslararası bir boyutu yoktur.Yurt dışına çıktıgınız zaman o Turnuvanın Klasifikatörleri tarafından tekrar kontrol edilir ve izlenirsiniz daha sonra klası belli olur.Bu klas Dünyanın her yerindeki turnuvalarda geçerlidir.

Ben kendim ayakta sporcu olarak milli takımda oynuyorum.Ancak şu anda Tekerlekli Sandelyede 17 sporcum bunlardan 5 tanesi milli takımda oynuyor,Ayaktada da 20 sporcum var bunlardan 4 tanesi milli takımda oynuyorlar.Benden ve bedensel engelliler masa tenisi hakkında bilgi istiyorsan Ağasar spor yazıp internetten bakabilirsin,yada federasyon sitesinden (Bedensel engelliler federasyonu oradan branşlar,oradan masa tenisi )araştır sonra benden bilgi ve döküman isteyen arkadaşlara teknik konuda yardımcı olayım.Ayrıca ben Bedensel engelliler federasyonunda masa tenisi branşı için görevlendirilmiş bir antrenörüm,bu konularda istediğiniz her türlü yardımı ve tecrübemi paylaşırım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 13 years later...

Merhaba, geliştirmek istediğim proje hakkında engelli masa tenisi sporu hakkında bilgi toplamam gerekiyor. Literatüre baktığım zaman bu konu hakkındaki çalışmaların yetersiz olduğunu görmekteyim. Engelli masa tenisinde klasifikasyon (sınıflandırma) sistemi hakkında bilgi alabileceğim kaynaklar varsa yardımcı olabilir misiniz? Saygılar. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 24 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..