Jump to content
Masatenisi.org Forum

Sert Avrupa Lastikleri

Recommended Posts

Çin lastikleri yapiskan olduklari icin sert olunca yapiskanligindan sebep spin uretebiliyorlar fakat yapiskan olmayan ust yuzeyi sert avrupa lastikleri spini nasil uretiyo top gömülmüyor?

Tennis topunu elle kolay kolay sıkamazsın mesela ama vuruş esnasında bak ne hale geliyor :

AE-2-12R.JPG

Şimdi şöyle bir yüzeye,

inverted_wide.jpg

böyle bir kuvvet uyguladığını hayal et :

johhnyhuang.jpg

Top gömülür mü gömülmez mi?

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çin lastikleri yapiskan olduklari icin sert olunca yapiskanligindan sebep spin uretebiliyorlar fakat yapiskan olmayan ust yuzeyi sert avrupa lastikleri spini nasil uretiyo top gömülmüyor?

Avrupa-japon lastikleri de yapışkan olmasalarda topu iyi tutan spinli üst yüzeyleri sayesinde spin üretiyorlar.Çin lastiğinden nispeten daha az spin üretselerde daha hızlıdırlar.

Fırçalama meselesine gelince bazı orta-üst seviye ve çoğu üst seviye oyuncu bunu yapar-yapabilir.Olay topun lastiğin üst yüzeyi ile silinmesinden ibarettir denilebilir öyle ki bazı oyuncular hemen dibimde spin yaparken hiç tahtadan kaynaklı bir ses duyamadım raketinden spin tamamen fırçalanarak yapılabilmiş ise cırt yada cızt gibi bir üst lastik sesi de duyulabilir.Benim bazı BH spinlerimde ayıptır söylemesi :whistle: cızır cızır ötüyor.Bunu yapabilmek yetenek el yatkınlığı istesede en önemli faktör çok çalışmak çok tekrar yapmaktır.

Yani bol antrenman yapmak şarttır.

Sonuç olarak çin lastiği ile de üst yüzeyi spin olarak makbul kabul edilen çoğu avrupa-japon lastikleri ile de fırçalayarak spin yapılabilir yeter ki yapmasını bilelim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Avrupa-japon lastikleri de yapışkan olmasalarda topu iyi tutan spinli üst yüzeyleri sayesinde spin üretiyorlar.Çin lastiğinden nispeten daha az spin üretselerde daha hızlıdırlar.

Fırçalama meselesine gelince bazı orta-üst seviye ve çoğu üst seviye oyuncu bunu yapar-yapabilir.Olay topun lastiğin üst yüzeyi ile silinmesinden ibarettir denilebilir öyle ki bazı oyuncular hemen dibimde spin yaparken hiç tahtadan kaynaklı bir ses duyamadım raketinden spin tamamen fırçalanarak yapılabilmiş ise cırt yada cızt gibi bir üst lastik sesi de duyulabilir.Benim bazı BH spinlerimde ayıptır söylemesi :whistle: cızır cızır ötüyor.Bunu yapabilmek yetenek el yatkınlığı istesede en önemli faktör çok çalışmak çok tekrar yapmaktır.

Yani bol antrenman yapmak şarttır.

Sonuç olarak çin lastiği ile de üst yüzeyi spin olarak makbul kabul edilen çoğu avrupa-japon lastikleri ile de fırçalayarak spin yapılabilir yeter ki yapmasını bilelim.

fırçalayarak spin yapabiliyorum fırçalayarak spin yapabileceğim yüzeyi tutucu lastik arıyorum yapışkan olmayan ve çok hızlı olmayan

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

fırçalayarak spin yapabiliyorum fırçalayarak spin yapabileceğim yüzeyi tutucu lastik arıyorum yapışkan olmayan ve çok hızlı olmayan

vega asia ve vega pro yu denemenizi önerebilirim çok hızlı istemediğiniz için.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..