Jump to content
Masatenisi.org Forum

Backhand Açarken Omuz Ağrısı

swan

Recommended Posts

oynamayınca geçiyor ama her güçlü hareket denemesinde kendini hatırlatıyor. omzun hemen dışında tutulma gibi bir ağrı bu (mesela kapıyı omuzla itersiniz.. tam o ittiğiniz bölgede ağrı var) internetten baktım omuz tutulması diye bir şey gördüm istirahat ve germe egzersizleri öneriyorlar. ek olarak yapabileceğim bir şey var mı

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

saglık sorunlarında ozellikle de anatomik sorunlarda uzmanlara danısmaktan fazlasını ya da azını dusunmeyin. yapacagınız bir yanlıslık omrunuzun sonuna kadar cekmek zorunda kalabileceginiz kalıcı bir soruna donusebilir.

eski bir voleybolcu olarak benim de sag sol el bilegim, sag dirsegim, sag ve sol dizim, sol baldırımda sorunlar var ( yuh saglam yerleri saysam daha az surecekmis) ve bunlarla yasamak zorundayım :)

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

oynamayınca geçiyor ama her güçlü hareket denemesinde kendini hatırlatıyor. omzun hemen dışında tutulma gibi bir ağrı bu (mesela kapıyı omuzla itersiniz.. tam o ittiğiniz bölgede ağrı var) internetten baktım omuz tutulması diye bir şey gördüm istirahat ve germe egzersizleri öneriyorlar. ek olarak yapabileceğim bir şey var mı

Swan kardeşim,yazdığın belirtilere çok benzer şekilde yaklaşık 2 ay önce başlayan ağrılarım üzerine gittiğim ortopedi uzmanı ,çektirdiği MR filmi sonucunda omuz tendonu üzerinde oluşan ödemin buna sebep olduğunu söyledi..Masa tenisi oynadığımı ve oynamaya devam etmek istediğimi söyleyince,o bölgeye yapılacak kortizon iğnesinin ödemin dağılmasını hızlandırıp, yardımcı olacağını ve her gün 2-3 defa 10 ar dk. sürelerle o bölgeye buz tedavisi ve 2-3 hafta istirahat önerdi...Şu an uygulanan iğne ve buz tedavileri ile % 80-90 gibi bir iyileşme sonucu yavaş yavaş antrenmanlara başlamış durumdayım..Gereğini bilgilerinize..

Acil şifalar..Herkese Selamlar..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bundan 6 ay öncesine kadar bh oynamaya başladığımda bende de sürekli oluyordu. Bu yüzden bh oynamak istemiyordum. Özel ders almaya başlayınca hareketi yanlış yapmaktan kaynaklı olduğunu öğrendim. Bh hareketini ön kol ile yapmaya başlarsan bu ağrıların geçecektir. Ben ne zaman yanlış yapmaya başlayınca ağrılar tekrar başlıyor. Daha çok kramp gibi bir ağrı oluşur sizdeki de öyle tahmin ediyorum.

Teknik düzelince ağrıda olmayacaktır :thup:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ya bana hiçbir sağlık kurumunu kullanmamışken 5400 liralık borç çıkaran devletin uzmanını istemiyorum. dahası gidip mr çektireceksin diyecek ıvır zıvır diyecek emar çekilince ben de derim orada ödem var yada yok. fix menü ağrı kesici yazacak kas gevşetici yazacak. bel ağrımı almanyada 100 kiloluk bir kadın açtı; buradaki doktor cabral ve kataflam vermişti. ha iyi bir uzmana gidersem yani özel muayenehaneye bu iş en ucuza 600-700 liraya çıkacak. zaten o para olsa buraya soru olarak sormam doğrudan doktora giderim :) neyse caz yapmayayım fazla buzu denemekle başlıyorum bu gece

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

swan,masatenisine gönül vermiş bir fizyoterapist olarak şunları öngörebilirim:yazdığın belirtiler sonucu bile;zaman içerisinde duruşunda meydana gelen adaptasyonlar sonucu boyun,omuz ve üst sırtın risk altında olduğunu söyleyebilirim.ağrıyı tanımladığın yer omuz eklemimizi oluşturan kemiklerin altında seyreden bir kasımızın yapışma yeri olabilir*.yapılan hareketle omuz manşetimizi destekleyen kaslardan önemli bir veya birkaçına ufak veya büyük çaplı yırtıklara dahi yol açmış olabilirsin*.yukarıda ersun beyin bahsettiği durum bu söylediklerimin bir parçası ve yaşanmış.bunun için teşhis çok önemli.olabilir diye konuşmamın nedeni de bu.boyun,üst sırt ve omuz muayenesi için herhangi bir uzman fizik tedavi hekimine ve onun yönlendirmesiyle bir fizyoterapiste danışabilirsin.teşhisin netleşince raporunda yazan şeyleri latincesiyle yani olduğu gibi burdan paylaşırsan seni yönlendirebiliriz.ama kısa vadede net bir şey var,istirahat,buz uygulamak,tekniğini sorgulamak,ağrıyan omzunun üzerine yatmamak,ağırlık taşımamak,elini başının üstüne götürdüğün aktivitelerden kaçınmak -ki hele bunlar tekrarlayan zorlu hareketlerse-,yukarıdan aldığın yükü taşımaya çalışmamak (dirememek!),ağır birşeyler itmemek-çekmemek.teşhis netleşince ise ''kişiye özel'' egzersiz programı(normal eklem harek açıklığı egzersizleri,germe egzersizleri,izometrik egzersizler,güçlendirme egzersizleri,dirençli egzersizler,bantlama gibi koruyucu yaklaşımlar..vb. birçok yaklaşımlar)ama işte bütün bunlar muayene ve tetkikler sonucu yapılacak şeyler,ilaç konusuna girmedim dikkat ettiyseniz;)siizn saydığınız ilaç yaklaşımlarından tutun omuz içi enjeksiyonlara kadar geniş bir yelpaze sözkonusu ama karar alacak merci belli;hekim..geçmiş olsun..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun Sevan...

Küçücük bir topun pesinde koşturmaktan telef olduk..Birde bu spora hafif diye millet gözünün ucuyla bakıyor..

Sağlam bir yerimiz kalmadı...Halter ile uğraşsaydık bu kadar sakatlanmazdık heralde...

Bu sporu bırakmazsak yakında pinokyo ya döneceğiz..bütün eklem yerlerimizi iple bağlıyacaklar..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hocam çok teşekkür ederim buz tedavisini dneyeyim ödem önleyici kremleri de eczacıya danışayım alayım. iğneden çok korkuyorum

Geçmiş olsun Sevan kardeşim,

İğneci lazımsa göreve hazırım :salak:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ya hep iriler sataşıyo bana yaa.

yok abi iğne istemiyorum ben çocukken kedi tırmalamıştı... kuduz aşısı da göbekten yapılıyodu o zamanlar o metal şırıngayı görünce kudururum ölürüm de o iğneyi yaptırmam deyip çemberlitaş kuduz hastanesini yerle bir edip kaçışım var. galiba kuduz oldum ben ama ölmedim diye şüpheleniyorum bazen. kediyi de 10 gün sultanlar gibi bakıp evden atarken de dövmüştüm. 7 yaşında çocuktum o zamanlar ama.

neyse velhasıl kelam iğne filan yokmuş, kolum iyileşti

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 21 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..