Jump to content
Masatenisi.org Forum

Kreanga Nın Bh Vuruşu

Recommended Posts

Selam değerli forum üyeleri.

Takma ismimden de anlaşılacağı gibi ben kreanga nın hayranıyım . Sorum da kreanga ile ilgili olacak . kreanganın maçını izlerken dikkat ettim ve bh şut u, bana ,diğer oyunculardan biraz daha farklı gibi geldi . Bu vuruş un analizini yapar mısınız? veya bu vuruşu nasıl yapabiliriz? umarım anlatabilmişimdir. yardımlarınız için tesekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

kreanga nın vuruşunu görebileceğimiz bir video linki falan gösterebilir misin? Merak ettim de. Bazı backhand vuruşlarına baktım. Sanırım aşağı doğru topu eziyor, ondan bahsediyorsun. Ama yinede sen bi göster vuruşu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selam değerli forum üyeleri.

Takma ismimden de anlaşılacağı gibi ben kreanga nın hayranıyım . Sorum da kreanga ile ilgili olacak . kreanganın maçını izlerken dikkat ettim ve bh şut u, bana ,diğer oyunculardan biraz daha farklı gibi geldi . Bu vuruş un analizini yapar mısınız? veya bu vuruşu nasıl yapabiliriz? umarım anlatabilmişimdir. yardımlarınız için tesekkürler.

BH spini koldan ve bilek katarak, büyük ve agresif bir hareketle savurarak yapıyor. Gördüğüm kadarıyla :gulumse:

BH şut yaptığını fazla görmedim. Hatta gördüğümü hatırlamıyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Kalyoncu Murat

Kreanga nın lastik seçimi kısa pütür .Bh spindede kol hareketini uzatıp sert spin çekebiliyor sert bir lastile o vuruşları yapmak çok zor ama servis karşılarkende bir o kadar zorlanıyor doğal olarak.Bh spinde bilek faktörü fh de kıyasla çok daha önemli kreanga da bu fazlasıyla mevcut :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kreanga nın lastik seçimi kısa pütür .Bh spindede kol hareketini uzatıp sert spin çekebiliyor sert bir lastile o vuruşları yapmak çok zor ama servis karşılarkende bir o kadar zorlanıyor doğal olarak.Bh spinde bilek faktörü fh de kıyasla çok daha önemli kreanga da bu fazlasıyla mevcut :thup:

Bi dakka şimdi Murat neler duyuyorum :sasi:

Kalinikos Kreanga BH tarafında tırtılla mı oynuyor ???

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 years later...
benim bildiğim o hareketi bryce ile yapıyor. yüzeyi top tutmayan lastiklerle raketi (aşağıdan yukarıya değil de ) geriden ileriye savurup bir bilek hareketi ile karşıya çok etkili top atabiliyorsunuz.

Benim backhand vuruş sitilimde öyle ai fukuharanın bh vuruşlarına bakarsanız ondada görürsünüz bileği geriden ilerye sallayarak raketin orta kısmını temas ettirip karşıya daha kolay hızlı top atabiliyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...
http://www.butterflyonline.com/Butterfly_players.asp , adrese baktım da Sriver , Sriver EL , Sriver FX kullanan oyuncular var.

Bunlar su bazlı yapıştırıcı ile mi oynuyor merak ettim.

Sanmam. Çünkü o lastiklere su bazlı sürdüğün zaman süngeri hemen emiyor ve lastikler tahtaya yapışmıyor...
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sanmam. Çünkü o lastiklere su bazlı sürdüğün zaman süngeri hemen emiyor ve lastikler tahtaya yapışmıyor...

Ben de zaten öyle düşünmüştüm de , diğer yöntem yasak değil mi? Bu oyuncuların raketleri sonuçta ENEZ'den geçiyordur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tsu doğru diyor.. Yazarken "o liste eski listedir" yazmayı düşünmeme rağmen yazıma aktarmayı atlamışım. Tsu'da görüp eklemiş...

Merhaba,

listenin eski olacağını düşünmüyorum, sonuçta Şubat 2009 'da şurada şunu başarmıştır yazıyor.

Tsu'nun dediği gibi milleti kandırmaya çalışıyorlar herhalde...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

listeye baktığımda primorac'in primorac carbon tahta üzerine sriver el ile oynadığı yazıyordu..geçenlerde foruma koyulan bir resimde ise tbs tahta üstüne bryce speed ve sriver g3 kullandığı yazıyordu..sanırım tüm oyuncuların ekipmanları güncellenmemiş..yani liste tamamen yanlış yahut eski değil ama arada unutulan,güncellenmeyen oyuncular var..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 12 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..