Jump to content
Masatenisi.org Forum

Lastik Ler Ne Kadar Gerilmelidir

Recommended Posts

Öncelik le herkese selam.

Degerli forum üyeleri elim de az kullanılmış bir sriver fx var ama tahtam dan ufak gerdirerek yapıştırsam sorun olurmu veya nekadar uzata bilirim bu lastiği?

Solüsyonlayarak uzatmayı dene derim ben. Ama tabi lastiğin atışı filan değişecektir bunu da göz önünde bulundur.

Mesela sür solüsyonu bolca lastiğe ve lastiği bir asetat kağıdına yapıştır. Üstünede düz yüzeyli ağır şeyler koy.(mesela ansiklopedi). Beklet bir saat kadar. Bakarsın yeterince büyümediyse bir kere daha yap. Benim bu yöntemle bir lastiği 2 cm kadar uzattığım oldu. Ama bu çin lastiği idi. Onlar daha çok uzuyor Avrupa lastiklerine göre.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

lastiğe ince yani akışkan solüsyon sürdüğünde biraz gevşeyecek ve uzayacaktır. Birazda sen gersen 1 cm kadar genişler. Eğer bu yeterli ise asetat kağıdı ile uğraşmana gerek yok. Ancak 2 cm genişletmen çok zor. Zaten başarsanda lastikten yeterince yararlanamazsın. Kolay gelsin bakalım. Sonuçları merak ediyorum. :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

slm,hızlandırıcı yapıştırıcı ile normal olarak 1cm kadar büyüyor.Bu hızlandırıcı yapıştırıya,temizlemede kullanılan bir tür benzin katarsan,2cm genişler.Oyununada doyum olmaz.Tabiki atak oynamayı seviyorsan.Atak oynamıyorsan o zaman bir kabus olur!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

lastiği dün biraz daha gerdirerek yapıştırdım tam da oldu.kulanılmaya kullanılmaya cekiyo galiba lastık (sriver fx) ama ii oldu bu sefer, yardımlarınz için tesekkürler

Evet bu doğru, raket boyunu yakaladığına göre haftada 3-4 antremanla lastikler boylarını korurlar. Ama o lastiklerle 1 hafta oynamasan bakarsın ki yine küçülmüşler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 83 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..