Jump to content
Masatenisi.org Forum

Faturasız Satışlar

Guest semihh1

Recommended Posts

Arkadaşlar Merhaba,

Öncelikle forumda kendi ihtiyacı için aldığı ürünleri kullanmayacağı için veya kullanılmış ürününü satmak isteyenlerin konu dışında olduğunu söylemek istiyorum.

Forumda sık sık faturasız, süreklilik arz eder şekilde özellikle kolay taşınabildiği için tahta ve lastik satış teklifleri görüyorum. Alıcılar da faturaya ihtiyaçları yoksa kolaylıkla bu ürünleri almayı kabul ediyorlar. Bu malzemeleri normal yollardan ithal ettiğinizde nakliye, gümrük masrafları, kdv ödüyorsunuz. Faturalı sattığınızda da ortaya çıkan karın vergisini ödüyorsunuz.

Bu giderleri yapmamıza rağmen ithalatçı firmalar olarak faturasız fiyatlara yakın fiyatlarla faturalı satış yapmaya çalışıyoruz.

-Forumu kullanarak süreklilik arz eden bu teklifleri yapanlara biraz da şüphe ile bakılması gerektiğini düşünüyorum. Nereden, nasıl geliyor bu ürünler? Yurt dışı fiyatları da ucuz değil ki! Neden bu yol seçiliyor?

Tabii daha fazla kazanmak veya vergisiz olduğu için birim başına az da olsa sürümden kazanmak için. Fakat yanlış ve zararlı olan bu kişilerin kazancından vergi vermediği için dolaylı olarak zararı tüm topluma oluyor.

Yani, bizler de çantamızı alıp doldurup gelelim. Bu mudur doğru olan?

Değişen birşey olmayacak ama yine de farkında olmayanlara sadece hatırlatmak istedim...

Donic Türkiye Temsilcisi

http://www.hazerspor.com

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 89 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..