Jump to content
Masatenisi.org Forum

Profesyonel Olmak Için...

erenarik

Recommended Posts

prof olarak bilemicem ama benim yaş 15 ama çok fazla turnuvaya vs. katıldım ve çoğundan güzel derecelerle çıktım (1. 2. 3. lük hariç :D )2 maçımdan birini mutlaka alırım yani profluk konusunda yaş sınırı olduğunu zannetmiorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

profesyonel olmak için gereken şartlar nelerdir....yaş sınırı varmı...mesela ben 22 yaşındayım prof olma(lig ve turnuvalara katılma) şansım varmı... bilgili arkadaşlar cevap verirse sevinirim

Merhaba ,

Profosyonel olma icin herhangi bir yas siniri yoktur.

Her yas araliginda profesyonel olabilir .Bir ligde klupte oynayabilirsin .Tum turnuvalarada katilabilirsin gencler vs. maclari haric .

Profesyonel olmak icin iyi masatenisi oynamak ve seni oynatacak bir klup bulmak yeterlidir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...
Merhaba ,

Profosyonel olma icin herhangi bir yas siniri yoktur.

Her yas araliginda profesyonel olabilir .Bir ligde klupte oynayabilirsin .Tum turnuvalarada katilabilirsin gencler vs. maclari haric .

Profesyonel olmak icin iyi masatenisi oynamak ve seni oynatacak bir klup bulmak yeterlidir.

Bence profesyonel olmak için iyi oynamaya gerek yok.Yaptığı spordan zevk alsın yeter.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...
profesyonel lisansını kendi paran ile alabiliyormuşsun 1.5 milyarmış.

ama oynayamadıktan sonra ne fayda??????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Yanlış.Bir kulüp lisansının olması yeter.İstersen o kulüp lisansı ile yıldızlarda(tabii yaşın tutuyosa), gençlerde(yaşın tutuyosa), terfide, 1.lligde, 2.ligde ,süper ligde , türkiye kupasında, ve hatta Şampiyonlar Ligi(masa tenisi olan futbol olan değil ha :D: ) oynayabilirsin.Ben böyle biliyorum ama böyledir herhalde.O zaman süerligde bir kulüp (ort 4 oyuncu olduğunu varsayıyorum) toplam 144000 YTL masraf olmuş olur.Bu kadar parayı masa tenisi gibi bir sporda(ülkemiz için söylüyorum) kim öderki????

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...
  • 6 months later...

benimde yaşım şu an küçük fakat 5 turnuvaya girdim ve hala hocalarımız çeşitli turnuvaları takip ediyor.ve turnuvalarda güzel başarılar el de ettik.(1. 2. 4.)lük gibi.herhalde hocalarımız bütün turnuvalara sokacak bizi...(ben daha 5 aydır masa tenisi oynuyorum) :fildir:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 6 months later...

Bir masa tenisçi profesyonel olabilmesi için küçük yaşta doğru ekipmanla bir kulupte oynaması minik,yıldız,genç ve daha sonra liglerde oynadığı müddetçe istenilen seviyeye gelebileceğine inanıyorum masa tenisi öyle bir dalki bırakmadığın müddetçe isteğin yere gelebilirsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

profesyonel olmak başka şey iyi masa tenisçi olmak başka şey. türkiyede masa tenisi henüz profesyonel spor dalı olarak geçmiyor. amatör spor branşları arasında yer alıyor. lisans çıkarmak için bir kulübün seni sahiplenmesi gerekiyor. lisanslı sporcu olsan bile profesyonel olamıyorsun

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 6 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..