Jump to content
Masatenisi.org Forum

Kısa Pütürle Oyun

surveyor

Recommended Posts

Değerli forum sakinleri;

Kısa pütürle oynamaya yönelik çalışma videosu arıyorum. Şöyle vuruş tekniğini ve açısını felan net görebileceğimiz videolar. Pütürle oynayan oyuncu videolarını izledim. Ama onlar daha çok işi bilenlere uygun şeyler. Ben daha acemi tarzı videolar bakıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kısa pütürle oynayamazsın. Alışması zordur, kısa pütürle başarılı bir şekilde oynayabilmen için zaten iyi bir oyuncu olman gerekir. Çok atak, ayakları iyi çalışan, bileği düzgün oyuncu olman gerekir. Rakibe de yanıltıcı etkisi azdır. Kısa pütür için harcayacağın zamanı boşuna harcamış olursun. Ama uzun pütürle oynarsan daha avantajlı olursun. Uzun pütüre karşı oynama tecrübesi çok olmayan rakiplerini kolayca yanıltıp bir çok galibiyet alabilirsin. Uzun pütür eğitim videoları bulmak kolaydır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

kısa pütürle oynamak istememdeki gaye spinli servisleri çok yiyorum. defansif bir oyun tarzım olsa uzun pütürle oynayacağım. ama defansif oynayan biri değilim. Ha ayakları çok iyi çalışan, bileği çok düzgün iyi bir oyuncu olsam zaten servis yemezdim. çok kötü, çok amatör bir oyuncu değilim. Ama derdime bir çare olur diye kısa pütür denemek istedim. Yukarıdaki yorum üstüne hayallerim yıkıldı. :))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Backhandde uzun pütür varsa, rakip ne kadar spinli servis atarsa o kadar senin lehine olur. Raketi düz bir duvar gibi tutup ileriye orta çizgiye doğru ittireceksin o kadar. Servis yemediğin gibi, rakibinin oyununu da bozarsın. Atak yapabilen (friendship 755 gibi) bir pütürle masaya yakın atak oyun oynayabilirsin, çok etkili şut atabilirsin. Hatta raketi arada bir çevirirsen rakip iyice dağılır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşım için Friendship 837 sipariş etmiştim. İncelediğime göre uzun pütüre başlangıç için iyi bir lastik. Ancak uzun pütürler kesik yapamamasından ötürü beni endişelendiriyor. Ama tavsiyeye uyup deneyeceğim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 7 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..