Jump to content
Masatenisi.org Forum

Rapid X-press

Recommended Posts

bizim hoca 2 tane rapid x-press almış. daha önce hiç kullanmadık bu lastiği. yıldız seviyesindeki çocukların raketine takılacak bu lastikler ve genel oyun karakterlerinde de top düştükten sonra spin yapmak var(bu biraz da ayakların çok iyi çalışmamasından geliyor). bu nedenle atma açısı yüksek lastiklerle daha rahat ediyorlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

haklısın tsu ama bir türlü bu lastikleri deneyemedim. şimdi birini sipariş edeceğim makks masaya yakın toplarda kontrolsüz diye okumuştum masatenisi.org da,donic ürünleri içinse içimde bir kuşku var her zaman,sanırım cermet de aynı teknoloji, bunlardan hangisini tavsiye edersin. sonuçta lastiği ben deneyeceğim,forehandde deneyeceğim ve takımdakilerden farklı olarak bazen masaüstünde raketi çok kapatarak bileğimi kullanarak spin atıyorum bazen ve benim için vazgeçilecek bir şey degil bu.(catapult ve joola air ile güzel yapardım bunu.h3 de iyi ama sertliğinden dolayı bazen zorlanıyorum.)

bana lastik ismi söyle. bir kez dahi sorgulamadan alıp deneyeceğim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Topspinfanatigi
haklısın tsu ama bir türlü bu lastikleri deneyemedim. şimdi birini sipariş edeceğim makks masaya yakın toplarda kontrolsüz diye okumuştum masatenisi.org da,donic ürünleri içinse içimde bir kuşku var her zaman,sanırım cermet de aynı teknoloji, bunlardan hangisini tavsiye edersin. sonuçta lastiği ben deneyeceğim,forehandde deneyeceğim ve takımdakilerden farklı olarak bazen masaüstünde raketi çok kapatarak bileğimi kullanarak spin atıyorum bazen ve benim için vazgeçilecek bir şey degil bu.(catapult ve joola air ile güzel yapardım bunu.h3 de iyi ama sertliğinden dolayı bazen zorlanıyorum.)

bana lastik ismi söyle. bir kez dahi sorgulamadan alıp deneyeceğim.

Tibhar Makks:

tam bir topspinlastigi ve yumsak tiplerden. tahmini 38° cok iyi top dönderme imkani sagliyor. ayrica kontroll yüksek olan bir lastik. passiv olan blocklarda cok iyi ama aktiv blocklarda biraz fazla yumsak. Makks illa yapistirilmasi gereken bir lastik yoksa büyük ölcüde etkisi gidiyor. 2.4mm ile rahat oynaniliyor ama 2.6mm.

ama lastigin etkisi cok cabuk bitiyor 2-3 ay icerisinde yenisini alman gerekiyor.

agressiv oynayan kiyiye (aktiv block, sert topspin, shut) icin hic tavsiye etmem.

yavas topsin ceken ve oyununu passiv blocklar ile kontrollü tutmak isteyen kisiye uyabilir.

benim fikrim:

piyasada okadar iyi lastik varken Makksi secmezdim. s40 makks den biraz daha iyi ama lastigin erken bitmesi özelligi malessef bundada var. ayrica bir neden daha. bu lastikler burdada piyasaya sürüldü hic ama hic tutulmadi.

tabiki bu bir görüs meselesi. kimse bunlan oynayamaz demek istemiyorum :acaba:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

spinspor dışında makks bulabileceğim bir yer var mı?

topspin makks ı ne olursa olsun deneyeceğim ama senin bir tavsiyen varsa onu da söylersen ikisini deneyebilirim. zaten kuzenimin(henüz 11 yaşında) backhandindeki rapid çok yıpranmış,birini ona veririm.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tsu bir de stiga carbo hakkında bilgi verebilirsen sevinirim. bursadan ersin hoca çok denememi istiyordu bu lastiği. olmazsa bu iki lastiği alayım.

hiç sorgulamadan derken bunu kastediyordum işte. ben çok maymun iştahlıyım hepsini denemek istiyorum.

rapid x-press e dönersek,bu lastiklerin değiştirilmesini mi söyleyeyim hocaya. anlaşılan bizimkilerden kimse oynayamayacak bu lastiklerle. daha önce benim takım arkadaşlarımdan biri taktı bryce ve hiç oynayamadı.bu lastiğin takılacağı kişiler zaten 11-15 yaş arası.ne yapayım?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Topspinfanatigi

Ben Carbo Sound lastigini 6 ay oynadim:

Yapistirmassan:

• spin: cok iyi
  • kontrol: müthis
  • kalite dayanakligi: 5-7 ay rahat kullanabilirsin (bazileri 1 sene bile kullaniyor)
  • sut: idare eder, yavas oldugu icin kesik toplarda zorlanabilirsin
  • hiz: ALL+ ve OFF- arasi
  • yumsakligi: 40°

Yapistirirsan:

• spin: cok iyi, bilhassa yavas toplarda basbaya spin üretebiliryorsun
  • kontrol: halen müthis
  • kalite dayanakligi: 3-4 ay rahat kullanabilirsin (bazileri 1 sene bile kullaniyor)
  • sut: cok müthis, yapiskanin etkisi cok güzel belli oluyor ve adeta füze gibi
  • hiz: OFF- ve OFF arasi
  • yumsakligi: 40°, ama bir kac kere yapistirdiktan sonra topspinde daha yumsak gibi hissediyorsun

Carbo Sound bana Neos Sounddan daha iyi cünkü kalitesi daha iyi. Neos Soundda cok kalite farki oluyordu. bir iyi bir kötü. Carbo Sound daima ayni. Ben gercekten cok memnundum bu lastikten ama Mark V GPS daha patlayici diye yine eski lastigime döndüm.

denemeye mutlak tavsiye ederim. Hatta emrah benim bir tane daha var evde. nisanda izine geldigimde sana gettirim istersen emrah. 6 ay onamistim. Ben Carbo Sound benim tahtam ile oynamistim (Slimline OFF).

Topspinfanatigi

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   2 Üye, 0 Gizli, 92 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..