Jump to content
Masatenisi.org Forum

Masa Tenisi Ve Para

Guest Topspinfanatigi

Recommended Posts

Türkiye'de Masa Tenisinden en çok parayı ben kazanıyorum. Tüm takım arkadaşlarım bir araya gelip her sene şirketlerarası maçlara çıkmamam için açıktan para veriyorlar. :P:

Arasıra da rakip şirket takımlarından oynamam için para geliyor. :D:

Birde Türkiye'de Masa Tenisi oynayana para yok diyorlar... :whistle:

Türkiye'de bırakın para kazanmayı, oyuncular oynayacak salon bile bulamıyorlar. 15 milyonluk İstanbul'da sadece 3-5 masa tenisi salonu varsa haliyle ne oynayacak oyuncu ne de oynayacak oyuncuları seyredecek seyirci oluyor. Sonucunda da rant denilen şey gerçeğe dönüşüyor ve en önemli dünya kupası maçlarını bile bir dakikalığına izleyecek bir yerel televizyon bulamıyoruz. Televizyonun ne önemi var diyeceksiniz şimdi. Eğer bir şeyi izlettirmeyi başarırsanız, hem insanları o yöne doğru yönlendirir hemde rant sağlanmasını sağlayabilirsiniz.

Kısacası ülkemizde böyle bir şans yok. Biz oynayacak salon bulalım yeter. Cepten para bile ödüyoruz zaten antrenman yapabilmek için. Ülkemizde bu sadece masa tenisinin değil, birkaç büyük spor dışındaki tüm sporların sorunu. (Onlara büyük dememin sebebi izleyici sayısının fazlalığı... rantta ona mükabil aşırı yüksek tabii..)

Umarım bizde birgün dünyanın en iyi oyuncularını hem masa tenisi salonlarında hemde televizyonlarda izleyeceğiz.

Sevgiler,

Not:Aslında internet çağına girdiğimizden beri sanırım her ülkede olduğu gibi bizim ülkede de sessiz güç halinden sesli güç haline geçiyoruz. Şu anda birkaç yıl önce oynanan süperlig maçlarıyla şimdi oynanan süperlig maçları arasında kalite farkını gözlemleyebiliyoruz mesela. Ahmet Saleh'ler, Bulgar Oyuncular, hatta önümüzdeki yıl ülkemizin milli takımını çalıştıracak Çinli bir antrenör... Yavaş yavaş seyircimizde paramızda artış demek ki, daha kaliteli bir lig haline gelmeye başladık. Ama Almanya'nın seviyesine ulaşmamız sadece pembe bir hayal... Kafa yapımız değişirse 20 yıl sonra yakalarız. (Tabii ferdi oyuncularımızın başarısından bahsetmiyorum. MEsela Pomfi Avrupa Gençler Şampiyonu oldu. Ama kıstas olamıyorlar. Çünkü devamlılıkları yok..)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Topspinfanatigi
Türkiye'de Masa Tenisinden en çok parayı ben kazanıyorum. Tüm takım arkadaşlarım bir araya gelip her sene şirketlerarası maçlara çıkmamam için açıktan para veriyorlar. :P:

Arasıra da rakip şirket takımlarından oynamam için para geliyor. :D:

Birde Türkiye'de Masa Tenisi oynayana para yok diyorlar... :whistle:

Türkiye'de bırakın para kazanmayı, oyuncular oynayacak salon bile bulamıyorlar. 15 milyonluk İstanbul'da sadece 3-5 masa tenisi salonu varsa haliyle ne oynayacak oyuncu ne de oynayacak oyuncuları seyredecek seyirci oluyor. Sonucunda da rant denilen şey gerçeğe dönüşüyor ve en önemli dünya kupası maçlarını bile bir dakikalığına izleyecek bir yerel televizyon bulamıyoruz. Televizyonun ne önemi var diyeceksiniz şimdi. Eğer bir şeyi izlettirmeyi başarırsanız, hem insanları o yöne doğru yönlendirir hemde rant sağlanmasını sağlayabilirsiniz.

Kısacası ülkemizde böyle bir şans yok. Biz oynayacak salon bulalım yeter. Cepten para bile ödüyoruz zaten antrenman yapabilmek için. Ülkemizde bu sadece masa tenisinin değil, birkaç büyük spor dışındaki tüm sporların sorunu. (Onlara büyük dememin sebebi izleyici sayısının fazlalığı... rantta ona mükabil aşırı yüksek tabii..)

Umarım bizde birgün dünyanın en iyi oyuncularını hem masa tenisi salonlarında hemde televizyonlarda izleyeceğiz.

Sevgiler,

Not:Aslında internet çağına girdiğimizden beri sanırım her ülkede olduğu gibi bizim ülkede de sessiz güç halinden sesli güç haline geçiyoruz. Şu anda birkaç yıl önce oynanan süperlig maçlarıyla şimdi oynanan süperlig maçları arasında kalite farkını gözlemleyebiliyoruz mesela. Ahmet Saleh'ler, Bulgar Oyuncular, hatta önümüzdeki yıl ülkemizin milli takımını çalıştıracak Çinli bir antrenör... Yavaş yavaş seyircimizde paramızda artış demek ki, daha kaliteli bir lig haline gelmeye başladık. Ama Almanya'nın seviyesine ulaşmamız sadece pembe bir hayal... Kafa yapımız değişirse 20 yıl sonra yakalarız. (Tabii ferdi oyuncularımızın başarısından bahsetmiyorum. MEsela Pomfi Avrupa Gençler Şampiyonu oldu. Ama kıstas olamıyorlar. Çünkü devamlılıkları yok..)

Burda okadar kisi oynuyor ama yinede bir rand sporu. su an almanyada o kadar iyi oyuncu var ki insan sasiriyor neden rand sporu diye (Boll, Süss, Steger, Fejer-Konnerth, Roßkopf, Wosik, Struse, Hain-Hofmann, Baum, Mengel, Özler, Solja,...). Ama masa tenisini onyamiyan ve bilmeyen kisiye bazi hatalar cok basit gözüküyor (mesela Ma Lin servisinde rakiplerin servis hatalari). Anlamalari biraz güc. Aktiv sporumuzu anlatmamiz lazim. Onun icin sadece sorumu paraya baglamdim.

mesela Timo Boll Kulübü TTV RE-BAU Gönnern eskiden 6.Ligde oynardi. Eskiden Kulüp ismi TTV Gönnern idi. Timo Boll daha 12 yasindayken ona karsi onyuyorduk. Ondan sonra RE-BAU Patronu para dökmeye basladi buranin eski süper oyuncularinda Jörg Roßkopf (ayni sehirde kaliyorus) transfer etti. Öyle böyle 1.Lige ciktilar ve Kulüp ismi TTV RE-BAU Gönnern oldu.

Yoksa Cinliler ve Japonlar cok para veriyordu Timo Bolla. Türkiyede böyle isverenler yokmu. Illa 1.Milyar vermeleri gerek degilki.

Bir önceki arkadas dedigi gibi ayda 250 - 500 YTL hem oyuncu hem antrenör sahibi olsan kendi sirketine ne güzel reklam. burda hep öyle yaparlar.

Herkes de ne güzel diyor. Hem genclere böyle bir imkan veriliyor. Benim Kulüpte bile bizim 1. Numarali Bayan oyuncumuz tchekeslovakya da yasiyor. sadece maclara buraya geliyor. bizim verdigimiz maasla da tchekeslovakyada iyi geciniyor.

Biz yardmimizi Joola ve Wella dan aliyoruz ayrica degisik kücük sponsorlarimiz var. Böylecede tabiki buranin yetenekli cocuklar bize geliyor. Su an gencler almanya milli takimin kadrosunda olan iki oyuncumuz var. Miniklerede almanyanin en iyi 20 kiz oyunluranin arasinda bir kiz sporcumuz var. Sirketlerde bunu görmek istiyor. Halk cünkü genclere ve cocuklara yardim edeni seviyor bunuda sirketler biliyor.

Ama biz yinede bunlarin hep pesinden kosuyoruz. Hep onlarin reklamini yapiyoruz. Ayrica sezon basinda buranin en büyük magzasinda (türkiyede mesela yimpas) bir masa kuruyoruz ve bizim 12 yasindaki cocuklari ne kadar iyi olduklarini gösteriyoruz. Büyüklere magzada teklif ediyoruz: "Yenene 50 YTL !!!". Tabiki kimse yenemiyor :dans: . Hatta cocuklara diyoruz: "Sifira cekebilirsen yap!" Buda bir tür reklam.

Ben ayni seyleri tabiki türkiyede görmek isterim. belki almanya kadar olamayiz ama denemek lazim ve calismak lazim. Dönüm noktasi isverenler. Bu site de büyük bir basari mesela ama devami gelmeli.

Ben türkiyeye döndügümde buna benzer seyler yapmak istiyorum ve calisacagimda.

Yoksa biz kosmasak denemesek benim simdiki kulüp hemen bir kac lig düser.

Topspinfanatigi

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Burda okadar kisi oynuyor ama yinede bir rand sporu. su an almanyada o kadar iyi oyuncu var ki insan sasiriyor neden rand sporu diye (Boll, Süss, Steger, Fejer-Konnerth, Roßkopf, Wosik, Struse, Hain-Hofmann, Baum, Mengel, Özler, Solja,...). Ama masa tenisini onyamiyan ve bilmeyen kisiye bazi hatalar cok basit gözüküyor (mesela Ma Lin servisinde rakiplerin servis hatalari). Anlamalari biraz güc. Aktiv sporumuzu anlatmamiz lazim. Onun icin sadece sorumu paraya baglamdim.
Tabii ki bazı şeyleri paraya bağlamamak lazım ama aktif sporu anlatabilmek için oyuncu lazım. Oyuncuları teşvik edebilmek için salonlar ve masraflarını karşılayacak para lazım. Bir sürü yerde birçok organizasyon yapılırsa zaten insanlar ne oluyor diye önce merak ederek izler daha sonra da daha meraklı yada hevesli olanlar bu işin inceliklerini öğrenmeye çalışır. Daha önceden İstanbul'da büyük bir alışveriş merkezinin tam ortasında herkese açık çok güzel bir turnuva yapılmıştı hemde ödülleri çok kaliteliydi ama devamı gelmedi.
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hangi paradan hangi liglerden bahsediyorsunuz.Federasyon seneye süper lgin parasını bile kesecek o parayı genç ligine aktaracak.Bu haberler heryerde şimdiden söylenmeye başladı.Bırakın lig kurmayı şu an liglerde kapatılmasın.Onun için fazla hayal kurmaya gerek yok.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Topspinfanatigi
Hangi paradan hangi liglerden bahsediyorsunuz.Federasyon seneye süper lgin parasını bile kesecek o parayı genç ligine aktaracak.Bu haberler heryerde şimdiden söylenmeye başladı.Bırakın lig kurmayı şu an liglerde kapatılmasın.Onun için fazla hayal kurmaya gerek yok.

düzenli bir birinci ve ikinci lig olmayan yerde genc ligine verdigin emek bosa gider :acaba: .

Düzenli 1. ve 2. lig de önemli gencler ligide.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...
Tabii ki bazı şeyleri paraya bağlamamak lazım ama aktif sporu anlatabilmek için oyuncu lazım. Oyuncuları teşvik edebilmek için salonlar ve masraflarını karşılayacak para lazım. Bir sürü yerde birçok organizasyon yapılırsa zaten insanlar ne oluyor diye önce merak ederek izler daha sonra da daha meraklı yada hevesli olanlar bu işin inceliklerini öğrenmeye çalışır. Daha önceden İstanbul'da büyük bir alışveriş merkezinin tam ortasında herkese açık çok güzel bir turnuva yapılmıştı hemde ödülleri çok kaliteliydi ama devamı gelmedi.

Bazı şeyleri paraya bağlamamak lazım ama,ben kendi adıma gönüllü olarak paraya bağlasam da İzmir gibi bir yerde doğru düzgün oyun oynayabileceğim bir yer bulamıyorum.Para vermeye bile razıyım ama maalesef bir çok yerde olduğu gibi burada da (izmir) YER YOK..

Bence en büyük eksiğimiz TESİS bırakın para kazanmayı üste para versekte maalesef yer yok.

Önce tesis olayını bi şekilde çözmek lazım.

Saygılar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar masatenisi sayesinde ben dahil birçok sporcu arkadaşlarım hayatlarına yön verdiler.Şunu belirtmek gerekirse masatenisi deyip geçmemek lazım.Çalışmak ve bu sporun hakkını vermek lazım.Yoksa para yok imkan yok diye bence bişi yok.Masatenisinden geçinen kişi ve aile sayısıda az değil ;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 12 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..