Jump to content
Masatenisi.org Forum

Recommended Posts

Günümüzde lastik üretim teknolojisinin geldiği boyutlar sayesinde tuning'e ihtiyaç kalmadı. Ayrıca tuning yasaklandı çünkü akciğerlerimiz açısından sağlığa zararlıydı. Şimdi su bazlı yapıştırıcı kullanarak lastiğini bir kez yapıştırıyorsun ve eskiyinceye kadar kullanıp çıkarıp atıyorsun. Çin lastikleri ise hala sağlığa zararlı koku ihtiva ediyor ve bunların ucuzluğuna ve spin yeteneklerine aldanıp kullanılmaları bence yanlış. Çin malı oyuncaklarda bile sağlıksız ve son derece zararlı kanserojen boya maddeleri kullanıldığına göre kimbilir lastik üretiminde ne kadar zararlı madde kullanılıyordur diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

öncelikle fabrika tuningi dışında bir lastik tuninglenebilir mi olursa nasıl. eger oluyorsa tuningleyen malzeme nerede satılır. ve musabakalarda yasak mi?

konu başlığı olarak farklı olsada tuning kısa ve öz olarak anlatılmış bilgine...http://www.masatenisi.org/forums/topic/14630-lastik-klmesi/

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tuning/booster icin kullanilan siviyi icmedikten sonra sagliga bir zarar verecegini sanmiyorum.

Parafin, bebe yagi veya dandoy booster gibi seylerle tuning mumkun.

Evet haklısın Emre, parafin yağı-bebe yağı-booster gibi şeyler sağlığa zararlı değil. Ama piyasada zaten yeterince hatta fazlasıyla hızlı-spinli-hisli lastik varken tuning'e (pro olmayan birisi için) gerek kalmadı demek istedim. Sağlığa zararlı ve yasak yöntemin ise solvent bazlı sülüsyon+benzin ile yapıştırmak, sökmek, gene yapıştırmak olduğunu kastetmiştim ama açıklamayı unuttum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 24 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..