Jump to content
Masatenisi.org Forum

FB Veteran Masa Tenisçileri Derneği Açılış Turnuvası

Recommended Posts

Derneğimizin Masa Tenisi Salonu ve Sosyal Tesisinin açılışı nedeni ile düzenlediğimiz "Masa Tenisi Yaş Grupları Açılış Turnuvası" 24 -25 Aralık 20005 Cumartesi Pazar günleri yapılacaktır.

Kuralar 23 Aralık akşamı çekilecek olup, katılımcıların aşağıdaki iletişim adrelerine müracaatları rica olunur.

Katılım ücreti: 10.-YTL

Savaş PRAVUSTALI

Fenerbahçe Veteran Masa Tenisçileri Derneği

Başkanı

Tel : 0532 243 97 02

Dernek Tel : 0216 565 12 51 (Saat 17.00den sonra)

Adres: Göztepe Sanayi Sitesi Yumurtacı Abdi Bey Cad. No: 55

Halil Türkkan İlk Öğretim Okulu

Göztepe

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Açmış olduğunuz dernekle masatenisine İstanbulda yeni bir mekan kazandırmış olmanızdan dolayı başta Savaş abiye ve emeği geçen herkeze hayırlı ve uğurlu olsun dileklerimi gönderiyorum.Darısı Ankaranın başına. <_<

Keşke İstanbulda olsaydımda açılış turnuvanıza katılabilseydim.Uygun bir zamanda orada beraber oynamak isterim.Turnuvaya katılacak arkadaşlarada başarılar dilerim :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

FB Veteran Masa Tenisçileri Derneği'nin açlıış Turnuvasında 50-59 yaş kategorisinde müsabakalara çıkan ve birinci olan Arcag ismiyle sitemize kayıtlı olan Ümit Arcağ Ağabeyimizi kazandığı şampiyonluktan dolayı tebrik ediyoruz.

Bu arada Savaş Piravuştalı Bey'de 60+ yaş grubunda yanlış bilgi almadıysam birinci oldu (kendisini kutlarız) ama diğer yaş gruplarında kimler birinci oldu bilemiyorum. Sanırım Ertan Bey bize bilgi verebilir... Verebilir mi? :pirpir:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben ferdilerde çeyrek finalde Suphi Atlıhan'a yenildim. Çiftlerde Ahmet Sözmen ile çok iyi maçlar çıkartıp 1. olduk.

Sonuçlar :

30-39 Erkek

1.Mehmet Yılık

2. Ercan Kurtuluş

3. Kamil Ersayın

40-49 Erkek

1. Suphi Atlıhan

2. Sedat Taşkın

3. Sadi Uluçay

50-59 Erkek

1. Ümit Arcağ

2. Tanju Özdener

3. Veliddin Kırlı

60+ Erkek

1. Savaş Pravuştalı

2. Tunca Bökesoy

3. Turan Karagöz

50- Bayanlar

1. Serpil Pınar

2. Damla Aydın

3. Özlem Akdemir

50+ Bayanlar

1. Selma Pehlivan

2. Nihal Sökmen

3. Asuman Şenocaklı

30-59 Çift Erkek

1. Ertan Patır - Ahmet Sözmen

2. Sedat Taşkın - Feridun Yugaç

3. Tanju Özdener - Ercan Kurtuluş

60+ Çift Erkek

1. Oktay Aras - Tunca Bökesoy

2. Savaş Pravuştalı - Orhan Bakkaloğlu

3. Veliddin Kırlı - İlhan Arslan

Çift Bayanlar

1. Selma Pehlivan - Damla Aydın

2. Nesibe Müsevvitoğlu - Asuman Şenocaklı

3. Serpil Pınar - Zehra Şimşek

ALTYAPI BAYAN

1. Busra Nur Bulundu

2. Semen Aydın

3. Mercan Kara

ALTYAPI ERKEK

1. Mert Eryılmaz

2. Mertcan Mutlu

3. Yunus Emre Bilgin

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar ben artık çiftimi buldum :bonus:

Ertan abi sen ne diyorsun bu konuda ?

Tanju abilere ve Sedat abilere karşı gayet güzel maçlar ve güzel sayılar oldu. :alkis:

Tabii ki olur ama yaş kategorileri işin içine girerse sorun çıkabilir. Sen biran önce yaşlanıp bana yetişmeye bak, artık serada mı oturursun ne yaparsın bilemem!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ahmet kardeşim merhaba,

Şampiyonluğunuz için senide kutlar, başarılarının devamını dilerim. Gün geçtikçe çok daha iyi oynuyorsun, özellikle bhlerinde müthiş bir ilerleme var.

Tufan'cığım tebriklerin için çok teşekkür ederim. Söylediğin gibi bhlerim iyi ama senin kadar hızlı değil. Bu arada, İzmir'deki maçlarınız ne oldu?

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Mehmet abi bhlerim gerçekten ilerlemiş mi sence ? Aslında kendimi zorluyorum. Eskiden bh köşesinde kaçar kaçar fh spin yapardım. Sonra da paralele yapılan blokları seyrederdim :acaba:

Şimdi artık bh e gelen toplara bh yapmaya zorluyorum kendimi. Sayıyı öyle kaybedeceğime böyle kaybedeyim diyorum. Tutsa da bh spin, tutmasa da, vazgeçmek yok.

Şimdi de servis karşılama ve oyuna girme kısmına kafayı taktım. Oyuna nasıl girilir, zor servisler nasıl atlatılır, bunun için sürekli olarak Samsonov'un maçlarını izliyorum. Gerçi Samsonov oynuyorken herşey kolay görünüyor ama nedense masa başına geçince o kadar da kolay olmadığını anlıyorum. Neyse artık yavaş yavaş öğrenecez bu işi :gulumse:

Bu arada ben de seni tebrik ediyorum abi, Ercan Kurtuluş ile yaptığın maç çok çekişmeliydi ama sen ne yaptın ettin yine tecrübeni ve klasını konuşturdun yaaani :alkis:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ahmet,

Teşekkür ederim. Gerçekten zor maç oldu ama her zamanki gibi gevşeme huyumdan vazgeçmiyorum. Konsantre olduğumda problem yok. 1-2 sayı öne geçince gevşiyorum.

Bhlerin gerçekten bayağı düzelmiş kullanmaya devam et. Bana sorarsan, iyi pozisyon alıp sayı vuruşu yapacaksan, bh köşesinden dön ve fh spin yaparak sayıya git. Bunun dışında dönme. Fakat daha ilk topta bhden fh spine dönersen gelen topları seyredersin. Özellikle ilk toplarda bhne geliyorsa, bh, fhne geliyorsa fh oyna. Tabiki gelen topların durumuna göre açabilir, kesebilir veya spin yapabilirsin. Buna oyun içinde ancak sen karar verebilirsin. Vuruşları yaparken kaçar diye sakın düşünme, sen hareketini mutlaka yap, tuttuğunu göreceksin. Hiç bir zaman tek taraflı oyuncu olma, her varyasyonu yapmaya çalış(bunları yapmak çok antrenman ister)bunuda söylerken kafan karışmasın. Her sayıyı spin yaparak alamazsın, yerine göre idare edecek, düşünerek oynayacaksın.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Mehmet abi, çok doğru yazmışsın. Benim de fikirlerim hep o yönde artık. Eskiden sürekli olarak

bhden kesik oynardım, karşı taraf da kafamda kırardı topları. Ama şimdi artık bhime gelen boş topların

hemen hepsini açıyorum. bh köşesinde fhe fazla dönmüyorum, dediğin gibi ancak ve ancak bitireceksem.

Bir de senin dediğin gibi bazen de idare etmek lazım, karşı tarafa da hata şansı bırakmak lazım :B:

Ama karşı tarafa top bırakacağımız zaman "gel kafamda kır bu topu" der gibi top bırakmamak lazım :gulumse:

Bu arada Clipper CR napıyo ? Aranız nasıl ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Mehmet;İzmirde 5 maçtan 4'ünü aldık.Ancak Lefke Avrupa'ya yenildik.Bir anlamada 3-4 maçıydı.Neyse 2.yarı maçlarına bakacağız artık.

Ben sizin haberlerinizi zaten alıyorum.Birçok arkadaşım biliyorsun 1.ligde oynuyor.Başarılarınızın devamını diliyorum.Hekese selamlarımı ilet lütfen.(Tayfun,Bahattin,Murat ve Suphi abiye)

Kendine iyi bak :thup:

Tufan Yalcin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

merhaba arkadaşım bu siteye az önce üye oldum.adım haldun 43 yaşındayım izmirde yaşıyorum.masa tenisini son 3-4 yıldır oynuyorum çalıştığım iş yerinde uygun ortamı bulduğumuz yerde oynuyoruz..sorun şu izmirde masa tenisi ile ilgili bir maç bile izleyebilecek bir ortam yok sanırım bu ilde takım bile yok maçlarda oynanmıyor..bende iyi bir fenerbahçeliyim üstelik bu derneğin burada faaliyetleri varsa öğrenmek isterim yardımcı olursan çok sevinirim..msn adresimi yazıyorum belki daha iyi haberleşiriz sevgilerimle....haldun pehlivan....sarifener@hotmail.com tel..232 750 66 35--537 959 09 35

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 15 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..