Jump to content
Masatenisi.org Forum

Bir Saniye Neler Oluyor?

cagan

Recommended Posts

Benim anlamadigim bir sey var. Bir yandan sagolsun Tufan abi katilim cok olsun, herkes bir arada olsun derdinde, amac turnuva degil diyor ama diger tarafta Ozan sanki dunya sampiyonasi duzenlenecek gibi bilirkisilige soyunuyor. Bizler hangisini baz alalim soyleyin bilelim. Organizator Melih abiyle Tufan abi mi yoksa Ozan mi? Yazilarimi sert bulabilirsiniz ama emin olun tek amacim sorunlari cozmek, durduk yere sorun cikaranlarin karsisinda olmak. Susup koyun gibi oturmayi kendime yakistirmam asla. Beni agresif ve sert bulanlar gelecek hafta nasil biri oldugumu gorurler. Evet bir hatam varsa o da bazilarinin dusunmeye bile cekindigi gercekleri benim acikca soyluyor olmamdir. Ne cekiyorsam su dilimden cekiyorum ama kusura bakmayin, herkes memnun olacak diye de susamam. Gordugum yanlislari paylasmak sucsa daha ne diyebilirim? Bu konuyu ilk olarak ozelden cozmek istedim fakat sonuc alamayacagimi biliyordum. Yonetimden kimse cikip da Ozan yonetimdeydi diyemedi. Sadece oyle bir sey dememistir denip gecildi. Ozan da birseyler anlatti ama anlayan var mi bilmiyorum. Madem yoneticisin bunu CIA ajanligina donusturmeye gerek yok. Herkes bilsin ki saygi duysun. Sen hem bizden biri gibi gozukup bu tarz islere girince haliyle tepki cekersin. Umarim derdimi anlamissinizdir. Bir de ricam olacak. Usluptan ziyade yazinim icerigiyle ilgilenirseniz sevinirim. Cunku hicbir yazdigima cevap alamiyorum, surekli ''agresifsin, avukatsin'' laflarina magruz kaliyorum. Esas noktalar hep es geciliyor, ya da oylesi daha kolay goruluyor.

Her şeyi söylemenin bir yolu yordamı var. Hesap sorarak, açıklama isteyerek bu işler olmaz. Agresif mesajlar yazıyorsan "agresifsin" denecektir. Bu mesajları yazınca da tepki çekiyorsun. Yazım şeklin konunun önüne geçiyor. Haklı olsan bile bu tür mesajlar yüzünden haksız duruma düşüyorsun.

Ben de kimse de kusura bakmasın diyorum. Forum artık eskisi gibi herkesin ağzına geleni yazdığı bir forum olmayacak. Bunu yapamayan da yazmayacak. Bu sorunları yeteri kadar yaşadık, eminim çoğunluk üyemiz de benim gibi bir daha yaşamak istemiyordur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Once dune kadar forumdan atilmis olup simdi hicbir sey olmamis gibi ortalikta dolanan hatta bulusmaya da gelecek olanlara sesini cikar. .

Bak hala cevap vermeyip olayı alakası olmayan insanlara yaymaya çalışıyorsun :)

Gördüğün gibi Çağancım bazılarımız problem yaratmak istemiyor sorunları çözmek istiyor. Derdi sorun çözmek değil çıkarmak isteyenler hemen ortaya çıkıyor. Forumdan atılan bir ton üyemiz var. Energy05, KTM, Burak... hangisine las atmak istedin anlamadım senin garip çıkar ilişkilerini takip etmiyorum. Ama konumuz Mustafa abi veya illegal ekipman ise konu ile sınırlı kalmaya çalış oldu mu?

Ya da istersen forumdan atılıp dönenler diye bir konu aç başına da kendi nickini yaz. :)

ben atıldın diye hatırlıyorum yanlış ise beni düzeltebilirsiniz. Gerçekten anlayamadım siz hiç atılmadınız mı forumdan?

Selim Girit, atılma lafını kullanan Çağan senin tepkini çeken ben :) Diğer üyelikten atılan kişileri konuya çeken Çağan suçlanan gene ben.

Gece 1.30'da uyuduğum için "işte kaçtı özür dilemedi" denilen ve arkasından sallanan gene ben cidden şaka gibisiniz.

Daha önce kara dediğinize işinize gelmeyince ak diyorsunuz. İllegal lastiğe karşısınız, illegal servise karşısınız, aktif olmayan üyelerin gelmesine karşısınız. Ama Mustafa Akar gelsin...

Ha biz de gelmesin demiyoruz ama orada biri itiraz ederse kusura bakma oynayamazsın o yüzden gel inat etme imkanın yoksa lastiğini de ben alacağım diyoruz. Çıkacak sorunu kimse kırılmadan önce çözmeye çalışıyoruz ama akşam foruma giriyorum bakıyorum ki titreyen sesiyle Mustafa Akar’ın telefonu forumu karıştırmış vah vah. Sesi nasıl titriyordu Çağan anlatsana biraz…

Mustafa Akar'a doğruyu göstermek hepimizin yapması gereken şeydir. Bu kadar yetenekli ve masatenisi aşığı birine böyle davranarak hepiniz haksızlık ediyorsunuz. O dar bakış açısı küçük olsun benim olsuncular, meyve veren ağacı taşlayan anlayış hep burada saklı.

Cebimden para verip lastik hediye edeyim diyorum, oraya geldiğinde kimse mahçup olmasın diye uğraşıyorum bir de tepki görüyorum hakikaten tebrik ederim. Ben ne zaman doğru bir iş yapayım desem aman bir açığını bulur muyuz anlayışıyla tepki veriyorsunuz..

Ayrıca atılma vs gibi bir laf edilmesine de karşısınız. Ama Çağan kullanırsa görmezden geliriz Çağandan sonra Ozan kullanırsa hemen Çağana destek amacıyla çok kırıldım sesim titriyor tansiyonum çıktı, babası yaşındaki adama atıldı vs dedi diye tiyatro yaparsınız.

Moderatör olarak senelerce Ertan abiye yardım etmeye çalıştım. Ancak moderatör olduğumu insanlar bilirse moderatörlüğün çok büyük bir olay olduğunu düşünen o dar ufuklular “haa bu adam moderatör ya ondan böyle yapıyor bize hava yapıyor vs” diye eziklenir korkusuyla moderatör olduğumu gizledim. Belki de hata ettim bilemiyorum.

Atıldıktan sonra özür dileyip gelenler maalesef aynı kafayla devam ediyor. Gösterilen müsamaya ve verilen sözlere güvenen insanlara yazık oluyor. Ama Ertan abi sağ olsun hepimizden daha anlayışlı ve belki düzelirsiniz umuduyla foruma tekrar kabul eden de Ertan ağabeydir bilesiniz. Ben ise forumdan atıldıktan sonra sürekli olarak başka nickler ile foruma dönen insanların gene aynı yanlışları yaptıklarına defalarca şahit olduğumdan ve bu durumdan rahatsız olduğumdan moderatörlükten kendi isteğimle ayrıldım. Sağolsun Ertan abi bu fikrime karşı çıktı ama belki de biraz ona ayıp ederek moderatör yetkilri olan “TSuBaSa” nickini kullanmayıp “TSuB@S@” nickini bir iki günlüğüne kullanmaya başladım ve şu andaki nickime moderatörlük yetkileri alındıktan sonra döndüm. Şimdi bazı şeyler kafanızda oturmuştur.

Hakikaten moderatör olarak yardım ettiğim zamanlar beni kızdırıp üzen çok olayınız oldu, arkamdan hakaret etmeler, ikili oynamalar utanmadan yalan söylemeler vs ama şimdi acı bir gülümsemeyle okuyorum bu mesajları. Tabii moderatör olduğumu bilmediğinizden ve üye sandığınızdan hakkımda ne dendiğini de bilmiyorum sanıyordunuz ama o hakaretleri o ikili oynamaları hepsini gördüm maalesef o yüzden bu saatten böyle genelden sağa sola rol kesmeyi bırakın lütfen. Herkes neyin ne olduğunu biliyor. Yeni üyelerin gözünü boyasanız da sizle girdikleri ilk tartışmada yüzünüzü görürler.

Biz ne denli alttan alalım her farklı sesin çıkabildiği bir forum olsun diye baksak da maalesef birilerinin anlayışı derdi hiç değişmiyor.

Artık birileri o kadar çıldırdı ki forumda resmen yalan söylüyor. Hadi o arkamdan atılanları forumdaki üyelerimiz bilmiyor diye bol keseden sallıyorlar ama ilk atılma lafını Çağan’ın ettiğini de mi bu üyeler görmeyecek? Aktif olan üyeler katılsın diyenlerin 2 gün sonra Mustafa abiye sözüm ona sahip çıkışına mı kanacak bu insanlar?

Varsa rahatsızlığın önce beni ararsın Ozan abi böyle bir şey duydum aslı astarı var mı? Dersin haksız mıyım Çağancım?

Olmadı Ertan abiye özel mesaj atarsın yanlış mıyım Çağancım?

Ama sizin derdinizin ne olduğu açıkça görülüyor. Maalesef beni henüz tanımayan veya uzaktan tanıyanların kafasında soru işaretleri oluşturmayı başardınız. O kadar bıktırıp usandırdınız ki moderatörlükten de ayrıldım. Ama biz bu dar ufuklu, meyve veren ağacı taşlayan, küçük olsun benim olsun anlayışındaki insanlardan da bir yere kadar bıkar ve geri çekiliriz. O kadar da değil…

İnsanları ortama çekmek için gel gel yapıp bizlere hikaye anlatma... boşuna çeneni yorma...

(Çağan atılan üyeler demiş sen isim yazmışsın)

'''ben atıldın diye hatırlıyorum yanlış ise beni düzeltebilirsiniz. Gerçekten anlayamadım siz hiç atılmadınız mı forumdan?''' Ozan beyin bana hitap şekli

Ne güzel eski üyeleri yad etmişsiniz......Atılmadık şekerim kovulduk ama hala yazıyoruz..

Varsa bir derdin özel mesajla yoluyla yap..Hoş sana ulaşmak zor özel mesajını bile bizlere kapatmışsın...

Foruma gönderdiğin 2500 mesajın 2450 si tahta ve lastik diğerleride konuyu okumadan görmeden anlamadan bilmeden yazdığın yazılar..yazılarına böyle başlıyorsun....Tarzın bu...

İnsanlara ezik muamelesi yapmak hoşuna gidiyor değil mi......Ozan Abi..

Böyle bir yazıyı benden sana başka kimse yazmaz..değerimi bil.

Saygılarımla..

Ezik bir üye

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar. Buluşma kurallarınızı nasıl biliyorsanız o şekilde belirleyin. İtişmeleriniz için telefon, email, kişisel mesaj gibi yöntemleri kullanabilirsiniz. Çocukça davranışlarınızdan sıkıldım. Burası tartışalım laf ebeliği yapalım forumu değildir. Bu konu kapatılmıştır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 70 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..