Jump to content
Masatenisi.org Forum

Volkswagen Pro Tour Grand Finals, Fuzhou

Guest Kalyoncu Murat

Recommended Posts

Benim merak ettiğim şey, niçin Wang Liqin, Wang Hao, Ma Lin katılmıyorlar bu turnuvalara ? Geçen Samsonov'un (Liege World Cup sonrası) katıldığı bir turnuva vardı, adını bile unuttum şimdi ne turnuvasıydı, orada Ma Long ile final oynayıp şampiyon olmuştu, çok yeni sayılır, mesela orada da yoktu bu adamlar.

Niye katılmıyorlar acaba ? Tenezzül mü etmiyorlar yoksa ne biliim oyunlarını mı gizliyorlar, neden acaba ? :huh:

Bu arada Timo Boll, J.Michel Saive'i finalde 4-1 yenerek şampiyon oldu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Saive ile Timo oynar finali demiştim oynadı ve timo aldı doğal olarak. Ahmet abi sanırım bu turnuvalarda verilen ödüller çinlileri tatmin etmiyor gerçi almanlar parayı daha çok sever ama :P

Ha bu aradada çiftlerde de Timo BOLL & Christian SÜSS ikilisi birinci olmuştur bilgilerinize..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ya walla anlamıyorum deli olcam yaaa, niye katılmıyosunuz kaaarrrdeşiiiimmmm :frust:

Bu arada Muratcım tahmininden dolayı tebrik ediyorum, Samsonov'un elendiğini (hele de J.M. Saive'e 3-4 ve 12-14 skorla kaybettiğini) esefle öğrendikten sonra bu turnuvada favorim OH Sang Eun ya da RYU Seung Min idi. Ancak OH Sang Eun yarı finalde Saive'e 2-4, RYU da Timo'ya 1-4 feci şekilde kaybetti. Buradan şu sonuca varabilir miyiz acaba, Timo Çin oyununu çözdü mü ? (Aslında bu saydıklarım koreli ama olsun, onlar da Çinliler gibi sonuçta)

Finalde Timo, Saive'yi 4-1 çok rahat geçmiş. Set sonuçları 6-11, 8-11, 7-11, 11-9, 5-11

Bu arada Süss, Schlager, Karlsson ohoooo, olmaz böyle yaaa, tekli maçlarda onları da görmek zevk verir.

Şimdi diyecem ki, iyi oyuncular katılmıyor bu turnuvalara, ama Timo Boll var, Samsonov var, Saive var, uzakdoğulu oyuncular var. Walla ben çözemedim bu işi, çözebilen varsa beri gelsin :aptal2:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ya walla anlamıyorum deli olcam yaaa, niye katılmıyosunuz kaaarrrdeşiiiimmmm :frust:

Bu arada Muratcım tahmininden dolayı tebrik ediyorum, Samsonov'un elendiğini (hele de J.M. Saive'e 3-4 ve 12-14 skorla kaybettiğini) esefle öğrendikten sonra bu turnuvada favorim OH Sang Eun ya da RYU Seung Min idi. Ancak OH Sang Eun yarı finalde Saive'e 2-4, RYU da Timo'ya 1-4 feci şekilde kaybetti. Buradan şu sonuca varabilir miyiz acaba, Timo Çin oyununu çözdü mü ? (Aslında bu saydıklarım koreli ama olsun, onlar da Çinliler gibi sonuçta)

Finalde Timo, Saive'yi 4-1 çok rahat geçmiş. Set sonuçları 6-11, 8-11, 7-11, 11-9, 5-11

Bu arada Süss, Schlager, Karlsson ohoooo, olmaz böyle yaaa, tekli maçlarda onları da görmek zevk verir.

Şimdi diyecem ki, iyi oyuncular katılmıyor bu turnuvalara, ama Timo Boll var, Samsonov var, Saive var, uzakdoğulu oyuncular var. Walla ben çözemedim bu işi, çözebilen varsa beri gelsin :aptal2:

Timo boll dediğin gibi çinlileri artık çözmüş durumda sanırım ama şuda bir gerçek saive yaşına rağmen çok iyi şeyler başarıyor kutlamak lazım cctv spor arşivinde maçlar üzerine görüntü ve yorumlar var (yorumları anlamak için çince bilmek gerekiyor :P) link aşağıda real player gerekli .

Bu arada forumdaki bu ölüm sessizliğini anlamakta güç bunuda belirteyim :protesto:

CCTV SPORT SCENE 11.12.2005

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar peki birşey öğrenmek istiyorum, Timo Boll Çin liginde oynuyor gibi sözler edilmişti yakın zamanda. Doğru mu bu ? Çünkü bu çok önemli bir ayrıntı. Eğer gerçekten Çin liginde oynuyorsa Çinlileri yenmesinden daha doğal bir durum olamaz. Ayrıca da çok üstün bir oyunu olur. Düşünsenize, adam hem solak, hem Avrupa'dan çıkmış, hem de Çinlilerle oynaya oynaya uzakdoğunun gizemini çözmüş, tılsımını bozmuş. Walla eğer böyleyse Timo ranking'de no.1 olur yani. Wang Liqin zaten hala Shanghai'da aldığı şampiyonluğun meyvesini yemekle meşgul. Öyle bir puan yapmış ki, ne turnuvaya katılıyor, ne de şampiyonluk alıyor (geçen sefer çeyrek finalde kaybetti Timo'ya) ama hala birinci sırada :gulumse:

AhmetSozmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aslında şöyle bir durumda var dikkat ederseniz Timo Boll hiçbir turnuvayı kaçırmıyor ne pro tour bıraktı ne open nede world cup.dolayısı ile formunu ve konsantresini hep zirvede tutuyor ve tecrübesi gittikçe artıyor bu kadar uluslararası maça ben gitsem bende 1 numara olurum herhalde :oop:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 22 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..