Jump to content
Masatenisi.org Forum

Maze Vs Hao Shuai - Amazing Come Back (Of All Time) Full Maç

CyRuss

Recommended Posts

Bu nasıl bir çinli ya 4-0 alacağı maçı peşpeşe kaçırdığı penaltılar yüzünden 4-3 kaybetmiş.Ayrıca servisleride çok etkili değilmiş gibi geldi bana.Maçın birde Maze tarafı var bence çok enterasan setler 3-0 son sette 9-5 geride iken ama maçı bıraktı ama taktik değiştirdi (burası çok tartışılır)birkaç tane peşpeşe yaptığı lüüp (yanlış telaffuz etmiş olabilirim)yani içeri top taşıma maçı çevirmesine vesile olmuş.Kolay değil yani oradan maçı çevirmek ama adamın benchinde Alen Bentsen gibi bir lüüp üstadı olursa rakibinde penaltı özürlüyle sonucunda böyle olmasını normal karşılamak lazım.Güzel maç olmuş paylaşım için teşekkürler....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hao S.'nin şu her sayıdaki sinir eden çığırmaları sonlara doğru kaybolmuş :protesto: , oldukça keyifli maçmış...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Dikkatimi çeken bir sayıdan bahsetmek istiyorum yorumlayan arkadaşlar olursa sevinirim.Son yani 7.ci sette 8-4 Maze öndeyken servis atıyor hemen o köşeden forhand pozisyonu alıyor ama Hao ters köşeye yumuşak bir topspin gönderiyor Mazede ters köşede olduğu için zar zor topa yetişip kesme gibi bir vuruşla topu içeriye gönderiyor ama nasıl bir kesmeyse Hao topa deydiği anda top ters köşeden dışarıya gidiyor.Merakım şudurki topspinli gelen topa raket açık pozisyonda dokunduğunuz anda top havaya kalkıp saçma sapan gidiyor (en azından bende hep böyle oluyor)orada ben Mazenin extra bir bilek hareketi veya hart kesme gibi bir şey yaptığını gözlemliyemedim ama top gayet alçak ve etkili gitmiş bu bir denk gelmemidir yoksa bilinçli bir topspini geri göndermemidir acaba?İnşallah saçmalamamışımdır.....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bilinçli bir hareket olmadığı kesin bence. Durumu kurtarmak için refleks olarak yapılmış bir hareket. Topspin yumuşak ama çok dolu değil muhtemelen. Maze de bilinçli olmadan yumuşak bir kesik yapmış, top biraz düştükten sonra yaptığı için güzel bir karşılama olmuş. Bu tip topspinlere bilinçsizce böyle kesikler yapılabiliyor zaman zaman.Sonuçta hareket defansçıların hareketine az çok benziyor. Hao tabi beklemediği bir karşılama gelince biraz da setin kıymetinin paniklemesiyle kesmeye çalışınca belli belirsiz falso-kesik içeren top beklemediği yere uçmuş. Kötü olmuş yani Hao nun açısından :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 7 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..