Jump to content
Masatenisi.org Forum

Asparagas Mı, Gerçek Mi ?

AhmetSozmen

Recommended Posts

Çinlilerin backhand servis atamadıklarını düşünürsek ve masa tenisinde bir numara olan çin in masa tenisi üzerindeki büyük lobisini hesaba kattığımızda boyle bir kuralın gelmesinin imkansız olduğu hemen anlaşılabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ha.Ne. :huh::sasi: .Nasıl hep seni buluyor?Kimler seni buluyor?Pogop kardeşim inan ben seni aramadım.Valla bulmak içinde bir çaba harcamadım.

Tenisteki backhand servisi anlat demişsin.Anlatamam çünkü hiç görmedim.Ama mecbur kalınırsa atılabilir bence.Ama ne kadar etkili olur ve sayı aldırır düşündürücü...

Aynı durum masatenisi içinde geçerli.Tamam backhand servis atılıyor ama forhand servise göre ne kadar etkili atılıyor.Ben bunu kıyaslamak istedim.

Hep beni buluyor ifadeni kimler için kullanıldığını anladım.çevrende sana göre bu tür insanlardan fazla olduğunu sezinliyorum.Ama bence birazda bu insanların sana yakınlaşmasının sebebini kendinde ara.

Bundada başarılı olman dileğimle :bye:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selamlar,

Aslında bana da saçma geldi böyle bir olay. Ben bunu iki farklı kaynaktan duydum. Kim oldukları çok da önemli değil. Ama bunu söyleyenler camiada iyi oyuncu olarak biliniyorlar.

Nereden duyduklarını onlara sormadım.

Ancak bu haber bana da asparagas gibi geliyor. Sadece bu haberi forumda da duymuş olanlar var mı onu öğrenmek istedim ;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

arkadaşlar burada DİKKAT SAHAN çıkabilrdekİ bir tipleme ile cevap vermek istiyorum.

"yav git işine yav bunu yapmalarındaki amaç ne sen bana bunun cevabını ver.yav yav ilerleyin artık"

post-780-1137192254_thumb.jpg

Can tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ahmet ortalığı durduk yere karıştırdın yine! :lol:

Bu konu son servis kuralından çıkmış.

Bildiğiniz gibi son servis kuralında topu havaya atar atmaz serbest olan elin kenara çekilmesi gerekiyor. Aynı kural top havaya atıldığı anda rakip ile servis atan arasında hiç bir engel olmamasını gerektiriyor.

Birisi 2003 yılında ITTF başkanına bir mektup yazıp forehand servis atarken masaya yan dönüldüğünde rakibin görüşünü engellediği için forehand servis atmanın kurallara aykırı olduğunu, ve dolayısıyla forehand servisin yasaklandığı söylemiş ve doğru olup olmadığını sormuş.

Başkan da böyle bir niyetlerinin olmadığını ama serbest olan elin hızlı bir şekilde kenara çekilmesi gerektiğini, ayrıca kurallara uyacak şekilde forehand servis atmanın bir çok şekli olduğunu söylemiş.

Yazının adresi : http://www.ittf.com/stories/Forum_detail.asp?ID_Forumn=72

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ahmet ortalığı durduk yere karıştırdın yine! :lol:

Bu konu son servis kuralından çıkmış.

Bildiğiniz gibi son servis kuralında topu havaya atar atmaz serbest olan elin kenara çekilmesi gerekiyor. Aynı kural top havaya atıldığı anda rakip ile servis atan arasında hiç bir engel olmamasını gerektiriyor.

Birisi 2003 yılında ITTF başkanına bir mektup yazıp forehand servis atarken masaya yan dönüldüğünde rakibin görüşünü engellediği için forehand servis atmanın kurallara aykırı olduğunu, ve dolayısıyla forehand servisin yasaklandığı söylemiş ve doğru olup olmadığını sormuş.

Başkan da böyle bir niyetlerinin olmadığını ama serbest olan elin hızlı bir şekilde kenara çekilmesi gerektiğini, ayrıca kurallara uyacak şekilde forehand servis atmanın bir çok şekli olduğunu söylemiş.

Yazının adresi : http://www.ittf.com/stories/Forum_detail.asp?ID_Forumn=72

Abi güzel açıklamışsın açıklamasına da, hani bayaa geçmişti benim mesajın üstüne :gulumse:

Sen onu bunu boşver de abi bryce'a ne zaman geçiyorsun onu söyle :P:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şimdi Tufan, karşı taraftan vızır vızır spinler gelince insan merak ediyo "ya sen kullanıyodun" falan :P:

İşin şakası bi yana Ali'yle beraber Ertan abiyi fena gaza getirdik. Aman abi ne işin olur senin öyle bryce fx 1,7 falan aaaaa :lol:

AhmetSozmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İşin şakası bi yana Ali'yle beraber Ertan abiyi fena gaza getirdik. Aman abi ne işin olur senin öyle bryce fx 1,7 falan aaaaa :lol:

Valla fazla gaza getirmeyin bence.Zaten 2. buluşmamızda oldukça iyiydi.(Şansız ana kadar <_< )Şimdi hiç tutamayız sonra. :lol:

Bu arada lastiği deneyecekti ne oldu acaba :acaba:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Valla fazla gaza getirmeyin bence.Zaten 2. buluşmamızda oldukça iyiydi.(Şansız ana kadar <_< )Şimdi hiç tutamayız sonra. :lol:

Bu arada lastiği deneyecekti ne oldu acaba

Bence iltifat ediyorsun. Aslında hiç de iyi değildim!

Daha 1 defa oynadım ve biraz daha oynamaya karar verdim. İlk izlenimlerime göre :

Her ikisine de zamk sürdüğünüzde hızları birbirine yakın.

Bryce'ın atış açısı Bryce FX e göre daha düşük. Alışıncaya kadar bloklar, kesikler fileye gidiyor.

Bryce'ın blokları daha iyi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 12 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..