Jump to content
Masatenisi.org Forum

Raket Karşılaştırması

Recommended Posts

Arkadaşlar ilk kombomu alacam iki yıldır oynuyorum , düzenli antreman yapıyorum .

Derdime derman olursanz sevinirm :D

1)ANDRO - Blax OFF mu,.. joola karbon mu,... XIOM - Allround S mi ?? (tahta)

2)Takacağım lastiklerden bir tanesi kesin Vega europe .Diğeri bachand e ya moon pro..ya da joola 4 all.

İlk defa combo alıyorum ve beğenmezsem değiştirme şansım yok .Bu raket hakkında biraz bilgi verir misiniz ?

Ya da sizin önerebileceğiniz raketler varsa ?

Bide tahta da karbon olsun mu olmasın mı ??

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle merak ettim, bu kadar büyük yazma sebebiniz nedir?

Rakete gelirsek, tahta olarak ilk kombo için karbon tavsiye edilmiyor diye biliyorum, tanıdıklarımın yalancısıyım karbon konusunda.

Tahta olarak allround s uygundur. Yok ben çok aşırı hücum istiyorum dersen blax off alabilirsin. İlk kombo için blax off fazla hızlı gelebilir.

Lastik olarak vega europe alma. Sana önerebileceğim bir forehand lastiği yok ama europe lastiği her ne kadar düzenli antreman da yapsanız gereksiz hızlı. Tecrübeyle sabit konuşuyorum; vega europe lastiğini alınca top masayı bulsun diye hareketleri eksik yapmaya başlarsınız ve bu da gelişiminizi olumsuz etkiler.

Joola 4 all hakkında bir bilgim yok, çok yerde önerildiğine göre pek çok tarz oyun düzenine uyan bir lastik olsa gerek. Bu lastik hakkında malesef tahmini bir yorum yapmak durumundayım. Moon PRO ile ilgili ise aşağıdaki linkteki yorumlara bakabilirsin:

http://www.masatenisi.org/forums/topic/13437-denemeniz-icin-yinhe-kombinasyonlar/

İyi günler dilerim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

blax off güzel tahtadır ama onun yerine biraz hızlı da olsa stiga clipper wood u tavsiye ederim

lastik olarak da vega europe ya da her ne alacaksan max kalınlıkta alma lastiği 1.9 mm falan al hem daha hisli hem de daha kontrollü olur

hızdan ziyade tekniğini oturtmaya dayalı antremanlar yap sonra yavaş yavaş kombinasyonlarını hızlandırırsın off tahta sert lastik vs.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Joola 4 all, Stiga Allround S alırsan diğerlerini çok uygun bir başlangıç raketi olur, Blax OFF için yeterli değil denilmişti forumda ve Joola Carbon'da hızlı bir tahtadır. Başlangıç için Stiga Allround al, Joola 4 all da zaten genellikle her raket öneren başlangıç seviyesi oyuncuya önerilir. Europe'de genellikle kontrollü oyun için olsa da Joola 4 all'dan daha hızlıdır güzel olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle merak ettim, bu kadar büyük yazma sebebiniz nedir?

Rakete gelirsek, tahta olarak ilk kombo için karbon tavsiye edilmiyor diye biliyorum, tanıdıklarımın yalancısıyım karbon konusunda.

Tahta olarak allround s uygundur. Yok ben çok aşırı hücum istiyorum dersen blax off alabilirsin. İlk kombo için blax off fazla hızlı gelebilir.

ben anlayamadım, ofans oynamak için illaki off tahta mı olması lazım? allround tahta ile sürekli ofans oynanmaz mı?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben anlayamadım, ofans oynamak için illaki off tahta mı olması lazım? allround tahta ile sürekli ofans oynanmaz mı?

hocam bazı tipler var, "sert vurdum mu topu göremeyeyim" isteğindeler. bilek oldu mu defans raketiyle ofans, ofans raketiyle de defans da yapılır, sadece alınan verim değişir.

anlayamama kısmınız muhtemelen şundan dolayı:

benim bahsettiğim şey hücumun aşırılığı, hücum isteğinin aşırılığı değil. buna bağlı olarak da blax off+vega europe kombinasyonu ilk kombinasyon için çok hızlı olur diye düşünüyorum.

umarım anlatabilmişimdir, iyi günler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Fh: vega europe yerine Omega 4 Euro alın bence. düzenli antrenman yapıyorsanız çok rahat alışırsınız.

Bh: Vega Elit.

tahta olarak da all+ bir tahta tavsiye ederim.

Bu lastikleri kullanıyorum. Tahtam Tibhar sigma sensitec (off) . Uyumları çok iyi. Tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

bir arkadaşda tahta andro blax off üzerine fh tarafına vega europe var gercekden etkili .

Biraz önce yeni konu açarak Blax off ve kendi tahtanızı his , hız olarak karşılaştırmamızı istemişsiniz. Arkadaşınız da varsa sizin karşılaştırmanız daha uygun olmaz mı ? Ne de olsa özellikle his olayı kişinin kendi beğenisi, hissiyatıyla ilgili.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 24 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..