Jump to content
Masatenisi.org Forum

Sert Tahtalar

Fuat16

Recommended Posts

Burada şu anda indirime girmiş. Sırf denemek için bile alabileceğiniz bir fiyata satıyorlar.

http://www.tabletenn... Special ST.htm

Çok teşekkürler Ertan bey fiyatı gerçekten uygunmuş şu an p700 almayı düşünüyorum ama sırf merakımdan ve fiyatından dolayı önümüzdeki ay alacağım bu tahtayı da ekipman işine kaptırmadan duramıyor insan :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aynı tahta değil. İkisini de kullandım. Ne toplam kalınlıklarıi ne kat kalınlıkları tutuyor. Zaten dış katları da sizin de yazdığınız gibi farklı. Ceviz ile limba arasında his farkı gayet hissedilir. Ara katların kırmızıya boyanmış olması ve ikisinin de 7 kat olması ortak. Sizin mantıkla Clipper Wood ile Clipper CR, Clipper WRB, Avalox 700, Avalox BT777, Joola Sting, Joola Viva, Nittakı Adelie, Nittaku Ludeack, Donic Baum Carrera Senso ve daha niceleri hepsi aynı tahta. Ki bu bahsettiklerimin hepsi limba dış katmana sahip 7 kat tahtalar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aynı tahta değil. İkisini de kullandım. Ne toplam kalınlıklarıi ne kat kalınlıkları tutuyor. Zaten dış katları da sizin de yazdığınız gibi farklı. Ceviz ile limba arasında his farkı gayet hissedilir. Ara katların kırmızıya boyanmış olması ve ikisinin de 7 kat olması ortak. Sizin mantıkla Clipper Wood ile Clipper CR, Clipper WRB, Avalox 700, Avalox BT777, Joola Sting, Joola Viva, Nittakı Adelie, Nittaku Ludeack, Donic Baum Carrera Senso ve daha niceleri hepsi aynı tahta. Ki bu bahsettiklerimin hepsi limba dış katmana sahip 7 kat tahtalar.

Emre bey bu konu üzerinde süren uzun tartışmaların ardından avalox p700 almaya karar verdim

Sizin çok ekipman denediğiniz okumuştum bir yazınızda

Bu yüzden siz de p700 ve hybrid wood hakkında görüşlerinizi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

P700 yeni alacaksanız çok tavsiye etmem. Sert hisli değildir. Clipper'dan yavaş, titreşimli ve daha esnektir. Eskileri çok daha güçlü oluyordu, ama son versiyonlar oldukça hafif ve eski gücüyle pek alakası olmuyor. Yıllanmış bir tane bulursanız ne ala. Hybrid Wood kullanmadım, yorum yapamıyorum. Belki Carbo 7.6 daha uygun gelebilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

P700 yeni alacaksanız çok tavsiye etmem. Sert hisli değildir. Clipper'dan yavaş, titreşimli ve daha esnektir. Eskileri çok daha güçlü oluyordu, ama son versiyonlar oldukça hafif ve eski gücüyle pek alakası olmuyor. Yıllanmış bir tane bulursanız ne ala. Hybrid Wood kullanmadım, yorum yapamıyorum.

Tam buldum diyodum alacağım tahtayı neyse çok teşekkürler yorumlarınız için

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu saydığınız tahtaların hemen hemen hepsi aynı karakterdedir zaten. Benim mantıkla ve yabancı sitelerin çoğunda, temelde P-700 ve Clipper'dan esinlenerek yapılmış tahtalar olduğundan bahsedilir. Nittakunun İsveç yapımı tahtalarının hepsi Avalox klonlarıdır. Aralarının kırmızı, mavi veya herhangi bir renk olması esas manada ortak noktaya değer bir benzerlik değildir. YES ve Stiga Clipper ailesinin temel katmanları aynı yapıştırma tekniği ve malzemeleri kullanmaktadır (Verdiğim linkte ayrıntılı resimlere bakılarak bu kolaylıkla anlaşılabilir.) P-700 biraz daha esnek ve top spine elverişlidir, Clipper ailesinin ise daha tok, blok ve şutlarda daha iyi olduğu zaten forumlarda bahsedilir. Yani Clipper wood, Clipper CR, Clipper Wrb veya YES birisinin sapı boş,birisinin yüzeyi daha sert, YES'in dış katmanı ceviz olduğu için daha sert, hissi farklı falan. Aralarında % 10-15 farklılık olan ama temelde bana göre aynı olan tahtalar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu saydığınız tahtaların hemen hemen hepsi aynı karakterdedir zaten. Benim mantıkla ve yabancı sitelerin çoğunda, temelde P-700 ve Clipper'dan esinlenerek yapılmış tahtalar olduğundan bahsedilir. Nittakunun İsveç yapımı tahtalarının hepsi Avalox klonlarıdır. Aralarının kırmızı, mavi veya herhangi bir renk olması esas manada ortak noktaya değer bir benzerlik değildir. YES ve Stiga Clipper ailesinin temel katmanları aynı yapıştırma tekniği ve malzemeleri kullanmaktadır (Verdiğim linkte ayrıntılı resimlere bakılarak bu kolaylıkla anlaşılabilir.) P-700 biraz daha esnek ve top spine elverişlidir, Clipper ailesinin ise daha tok, blok ve şutlarda daha iyi olduğu zaten forumlarda bahsedilir. Yani Clipper wood, Clipper CR, Clipper Wrb veya YES birisinin sapı boş,birisinin yüzeyi daha sert, YES'in dış katmanı ceviz olduğu için daha sert, hissi farklı falan. Aralarında % 10-15 farklılık olan ama temelde bana göre aynı olan tahtalar.

Peki cr ile p700 ün hızını ve hissini kıyaslarsanız ne söyleyebilirsiniz

Ben cr nin sapı boş olduğu için güven vermeyen bir tahta hissine kapılıyorum hızından memnunum ama sapının boş olmasının yarattığı dengesiz etki beni çok zorda bıraktığı için tahtamı değiştirmek istiyorum

bir de hybrid wood hakkında bilginiz varsa paylaşırsanız çok sevinirim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben P-700 ile oynamadım, ama şurda (http://ooakforum.com/viewtopic.php?p=100018) çok güzel bir karşılaştırma yapılmış ve Clipper'in daha hızlı ve sert yapılı olduğu söylenmiş. Hybrid wood hakkında da bir bilgim yok. Ama yazdığım düşüncelerin hepsini çok ayrıntılı bir şekilde yabancı forumları okuyarak öğrendim. Daha önce Tibhar Sigma Sensitec kullandım 8-9 ay kadar. O tahtada güzeldi fakat sapı 9 katlı olduğundan topu hiç hissedemiyordum. Forumdaki bir arkadaşın tavsiyesiyle Clipper Cr Wrb ile oynamaya başladım ve ancak 20 gündür falan kullanıyorum. Tahta Tibhar Sigma'ya göre his bakımından çok üstün, hız olarakta her ne kadar 5 katlı olsada Clipper'a yakın bir tahtaydı. Ancak dediğiniz gibi sapının boş olması oldukça garip hissettiriyor. Şu ana kadar tahtanın hissine bayıldım ama genel manada tahta hakkındaki fikirlerim oluşmuş değil. Ayrıca forumlarda YES'in Clipper CR'dan daha yavaş ve esnek olduğu belirtilmiş. Spine dayalı oyun oynuyorsanız Yasaka iyi bir tercih olabilir. Ben size tavsiye verebilecek bilgi veya tecrübeye sahip değilim. Fakat oyun stilimi bildiğim için, kendi özelliklerime uygun ekipmanı bulmak adına çok araştırma yapıyorum. Şu an kullandığınızdan daha yavaş tahta istemiyorsanız bence hem yerli hemde yabancı forumlarda iyi bir araştırma yapmalısınız.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben P-700 ile oynamadım, ama şurda (http://ooakforum.com...ic.php?p=100018) çok güzel bir karşılaştırma yapılmış ve Clipper'in daha hızlı ve sert yapılı olduğu söylenmiş. Hybrid wood hakkında da bir bilgim yok. Ama yazdığım düşüncelerin hepsini çok ayrıntılı bir şekilde yabancı forumları okuyarak öğrendim. Daha önce Tibhar Sigma Sensitec kullandım 8-9 ay kadar. O tahtada güzeldi fakat sapı 9 katlı olduğundan topu hiç hissedemiyordum. Forumdaki bir arkadaşın tavsiyesiyle Clipper Cr Wrb ile oynamaya başladım ve ancak 20 gündür falan kullanıyorum. Tahta Tibhar Sigma'ya göre his bakımından çok üstün, hız olarakta her ne kadar 5 katlı olsada Clipper'a yakın bir tahtaydı. Ancak dediğiniz gibi sapının boş olması oldukça garip hissettiriyor. Şu ana kadar tahtanın hissine bayıldım ama genel manada tahta hakkındaki fikirlerim oluşmuş değil. Ayrıca forumlarda YES'in Clipper CR'dan daha yavaş ve esnek olduğu belirtilmiş. Spine dayalı oyun oynuyorsanız Yasaka iyi bir tercih olabilir. Ben size tavsiye verebilecek bilgi veya tecrübeye sahip değilim. Fakat oyun stilimi bildiğim için, kendi özelliklerime uygun ekipmanı bulmak adına çok araştırma yapıyorum. Şu an kullandığınızdan daha yavaş tahta istemiyorsanız bence hem yerli hemde yabancı forumlarda iyi bir araştırma yapmalısınız.

Çok teşekkür ederim yorumlarınız için bi tahtayı değiştireyim dedim gece uykularım kaçtı vallahi

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Forum okumak iyidir ama bir yere kadar. Verdiğiniz linkte birileri aynı tahta demiş de deneyen yok. Ben bu tahtaların hepsini şahsen kullandım. Siz %10 15 dersiniz ben %30-40 derim. Bana ek olarak Ertan bey belirtmiş, CR'yi beğenmemiş, Extra Special'le oynuyor. Demekki bir fark var. İkisi de iyiydi ama ben bunu tercih ettim demiyor. Bir tahtanın içinde 7 kat, dışında limba görünce forumcular "aa bu da Clipper" diyor. Maalesef yok öyle birşey. Nittaku Avalox ile anlaşması bitince kendi adında Nittaku klonlarını ürettirmiştir, ama biz bunlardan bahsetmiyoruz. İsveç tahtaların yapıştırma tekniği %90 aynıdır. Bu durumda 5 veya 7 kat tüm Yasaka, Donic, Avalox, Stiga tahtalar aynıdır gibi bir sonuç çıkartmamız lazım, çok yanlış olur. Sapın boş olması, dış katının sert olması filan fark yaratan konulardır. Rosewood ve Ebenholz aynı tahta mıdır? Bunlar Clipper'la aynı mıdır? Bence değildir, sizce öyledir. Bunları kaale almazsak zaten hepsi temelde odun. Bu genellemeyi de yapıp forumumuzun ekipman yorumu vs. kısmını kapatabiliriz. Ne de olsa hepsi ağaç, lastiklerin de hepsi kauçuk. Neyse uzattım, selamlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Forum okumak iyidir ama bir yere kadar. Verdiğiniz linkte birileri aynı tahta demiş de deneyen yok. Ben bu tahtaların hepsini şahsen kullandım. Siz %10 15 dersiniz ben %30-40 derim. Bana ek olarak Ertan bey belirtmiş, CR'yi beğenmemiş, Extra Special'le oynuyor. Demekki bir fark var. İkisi de iyiydi ama ben bunu tercih ettim demiyor. Bir tahtanın içinde 7 kat, dışında limba görünce forumcular "aa bu da Clipper" diyor. Maalesef yok öyle birşey. Nittaku Avalox ile anlaşması bitince kendi adında Nittaku klonlarını ürettirmiştir, ama biz bunlardan bahsetmiyoruz. İsveç tahtaların yapıştırma tekniği %90 aynıdır. Bu durumda 5 veya 7 kat tüm Yasaka, Donic, Avalox, Stiga tahtalar aynıdır gibi bir sonuç çıkartmamız lazım, çok yanlış olur. Sapın boş olması, dış katının sert olması filan fark yaratan konulardır. Rosewood ve Ebenholz aynı tahta mıdır? Bunlar Clipper'la aynı mıdır? Bence değildir, sizce öyledir. Bunları kaale almazsak zaten hepsi temelde odun. Bu genellemeyi de yapıp forumumuzun ekipman yorumu vs. kısmını kapatabiliriz. Ne de olsa hepsi ağaç, lastiklerin de hepsi kauçuk. Neyse uzattım, selamlar.

Zaten ekipman konusu büyük ölçüde kişisel diye düşünüyorum bende.Zira tabletennisdb , mytabletennis gibi sitelerde yapılan kullanıcı yorumları bunu destekler doğrultuda. P700 için kimisi spin için çok rahat ama sert vuruşlarda pek iyi değil derken diğer bir kişi sert vuruşlarda süper ama spine pek uygun değil demiş. Bu bağlamda yaptığımız yorumlarda kişisel olmanın ötesine gitmeyecektir. Sonuçta hiçbirimiz ekipman eksperi veya otoritesi değiliz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Rosewood ve Ebenholzda birbirine yakındır bana göre. Ama Clipper ile birbirlerine karakteristik özellikler açısından hiç benzemezler. Benim söylediğim şudur; Clipper ailesi, Yasaka Extra special (Birebir aynısı sadece dış katmanı ceviz), P-500, P-700, Nittaku Ludeak, Nittaku Adelie, Nittaku Bizelox Joola Viva, Donic Persson Powerplay ve Waldner 7 katlı serileri, Avalox Blue Thunder serisi ve benzer İsveç tahtaları Avalox P-700, P-500 ve Stiga Clipper klonlarıdır. Bunlar arasındaki farklar bana göre % 10-15'tir. Bu farkı da ancak iyi seviyedeki oyuncular kullanabilir. Herkesin oyun stiline göre tahta seçmesi gayet normal, benim vurgulamak istediğim birbirinin klonu olan serilerdir. Kimisi elindekini odun olarak görür kimisi oyun stiline göre en uygun ekipmanı seçer. Ben tüm 7 katlı isveç yapımı tahtalar aynıdır diye birşey söylemiyorum, sadece klonlama var diyorum ve YES ile Clipper arasındaki tek fark dış katmanının ceviz olması ve YES'in işçiliğinin biraz daha iyi olması, geri kalan olduğu gibi Clipper.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çok teşekkür ederim yorumlarınız için bi tahtayı değiştireyim dedim gece uykularım kaçtı vallahi

Hadi konu sizin konunuz uykularınız kaçtı neyse de bizim uykularımız ne olacak :) Şaka bir yana aklınızın acayip karıştığını tahmin edebiliyorum. Ben olsam ( tabii sabredebilirsen ) forum buluşmasını bekler boş vaktini yakaladığım tahta sahibine bir tur verirmisin şeklinde denemeler yapardım :) Şaka bir yana P700 merakım halen devam etmekle birlikte bu merakımı buluşmaya kadar bastırmaya niyetliyim. Allah yardımcım olsun. :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhabalar,

yaklaşık 6 aydır P700 kullanıyorum, Clipper CR yi de (forum üyemiz Özcan Bavaş'ın tahtası) çok kısa süre denedim, P700 hisli ve güçlü bir tahta, CR'den daha yumuşak hisli. Tahtamı deneyen herkes çok beğeniyor, gerçi komşunun tavuğu komşuya kaz görünürmüş, genellikle başkasının tahtası beğenilir :)

İki adet P700 tahtam var, birinin sapını dikkatsiz kullanım sonucu çatlatttım fakat Yılmaz Yatak bey sağolsun güzel bir şekilde onardı ve taş gibi oldu! FL saplı ve kafanın ele değen kısımları rahatsız etmesin diye zımparalanmış durumda. Şu an kullanmıyorum, istanbulda denemek isteyen arkadaşlar imzamda linki olan salona gelerek deneyebilir, test edebilir, lastiklerini yapıştırabilir ve beğenirlerse uygun fiyattan alabilirler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Söylediklerinizi çok iyi anladım sonuna kadar katılıyorum malzeme farkı teknoloji farkı ciddi manada kendisini hissettiriyor yoksa hepsi 5 kat 7 kat ağaç

Forum okumanın faydası epey oldu bu konuda çünkü ben bu kafayla hiç sormadan ebenholz ve ya mapplewood almayı düşünüyordum ancak ebenholz un sapının boş olduğunu il defa burada öğrendim

Sonuç: Herşey daha da karmaşık bir hale geldi :D

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hadi konu sizin konunuz uykularınız kaçtı neyse de bizim uykularımız ne olacak :) Şaka bir yana aklınızın acayip karıştığını tahmin edebiliyorum. Ben olsam ( tabii sabredebilirsen ) forum buluşmasını bekler boş vaktini yakaladığım tahta sahibine bir tur verirmisin şeklinde denemeler yapardım :) Şaka bir yana P700 merakım halen devam etmekle birlikte bu merakımı buluşmaya kadar bastırmaya niyetliyim. Allah yardımcım olsun. :)

Vallahi bir soru sordum ortalık karıştı :D

Arkadaşlarım halimi görünce sorup duruyor ne biçim bi spor olum bu diye, bir bakıyorlar 20 25 tane sekme açık tabletennisdb mytabletennis masatenisicom vs.

Öğrenci olduğum için hemen karar verip paramı harcamak da istemiyorum avalox çok mantıklı gelmişti ama mazide kaldı o tahta denince işin rengi değişti

YES şu an en mantıklısı fiyatı da uygun

Dediğiniz gibi foruma kadar sabredip orada abilerimizden arkadaşlarımızdan yardım istemek lazım

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhabalar,

yaklaşık 6 aydır P700 kullanıyorum, Clipper CR yi de (forum üyemiz Özcan Bavaş'ın tahtası) çok kısa süre denedim, P700 hisli ve güçlü bir tahta, CR'den daha yumuşak hisli. Tahtamı deneyen herkes çok beğeniyor, gerçi komşunun tavuğu komşuya kaz görünürmüş, genellikle başkasının tahtası beğenilir :)

İki adet P700 tahtam var, birinin sapını dikkatsiz kullanım sonucu çatlatttım fakat Yılmaz Yatak bey sağolsun güzel bir şekilde onardı ve taş gibi oldu! FL saplı ve kafanın ele değen kısımları rahatsız etmesin diye zımparalanmış durumda. Şu an kullanmıyorum, istanbulda denemek isteyen arkadaşlar imzamda linki olan salona gelerek deneyebilir, test edebilir, lastiklerini yapıştırabilir ve beğenirlerse uygun fiyattan alabilirler...

Mustafa bey Emre İmamoğlu p700'ün yeni tahtaları ile eski tahtaları arasında fark olduğunu yeni modellerin hem yavaş hem de daha yumuşak hisli olduğunu söyledi bu konuda bir yorumunuz fikriniz var mı bir p700 kullanıcısı olarak

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

P700 yeni alacaksanız çok tavsiye etmem. Sert hisli değildir. Clipper'dan yavaş, titreşimli ve daha esnektir. Eskileri çok daha güçlü oluyordu, ama son versiyonlar oldukça hafif ve eski gücüyle pek alakası olmuyor. Yıllanmış bir tane bulursanız ne ala. Hybrid Wood kullanmadım, yorum yapamıyorum. Belki Carbo 7.6 daha uygun gelebilir.

Masatenisi.com da 2. kalite avalox ürünlere dikkat orjinalleri bizde diye bir yazı dikkatimi çekti

Söylemiş olduğunuz eski yeni farkının tamamen üretim tarihi ile mi alakalı yoksa bu orjinal ve 2. kalite olayı ile mi alakalı acaba

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Masatenisi.com da 2. kalite avalox ürünlere dikkat orjinalleri bizde diye bir yazı dikkatimi çekti

Söylemiş olduğunuz eski yeni farkının tamamen üretim tarihi ile mi alakalı yoksa bu orjinal ve 2. kalite olayı ile mi alakalı acaba

Aslında benimde merak ettiğim bir konu bu. Ama içimdeki canavarı durduramayıp Mustafa arkadaşımızın tahtasına talip oldum. Bu gidişle P700 ü benden alacaksın denemek için buluşmada...:)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aslında benimde merak ettiğim bir konu bu. Ama içimdeki canavarı durduramayıp Mustafa arkadaşımızın tahtasına talip oldum. Bu gidişle P700 ü benden alacaksın denemek için buluşmada...:)

Olur üstad emin ol ben de ilk denemek isteyecek kişiyim :bye:

Tabi Ertan Bey büyüklerinin sözünü dinlemeyip YES almadın diye beni öldürmezse :acaba:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben tanıyorum kendisini hiiç öyle huyları yoktur. Sadece sayı kaybedince kendine fena kızar. :whistle:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Mustafa bey Emre İmamoğlu p700'ün yeni tahtaları ile eski tahtaları arasında fark olduğunu yeni modellerin hem yavaş hem de daha yumuşak hisli olduğunu söyledi bu konuda bir yorumunuz fikriniz var mı bir p700 kullanıcısı olarak

Eski Avalox yeni Avalox farkını bilemiyorum, ama eski olan neredeyse herşey daha güzelmiş... :), ben güvenilir kaynaklardan satın aldığım için orjinal, istanbuldaki ana dağıtıcı adil spor olması lazım, spin spor da satıyordu, masatenisi.com da da var...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..