Jump to content
Masatenisi.org Forum

Sert Tahtalar

Fuat16

Recommended Posts

İnsan bu kadar elternatif üretmemeli kendine yoksa hep kafa bulanık kalır. Bence hoşlandığın birini al. Tahta veya lastiklerin kişilerin kendilerine göre hissi vardır bana sert gelen sana yumuşak gelebilir. 2 tane elimden 700 geçti hissli vede beni spinlerde çok rahatlatıyordu ama hızlıydı. Bana göre sert bir tahta değil kesinlikle.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir şey söyleyeyim. YES ile clipper bence kel alaka iki tahta.

Biri kalın ve yumuişak diğer ince ve sert.

clipper ağır hem yumuşak hem güçlü. Ancak oldukça da titreşimli.

YES ise ince ama sert, o de bence titreşimli ve hisli ama kafası daha hafif ve hissi daha direkt. Titreşim var ama daha az sürüyor. Daha direkt bir hissi var ama sanki top rakette daha az kalıyor.

YES'in etkisi ve hızı masaya yakınken ortaya çıkıyor clipper ise uzaklarda bile daha güçlü kalmayı başarıyor.

ClippeRîn biraz daha hızlı ve daha az titreşimlisi aranıyorsa YES doğru seçim olmaz.

Masaya yakın oynuyorsan veya hareketlerin kıse ve sertse YES'i seversin.

Bence Yasaka Maxwood'u bir dene. O da bir clipper klonu sayılır ama hiç değilse sapı dolu ve p700'den bir parça daha hızlı bence...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir şey söyleyeyim. YES ile clipper bence kel alaka iki tahta.

Biri kalın ve yumuişak diğer ince ve sert.

clipper ağır hem yumuşak hem güçlü. Ancak oldukça da titreşimli.

YES ise ince ama sert, o de bence titreşimli ve hisli ama kafası daha hafif ve hissi daha direkt. Titreşim var ama daha az sürüyor. Daha direkt bir hissi var ama sanki top rakette daha az kalıyor.

YES'in etkisi ve hızı masaya yakınken ortaya çıkıyor clipper ise uzaklarda bile daha güçlü kalmayı başarıyor.

ClippeRîn biraz daha hızlı ve daha az titreşimlisi aranıyorsa YES doğru seçim olmaz.

Peki bu açıdan tavsiye edebileceğiniz herhangi bir tahta var mı

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İnsan bu kadar elternatif üretmemeli kendine yoksa hep kafa bulanık kalır. Bence hoşlandığın birini al. Tahta veya lastiklerin kişilerin kendilerine göre hissi vardır bana sert gelen sana yumuşak gelebilir. 2 tane elimden 700 geçti hissli vede beni spinlerde çok rahatlatıyordu ama hızlıydı. Bana göre sert bir tahta değil kesinlikle.

Çok fazla marka ve çok fazla çeşit var teknolojisiydi malzemesiydi kalitesiydi gibi bir sürü unsur var tahtayı etkileyen o yüzden seçenek sayısı artıyor

Forum buluşmasını bekleyeyim diyorum ama orada da mevzu iyice karmaşık bir hal alacak gibime geliyor

Sözün bittiği yere geldik :(

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çok fazla marka ve çok fazla çeşit var teknolojisiydi malzemesiydi kalitesiydi gibi bir sürü unsur var tahtayı etkileyen o yüzden seçenek sayısı artıyor

Forum buluşmasını bekleyeyim diyorum ama orada da mevzu iyice karmaşık bir hal alacak gibime geliyor

Sözün bittiği yere geldik :(

Bekle buluşmayı bekle :whistle:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 months later...

Stiga Hybrid Wood 1 buçuk yıldır kullanıyorum. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışayım fakat öncelikle şunu belirteyim bu zamana kadar hiç ekipman tavsiyesinde bulunmadım sürekli ben tavsiye aldım. Çünkü daha tavsiye vericek konumda bulmuyorum kendimi. İlk başda 2 sene Tibhar Samsonov Alpha üstüne bir çift Desto F3 Big Slam kullandım sonra hızı yetersiz geldi ve yumuşak lastikten orta-sert lastiğe geçmem gerektiğini düşündüm fırçalayarak spin çektiğim ve hemen sayıya gittiğim için. Hybrid Wood hep hayalimdeki tahtaydı ve üstüne imzamdaki gibi Fh Hurricane 3 Neo Bh Andro Hexer Duro aldım internetteki yorumları okuyarak ve oldukça memnun kaldım. Öncelikle tahta gerçekten hız konusunda çok iyi bu konuda sorun yaşamazsın. Üstüne alacağın lastiklere göre antrenman yaptıkça kontrol konusunda da alışırsın.

Tahtanın kenarları çok keskin bu yüzden parmağını acıtır büyük ihtimal bunun için kenarlarını zımparalarsan çok iyi olur. Benim ellerim biraz büyük ve elime tam oturuyor. Tutuş konusunda hiç sorunum yok. Kafa kısmı Alpha'dan daha büyük yani fırçalamaya uygun geldi bana ki ben sürekli fırçalıyorum topu dediğim gibi. Spin ve hız konusunda sorun yaşamazsın. Bloklarda da tahta çok iyi. Ben topu çok iyi hissedebiliyorum. Ama Tenergy kullanıyorsan eğer başda çok zıplak olabilir. Kontrol konusunda sorun yaşayabilirsin. Sık antrenman yapman gerekir alışmak için yoksa oyundan soğuyabilirsin çok hızlı diye. Ama alıştıktan sonra kolay kolay değiştireceğini düşünmüyorum tahtayı. Şahsen ben artık tahtamı buldum ve Hybrid Wood'u bir ömür kullanmayı düşünüyorum. Yalnız bildiğin gibi tahta çok pahalı bu yüzden eğer imkanın varsa etrafında olan birisinden bizzat tahtayı kendin denersen eğer daha iyi olur. Sonuçta herkesin oyun stili farklı. O kadar para verip bir de beğenmezsen kötü olur.

Son olarak bu tahtaya alıştıktan sonra kendime özgüvenim de arttı. Önceden pısırık pısırık sadece blok yapardım bh'den artık çok rahat spin çekebiliyorum oyuna hakim olabiliyorum. Tahtaya alışmak biraz zor ama alıştıktan sonra tahta oyununa çok katkıda bulunuyor hatalarını telafi edebiliyor.

Ama tekrar diyorum ilk defa tavsiye de bulunuyorum her ne kadar 1 buçuk yıldır oynasam da bu tahtayla ve eğer imkanın varsa bizzat deneyip öyle almanı öneririm. Eğer bir hatam varsa arkadaşlar düzeltirse sevinirim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

wrb'nin olayı kafanın ağırlaşmasının yanında ortasına koca bir delik açılan sap kısmının iyice zayıflaması ve gelen darbelerde iyice titreyerek oyuncunun eline his vermesi. Ancak bazı oyuncular bu hissi severken bazılarına bu his çok geliyor ve raket kırılacak gibi geliyor diyorlar. Tamamen vuruş tekniği, raketi tutuş şekli ve el hissiyle alakalı.

Clipper'ın cr olan ama wrb olmayan versiyonu da var bu arada...

ozan abi bu tahta clipper wood olarakmı geçiyor clipper cr wrb var 8 ay bu tahta ile oynadım ama sadece cr modeline geçeceğim çünkü birazdaha his ve kontrol arıyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

düz clipper var. Sapı dolu ve tahtanın en üst katmanları CR teknolojisi ile sertleştirilmemiş.

clipper wrb var sap boş ama üst tabaka sert değil

clipper cr wrb var sap boş üst yüzey sertleştirilmiş,

clipper cr var. üst yüzey sert ama sap boş değil

sen clipper cr non wrb arıyorsun.

yalnız eskiden cr'nin wrb'siz bir versiyonu yoktu o yüzden kimse de wrb yazmaya gerek görmüyordu.

o yüzden özellikle sorman lazım yoksa clipper cr diye satarlar ama sana gelen tahtanın sapı boş olabilir...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

düz clipper var. Sapı dolu ve tahtanın en üst katmanları CR teknolojisi ile sertleştirilmemiş.

clipper wrb var sap boş ama üst tabaka sert değil

clipper cr wrb var sap boş üst yüzey sertleştirilmiş,

clipper cr var. üst yüzey sert ama sap boş değil

sen clipper cr non wrb arıyorsun.

yalnız eskiden cr'nin wrb'siz bir versiyonu yoktu o yüzden kimse de wrb yazmaya gerek görmüyordu.

o yüzden özellikle sorman lazım yoksa clipper cr diye satarlar ama sana gelen tahtanın sapı boş olabilir...

evet ben sapı dolu ama üst düzeyi cr teknolojisi ile uv ışınıyla sertleştirilmiş olanı arıyorum bu model masatenisi.com wood oalrak geçiyor

link aradığım bu büyük ihtimalle http://www.masatenisi.com/UrunDetay.asp?KategoriID=1&UrunID=343 ozan abi aradığım bumu

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sapın içi dolu olan Clipper CR Non WRB (Sapın üzerindeki logonun arka planı metalik gri renkte)

clipper-cr-non-wrb.jpg

Sapın içi boş olan Clipper CR WRB (Sapın üzerindeki logo saydam)

965_cr_clipper_small.png

hocam kafamdaki soru işaretleri bitti ilginç olan hiç gri renkte olanı görmedim hiç sapı dolu üstü cr ile sertleştirilmiş tahta yok galiba piyasada ya clipper cr wrb yada stiga wood sapı dolu olan clipper nerden temin edilebilir stiga türkiye distiribitörü kimdir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hocam kafamdaki soru işaretleri bitti ilginç olan hiç gri renkte olanı görmedim hiç sapı dolu üstü cr ile sertleştirilmiş tahta yok galiba piyasada ya clipper cr wrb yada stiga wood sapı dolu olan clipper nerden temin edilebilir stiga türkiye distiribitörü kimdir.

zahmetsizce bir clipper cr wrb al, cam logolardan birini kırmadan sök, önce her iki cam logonun arkasını metalik gri renkte boya. sonra marangozdan bir avuç ince talaş al ve sapın içine sıkı sıkı basa basa doldur. üstüne de cam logoyu bastırarak yapıştırdın mı olur sana clipper cr non wrb.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

uğraşamam diyorsan sana butterfly mazunov tahtayı tavsiye ederim. hem ucuz hem sert ve hızlı. asıl merak ettiğim şu: imzandaki kafası ağır kendisi ağır clipper cr wrb ile birlikte çift taraf tenergy 05 kombiyi nasıl kullanıyorsun. aşağı yukarı 200 gr olan bir raket dirseğinde ve el bileğinde aniden ciddi zararlara yol açabilir. mesela bende de clipper cr wrb var, ağırlığı 98 gr. onunla tenergy lastikleri bir arada düşünemiyorum bile. kolum çok güçlü olduğu halde.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hocam tenergy kullanmıyorum talas olayı zekice ama daha kötü olabilir talaş arasında hava boslugu kalır ve kaydıkça .d hisler 0cr wrb var satıp stiga wood almaya karar verdim gormeyeli formunuzdan birsey kaybetmemissiniz

daha önce görüştük mü nickbaron:) ince talaş beyaz tutkal (ağaç tutkalı) ile hamur kıvamına getirilip sapın boş olan kısmı doldurulabilir sanıyorum. tutkal kuruyunca talaşla birlikte kemik gibi olur. isterseniz sizin clipper cr wrb tahtanızı bendeki sıfır avalox p700 ile değişebiliriz. (sapı dolu ve 88 gr).

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

daha önce görüştük mü nickbaron:) ince talaş beyaz tutkal (ağaç tutkalı) ile hamur kıvamına getirilip sapın boş olan kısmı doldurulabilir sanıyorum. tutkal kuruyunca talaşla birlikte kemik gibi olur. isterseniz sizin clipper cr wrb tahtanızı bendeki sıfır avalox p700 ile değişebiliriz. (sapı dolu ve 88 gr).

şuan için sadece 0 clipper cr non wrb yada clipper wood ile takas düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hocam çok pratik fikirleriniz var takdir ediyorum bende şey okumuştum köpük yapıştırma köpüğü ile doludran olmuştu ama şu atlanıyor galiba.tahtanın titreme oranı ile tutkal veya köpük bir değildir bizim dışardan yaptığımız olay yama gibi olabilir. şöyle olacaktır muhtemel top tahtaya çrpacak çarptığı yerden itibaren sağa doğru titreşim dalgalınıcak bizim yama yaptığımız yer ile tahta farklı oranda titreyip sıkıntı verebilir.Ama yapan olduğunu duydum oynana biliyorsa ne güzel belkide benim pinpirikliğimdir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Dolu Legend saplı Clipper Wood kullanan ve Clipper CR'yi de bilen birisi olarak ben klasik Clipper Wood tercih etmenizi öneririm. Hız olarak geyet yeterli ve top hissi olarak CR'den çok daha iyi.

hocam şuan kesin kararlaştırdım wood zaten denemişliğim var gayet güzel gelmişti ama nasip olmamıştı.Moon pro kullanıyorsunuz yeri burası değil ama lastik ile uyumu nasıl bende fh nasıl olur spini bol hızı ortanın altında hissi güzel çok sert değil orta yumuşaklıkta bir lastik arıyorum cj 8000 palio kullanıyordum ama daha güzel bir lastik arıyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 22 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..