Jump to content
Masatenisi.org Forum

Içi Dolu Turşucuk Spin

Recommended Posts

şimdi bizim okuldaki ufaklıklara backhand ve forehand topspin çekmeyi öğrettim ancak düz şutopları spinsiz yapamıyorlar ya vuruşları değiştiriyorlar ya da dengesiz garip toplar atıyorlar. Ben de bunlara spin ve düz top olayını daha iyi çözsünler diye yumuşak ve dolu spin çalıştırmaya başladım -böylece umduğum şey spin vuruşunu düz vuruş ile ayıracak bir kontrastı onlara göstermekti.

sanki ben bunu dememişim, sen git viyolonsel piyano ders vs çalışmayı bırak, haftanın her günü otur yumuşak spin çalış, vuruşu mükemmelleştir adını da içi dolu turşucuk koy... bir de üstüne bir iki tane bana yedirdiler nasıl keyifliler şimdi(açıkça söylüyorum lkt pro xp ile o denli spin çıkarabileceklerini tahmin edemezsiniz)

oynamayan ki kişi de masanın kenarından ahmet çakar ve erman toroğlu gibi "turşucuk oldu" "turşucuk olmadı" diye yorum yapıyor. en son biri karışık turşu dedi gülmekten oynayamaz olduk

sorun şu: bu çocuklara spinsiz şutop yaptırmak için önereceğiniz bir çalışma var mı? (yani kafada spinli vuruşu spinsiz vuruştan ayırt etmeyi kolaylaştıracak bir çözüm)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hocam onları zaten izliyorlar, beni de izliyorlar gösterirken. adamlar antenleri 4 açmış durumda

konuyu kafada çözdüler de uygulamada sıkıntı var, neyse bunu da çözerler herhalde... bir haftayı olduğu gibi düz vuruşa ayırayım olmazsa.

2-3 hafta önce durum daha ilginçti.. spini atıp ne spin çıkardım bee diye arkasından bakıyorlardı. o sorunu gelen spine şut vurarak çözdüm, şimdi spin biter bitmez hemen pozisyona dönüyorlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hocam onları zaten izliyorlar, beni de izliyorlar gösterirken. adamlar antenleri 4 açmış durumda

konuyu kafada çözdüler de uygulamada sıkıntı var, neyse bunu da çözerler herhalde... bir haftayı olduğu gibi düz vuruşa ayırayım olmazsa.

2-3 hafta önce durum daha ilginçti.. spini atıp ne spin çıkardım bee diye arkasından bakıyorlardı. o sorunu gelen spine şut vurarak çözdüm, şimdi spin biter bitmez hemen pozisyona dönüyorlar

Benim anlamadığım çocuklar ilk kademeyi atlamış direk sistemi sindirip spine yönlenmişler..Yeni nesil bu, hepsi Cin Ali neyinin doğru olduğunu gözlemleyince ona yönleniyorlar daha ne istiyorsun...diyeyimde ortalık azıcık karışsın..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şöyle bi örnekle biraz daha kafada canlandırmaları kolaylaşabilir; Düz vuruş topa tokat atmaktır.Topla raketi kısa bir sürede direk çarpıştırmaktır. Spin ise bir bisikleti ters döndürmüşüz de tekerleğini elimizle çeviriyoruz hareketidir. ( Bu cümleleri bin defa yazsınlar deftere bak bi daha karıştırıyorlarmı... :whistle: )

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 81 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..