Jump to content
Masatenisi.org Forum

Asker' Den Selamlar

Secici

Recommended Posts

Merhaba masatenisi.org camiası.

Halen İzmir/Narlıdere deyim. Cok iyiyim. Masa tenisi oynayamamak disinda keyfim yerinde.

Burada hava guzel. Kışa ragmen cok soguk yok. Imkanlari itibariyla Turkiye' deki en rahat askerlik yapilabilecek yerler arasinda. Ancak her hafta disariya cikamayabildigimiz gibi; ciktigimizda da organizasyonsuz oldugumuz icin carsiyi biraz gezmekle, yemek yeyip sinemaya gitmekle tatilimizi de tuketiveriyoruz.

OBI ve yabanci dil sinavlarina girdim. OBI nin sonucu muamma. Cok zor bir sinav. 5-6 adet konu basliklarindan sorular cikiyor ve her bir kategori icin profesyonelce bu alanda calismis ve bilgisi taze olani secmeye yonelik sorular var. Genel kultur seviyesinde bilenin ya da amatorce ugrastim diyenin hic sansi yok. Herkes hepsini bilemeyecegi icin, moraller bozuk cikiliyor sinavdan. Ben de bilemiyorum kendi durumumu.

Yabanci dil puanim oldukca yuksek cikti. Sonuclari hemen aciklandi. Bir Malatya kurasını haric tutarsaniz 15 tane 3 buyuk sehir kura sindan biri gelebilir ve cevirmenlik yapabilirsin diyor eski donemlerden arkadaslar. Ankara en yuksek ihtimalmis. Eger OBI den de yeterli seviyede gorulursem bu sefer NATO cercevesinde yurtdisi gorevi gelebilir diyen bir arkadasim var.

Ben kendimi Malatya icin hazirlamaya calisiyorum zira beklentiye girmek en kotu sey. Ancak Ankara veya Istanbul' da Kadikoy' e yakin biryer gelirse masa tenisi acisindan cok sevinecegim muhakkak.

Hepinize bol antremanli gunler. Saglicakla...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 weeks later...

Evet arkadaslar;

Askerlikte kurayi Genelkurmay Genel Sekreterligi Protokol Sube ANKARA' da yapacagim. Cektigim torbada 3 ya da 4 tane (tam hatirlayamayacagim) kura vardi. Hepsi de ANKARA idi buyuk ihtimal ve karargahlarda idiler. (O an bayagi gerilimli oldugunuzdan cok az sey hatirlayabiliyorsunuz. Bir de ben sozlu notumu bilmedigim icin hangi torbadan cekecegimi cekmeden bir kac saniye once anlayabildim.) Eger 2-3 soru az yapsaydim bir alt torbaya dusecektim ki orada bir de Diyarbakir kura' si vardi. Hos nereye duserseniz dusun bu tur kurada Karargah gorevi yapiyorsunuz.

Ankara' da cok yogun olacagim soylendi bana. İnsallah masa tenisi ne vakit ayirabilirim. Cunku oyunla alakali hayallerim bile silinmeye baslayacak neredeyse.

Saglicakla...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Abi zaten o ifade tam yerini tarf ediyor. Büyük ihtimal genelkurmay karargahi içerisinde bir bölüm. Bakanliklar bölgesinde diyebiliriz.

Ha bir de torbalardan ve sorulardan bahsetmişim. Anlamsız kaçmış. Sebebi uzunca genelmaksatlı bir yazı hazırlayıp bir çok kişiye tamamını ya da bir bölümünü göndermiş olmamdı. Buraya ayırdığım bölümü iyi şekilde parçalayamamışım.

Torba 1. İngilizce tercümanlık kura torbasıydı. 1. torbada tamamı Ankara' daki karargah kuraları idi. 2. torada daha değişik yerler vardı ve Ankara kurası %20 falandı aklımda kaldığı kadarıyla. Acemiliğimizin ilk ayı içerisinde bilgisayar ve yabancı dilden sınavlar olduk. 71 puan ve üstü birinci torbadan çekti. 71-65 arası ikinci torbadan çekti yanlış hatırlamıyorsam. Benimki de tam 71 idi. Sınırdan denk getirdim belki de. Kısmet iste...

En kisa zamanda gorusebilmek dileğiyle. İlk fırsatta arayacağım. Hele bir yerleşeyim Ankara' ya.

Sağlıcakla...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 49 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..