Jump to content
Masatenisi.org Forum

2012 Yılının Açık Ara En Büyük Sürprizi!

Recommended Posts

Rakibini hafife alırsın konsantre çıkmazsın maça, sonra adamın servisleri çok ters gelir sana. Adamın hareketleri vuruşları da bir gariptir. Kontra yapayım dersin nete takarsın. korkarsın vs... konsantre zaten yok... o saatten sonra konsantre de olamazsın, nehire düşmüşsün de sürükleniyorsun gibi... Olaylar seni alır götürür...

Bazen senden çok kötü olan rakip "aha maçı kazanıyor muyum?" diye şaşırır ve duraksar dolayısıyla da maçı kendi kendine kaybeder ya da kararlı oyununu sürdürür ve seni yener...

ha bir daha kazanabilir mi? hayır... Ama o kaza hep başına kakılır, senelerce anlatılır. Romen bi abiye de dünya şampiyonasında yenilmişti Wang Liqin. Ama adamın adını bile unutmuşum...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

wlq, herkesin örnek aldığı disiplinini ve sakinliğini kısmen yitirmiş. hızı da büyük ölçüde azalmış. görmeye alıştığımız öldürücü fh spinlerinden eser kalmamış. bence bunun sırf yaşla ilgisi yok. milli takımdaki biletinin kesilmiş olması, kendisi yerine büyük turnuvaların hepsinde üstünlük kurduğu ma lin ve son dünya şampiyonasında elediği xu xin seçilince baya kızmış olmalı. penholdlar her zaman 1 adım önde sanki.. iranlı arkadaşın da hakkını vermek lazım. süper bir oyun çıkarmış. daha çok canlar yakacak gibi gözüküyor. timo'dan sonra ralli içindeki fh-bh kombinasyonlarını bu kadar rahat ve etkili yapan bir solak görmemiştim. özellikle bh'ini çok beğendim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ne iranlilar ne de araplar kadar olamadik.

Tamamen katılıyorum size...Ki bu adam 1 yıl önce falan da yine revaçtaydı , Timo ile karşılaşmış ve baya zorlamıştı onu.

wlq, herkesin örnek aldığı disiplinini ve sakinliğini kısmen yitirmiş. hızı da büyük ölçüde azalmış. görmeye alıştığımız öldürücü fh spinlerinden eser kalmamış. bence bunun sırf yaşla ilgisi yok. milli takımdaki biletinin kesilmiş olması, kendisi yerine büyük turnuvaların hepsinde üstünlük kurduğu ma lin ve son dünya şampiyonasında elediği xu xin seçilince baya kızmış olmalı. penholdlar her zaman 1 adım önde sanki.. iranlı arkadaşın da hakkını vermek lazım. süper bir oyun çıkarmış. daha çok canlar yakacak gibi gözüküyor. timo'dan sonra ralli içindeki fh-bh kombinasyonlarını bu kadar rahat ve etkili yapan bir solak görmemiştim. özellikle bh'ini çok beğendim.

Gerçekten Noshad backhandlerde birçok avrupalı solak oyuncuya fark atıyor...Çok rahat kontralara girebiliyor

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

2012 kuveyt open u21 finalde Ahmet li'yi 4-0 gibi net skorla yenip şampiyon olmuştu.

http://www.ittf.com/...ent_Type=MS_U21

U21 dünya sıralamasında 9 uncu sırada bulunuyor.

http://www.ittf.com/_front_page/ittf2.asp?category=U21_WR

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence bu durum şunu gösteriyor. Çinli sporcularda yaş ilerlemeye ve antrenman temposu azalmaya başladıkça bu tip sıkıntılar baş göstermeye başlıyor. Çünkü oyunları tamamen mekanik, güç ve tempoya dayalı. Evet belki Wang Ligin bu sporcu ile yapacağı maçların büyük bir çoğunluğunu kazanabilir. Fakat ilerleyen zamanlarda bu tür durumları gerek Wang Ligin, gerek Ma Lin gerekse Wang Hao için görürsek şaşırmamak lazım diye düşünüyorum. Bence ilerleyen yaşlarda Avrupalı ve Çinli sporcular arasındaki fark belli olmaya başlıyor. Bakın Waldner, Kreanga, Schaleger olsun bu tip sıkıntılar yaşamıyorlar yada yaşamazlar diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence bu durum şunu gösteriyor. Çinli sporcularda yaş ilerlemeye ve antrenman temposu azalmaya başladıkça bu tip sıkıntılar baş göstermeye başlıyor. Çünkü oyunları tamamen mekanik, güç ve tempoya dayalı. Evet belki Wang Ligin bu sporcu ile yapacağı maçların büyük bir çoğunluğunu kazanabilir. Fakat ilerleyen zamanlarda bu tür durumları gerek Wang Ligin, gerek Ma Lin gerekse Wang Hao için görürsek şaşırmamak lazım diye düşünüyorum. Bence ilerleyen yaşlarda Avrupalı ve Çinli sporcular arasındaki fark belli olmaya başlıyor. Bakın Waldner, Kreanga, Schaleger olsun bu tip sıkıntılar yaşamıyorlar yada yaşamazlar diye düşünüyorum.

Mehmet Abi, ben tam aksini düşünüyorum oysa ki..

Waldner'i olaya dahil edemem -saygım kelimelerle anlatılmaz- lakin saydığın bütün Çinliler bence hala mevzubahsi geçen diğer Avrupalılardan çok -hatta çok çok- üstün.

Diyeceğim şu ki Kreanga'nın,Schlager'in sorun yaşamadığı bir durumda bir Wang Liqin ya da Wang Hao vs. hiç yaşamaz ;)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Mehmet Abi, ben tam aksini düşünüyorum oysa ki..

Waldner'i olaya dahil edemem -saygım kelimelerle anlatılmaz- lakin saydığın bütün Çinliler bence hala mevzubahsi geçen diğer Avrupalılardan çok -hatta çok çok- üstün.

Diyeceğim şu ki Kreanga'nın,Schlager'in sorun yaşamadığı bir durumda bir Wang Liqin ya da Wang Hao vs. hiç yaşamaz ;)

Harun merhaba,

Senin fikrin öyle olabilir, saygı duyarım. Çinliler yukarıda ismi geçen Avrupalılardan üstün olabilir, zaten ben değiller demiyorum ki zaten, o konuda seninle hem fikirim. Yalnız benim üzerinde durmak istediğim konu, Çinli sporcuların antrenman ve çalışma temposu azalınca ve yaş ilerlemeye başlayınca hızlı bir düşüş yaşıyorlar, ben Avrupa'lı sporcularda bu böyle değil diyorum. Bir düşün yakın zaman eski Çinlilerden şu anda çok başarılı olan var mı? Hatta yukarıda ismini atladığım bir Avrupalı daha var, Jorgen Person hala müthiş oynuyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İyi oynayan yeterince Çin'li var zaten, bırakın bari eskileri devam etmesin.

Onun yerine bu İran'lı oyuncunun nerede kendini bu kadar geliştirdiğini merak ettim.

2008 'de ITTF World Junior Championships turnuvasında kendi başına 5. olmuş (antranörü olmadan)...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ma lin son turnuvada genç bir oyuncuya aslında yenilmek üzereydi, tecrübe ve servisler sayesinde zor kurtuldu. birkaç maç yapma, beraber antrenman yapma fırsatları olsa diğer çekik gözlü genç (nereliydi hatırlamıyorum) ma lin'i delik deşik eder. ama önemli olan ma lin' i değil zhang' ı long'u hao'yu xin'i yenmek.

wang liqin bence bir maç daha yapsalar alır çünkü ters bir gününde olduğu belli. vuruşları çok kararsız. iranlı oyuncuyu tebrik etmek gerekir ama.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ne iranlilar ne de araplar kadar olamadik.

Malesef haklısınız.

Maça gelince.... İranlıda ne insafsızmış, rakibini kemiklerine varıncaya kadar çatır çatır yemiş.

Liqin, ben zamanında Aslan Kraldım edalarıyla maça çıkarsan, biri çıkar seni maymuna çevirir.

Çalışmadan ekmek yemek yok, diyen birileri buna çıkmamış heralde.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 17 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..