Jump to content
Masatenisi.org Forum

2.ve 3. Oyunculara Verilen Taktik

Recommended Posts

Merhaba ben Çapa Anadolu öğretmen lisesi ögrencisi Mustafa . Cogu kisi tanıyor beni acıklamama gerek yok . Bir sey soracagım bizim okul takımı tamamen karsı takımın 3. yü yenmeye bakıyor ben 2 çekiyorum onlar 1 alıyor bitiriyoruz . Yalnız bugün final macında bir sey farkettim cok fazla heyecan yapıyorlar 2 ve 3 . Onlara bedavadan hatalar yapınca kendimi tutamayıp bagırıp cagırıyorum set alınca veya almayıp iyi oynarlarsa ise motive ediyorum gaz veriyorum . Sizce nasıl motive edeyim veya bagırmam flan iyi olur mu kendini yenmeye sartlar mı .? Birde onlara masa tenisi ben ögrettim 1 tanesinin eli cok düzgün ona ne calıstırayım dersiniz ? Bh kötü Fh antreman 10 numara mac eh servis iyi . Ne diyorsunuz dostlar , abiler vs . :D

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

daha iyi olan oyuncuyu 3. oynat daha zayıf rakiple oynasın ki maç alma şansı çoğalsın.

bir de bence bağırma ve istediği kadar saçma hareketler yapsın çok güzel saçmaladın bravo devam et diye destekle.

bir oyuncu maçın ortasında kendini değiştiremez. bir de sen bağırırsan adam yaptığı şeyi de yapamaz hale gelir...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

daha iyi olan oyuncuyu 3. oynat daha zayıf rakiple oynasın ki maç alma şansı çoğalsın.

bir de bence bağırma ve istediği kadar saçma hareketler yapsın çok güzel saçmaladın bravo devam et diye destekle.

bir oyuncu maçın ortasında kendini değiştiremez. bir de sen bağırırsan adam yaptığı şeyi de yapamaz hale gelir...

iyi oyuncuyu 3 e yazarsan rakibin de iyi oyunucusunu 3 e yazabilir. Sen bunu düşünüp iyi oyunucunu 2 ye yazarsan rakibin de iyi oyuncusunu 2 ye yazabilir :D Eğer oyuncular arası seviye farkı fazla değilse ve sen her maç 2 çekebiliyorsan iyi oyunucunu 2 ye yaz ki iyi oyuncunun 1 maç kazanma olasılığı yükselsin. Fakat oyuncular arası seviye farkı barizse %50 şansın var iyi oyuncunu 3 e ya da 2 ye yazabilirsin.

Motive için ise maç sırasında bağırmak yada taktik vermek çözüm olamaz tersine arkadaşının moral ve motivasyonunu bozar. Onun yerine molalarda ona taktik vererek yada maç içerisinde sayı kaybettiğinde olur böyle şeyler diyerek sayı aldığında bravo böyle devam gibi motivasyon sözleri ile onu motive edebilirsin :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Bence de 2. ve 3. oyunculara maç esnasında bağırıp çağırmanın hiç bir katkısı yok.( tabi adam mazoşist değilse :whistle: ).Ayrıca bu durum sizin havalara girdiğiniz şeklinde anlaşılıp antipati oluşturabilir. Arkdaşlık bile bozulur böyle durumlarda tecrübele sabit. Bence maç listesine isimleri yazarken A-B / X-Y olayı da önemli oluyor. Tabi ki büyük ölçüde denk gelme olayı bu işler. Antrenmana gelince bu işler gönül işleri biliyosun. Onların masatenisine ne olarak yaklaştıkları önemli. ( hobi , tutku , sevda , aşk vs.. :) ) Eğer cidden bu spora gönül vermek istiyorlarsa senin de niyetin olursa sen nasıl eğitim yaptıysan onlara da sabırla yaptırman gerekir. Durum bu halde değil de sen yanına sadece maça çıkacak 2 adam bulduysan takım tamamlansın diye yukarıdakilerin hepsini unut gitsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 23 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..