Jump to content
Masatenisi.org Forum

9. Forum Buluşması

Recommended Posts

Bence o kadar ince ayrıntıya girmeden daha net bir karar verilmeli. Üye olanlar katılsın mı katılmasın mı? Asıl soru bu olmalı. Ben kalabalık olur tezini ortaya attım çünkü İstanbul'da turnuva meraklısı bir çok insan var ve bunların bir çoğu da foruma üye değil. Onların bu turnuvaya katılacağını biliyorum. Bu açıdan 20-25 kişi civarı ekstra bir katılım olacak en az, buna adım gibi eminim. Onun dışında oradaki yerel klüp oyuncuları, altyapı oyuncuları vs de katılacak. Bu listenin ben daha tam şekillendiğini düşünmüyorum, o sayı daha da artacaktır, 40 da falan kalmaz yani. İşin bir de şu boyutu var. Biz forumdan bildiğimiz tanıdığımız insanları bile seviye bazında sıralayamazken araya yabancıları sokmak işi daha da zorlaştırmaz mı? O zaman adaletsiz kuralar, takımlar ortaya çıkmaz mı? Hem düzenleyene eziyet olur hem ordakilere haksızlık olur. Gelene kapı elbette açık olsun ama turnuvaya katılım sadece forum üyeleri için olsun. Bora demiş ya varsın ben az kalayım masada diye, ben de aynı düşünüyorum ama mevzu az oynama çok oynama mevzusu değil işte zaten anlaşılamayan nokta o.

Yönetim kararı üyelere bırakmış ama bu noktada sorumluluk yönetimin olmalı diye düşünüyorum. Madem bazen asmak kesmek gerekiyor ve bu kararları yönetim alıyorsa böyle hassas ve ince bir konuda da sorumluluk yönetimin olmalı diye düşünüyorum. Sanırım bu konu hakkında yeterince şey söyledim. Artık fazla bir şey eklememe lüzum yok. Çıkacak kararı merakla bekliyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu kez Forum Buluşmasının kalabalık olacağı kesin.Bu durumun ciddi bir sorun olabileceği konusunda arkadaşlarla hemfikirim.Forum üyesi olmayan arkadaşların turnuvaya katılım sağlaması durumunda bizi hangi sayıların beklediği hususu muamma.İzmit o tarihlerde çok nemli oluyor,birde ciddi bir kalabalık nefes aldırmaz.

Şöyle bir fikrim var ;

1.Şart : Forum Buluşması Turnuvasına forum üyesi harici kimse alınmayacaktır.

2. Şart : Forum Buluşmasına katılacak üyeler için son üye olma tarihi 07 Temmuzdur.

Gibi...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Biz de baba oğul olarak geliyoruz inşallah babam mavi ben mavilerin cogunu yeniyorum kırmızılarında coguna yenilirim diye tahmin ediyorum mavi veya kırmızı siz ayarlayın :) MUSTAFA ÖZKAYMAZ AYHAN ÖZKAYMAZ

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

uçak biletimizi şimdiden aldık . şişmanoğulları 3+3.

ekrem abi, seni ve ahmet kardeşimi listeye ekledim. kadronuzda başka oynayacak biri var mı?

bu arada özkaymaz ailesinden mustafa forum üyesi fakat babası (ayhan abi) üye değil sanırım. böyle bir durumda bahsı geçen şartlar gözönüne alınırsa ne yapılır? şişmanoğlular, tokatlılar ve samsunlular da benzer durumda sanırım. ben "forum üyeliği" şartını çok geniş kapsamlı düşündüm ve çıkış yolu bulamadım. yoksa ısrarla herkes gelsin demezdim. bu mini kaos ortamından çıkmak için tek karar mercii yönetim olmalıdır. buluşmayı düzenleyenler ya da forum üyelerinin anket sonucu karar vermesi anlamsız olur diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

babam 3 senelik üye ancak şifresini unutmuş eskilerdendir :)

anladım dostum. sizin durumunuz biraz farklı ama normalde "sadece üyeler gelsin" mantığı bu kadarla sınırlı değil diye düşünüyorum. çünkü üye olmak 10 saniyelik bir olay. ha 10 sene önce üye olmuşun ha 1 gün önce. fi tarihinde üye olup tek mesaj yazmamış insanlarla benim aramda hiçbir fark yok. ikisi de görünürde forum üyesi. bu konuyla ilgili farklı kriterler ortaya atıldı ama sonuç ne olacak bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bu mini kaos ortamından çıkmak için tek karar mercii yönetim olmalıdır. buluşmayı düzenleyenler ya da forum üyelerinin anket sonucu karar vermesi anlamsız olur diye düşünüyorum.

Bu kararı organizasyon komitesinin vermesi lazım.

Kaç masa sığar, aynı anda kaç maç yapılır, saat kaçtan- kaça kadar oynanabilir, bunları dikkate alarak salonun toplam kaç oyuncuyu misafir edebileceğini belirlesinler.

Çıkan toplam oyuncu sayısı neyse, o sayıya kadar kayıt alınır, sonrasına yer kalmadı denir. Bu arada geleceğim deyip de gelmeyen olursa ne olur bilemiyorum, onu da düşünmek gerekir.

İlle de yönetim belirlesin diyorsanız pazartesi şahitlerin huzurunda yazı/tura atıp karar verelim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim bulusmaya dair bir onerim daha var. Mesela tek maclarini da 3 kategoride duzenleyebiliriz. Super grup , 1. Grup ve 2. Grup olarak. Hem herkesin turnuvaya dair bir iddiasi olmus olur. Maclar daha cekismeli ve kiran kirana gecer, hem de derece umudu olmayanlar icin de hos olabilir. Tabii bu bir oneri, baska degisik oneriler de ortaya atilip bu seneki bulusmada uygulanabilir diye dusunuyorum.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim bulusmaya dair bir onerim daha var. Mesela tek maclarini da 3 kategoride duzenleyebiliriz. Super grup , 1. Grup ve 2. Grup olarak. Hem herkesin turnuvaya dair bir iddiasi olmus olur. Maclar daha cekismeli ve kiran kirana gecer, hem de derece umudu olmayanlar icin de hos olabilir. Tabii bu bir oneri, baska degisik oneriler de ortaya atilip bu seneki bulusmada uygulanabilir diye dusunuyorum.

Çağan bu öneri bencede güzel görünüyor ilk bakışta. Gruplandırma yaparken zorlukları olacaktır ama yinede yapılabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

maçlar bildiğim kadarıyla kocaeli üniversitesinin spor salonunda yapılacak ve en az 9-10 masa olur diye tahmin ediyorum. asıl sorun insanlara masa kalıp kalmaması değil. yönetimin değerlendirmesi istenen asıl unsur, katılımcıların forum dışından kabul edilip edilmemesi. "kalabalık turnuva güzeldir, gelen gelsin, biz buluşmamızı her türlü yaparız" diyen de var; "ben orada sadece forumdan bildiğim insanları görmek istiyor ve hem turnuvada hem de akşam yemeğinde onlarla beraber olmak istiyorum" diyen de var. iki tarafın da haklı olduğu noktalar var. kimisi daha duygusal düşünüp işe spor ağırlıklı yönden bakıyor, kimisi de turnuvayı özel kılan amacın, sadece bu amaç etrafında toplananlarla beraber organize edilmesi gerektiğini düşünüyor.

Bu arada geleceğim deyip de gelmeyen olursa ne olur bilemiyorum, onu da düşünmek gerekir.

ban.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İyi fikir..

Yaş guruplandırmasıda olabilir.. 20 altı..20-30..30-40..40-50...50 üzeri gibi...de olabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ban.

Bora bu sıralar senden güzel fikirler türüyor..

Arada sırada BAN..lanmak (yasaklanmak) bizlere iyi gelir..

Yönetim bu konuda kesin bir tavır koymuyor..Doğal olarak hak veriyorum..Amacı bu sporu yaymak ve paylaşımda bulunmak..

Üye olmayanın oynaması bana mantıklı gelmiyor...Ama nice üyeler var ki.... foruma sadece bir kombi yapacağım diye bir mesaj atar ....yada bir raketim var satıyorum diye mesaj atar..başka bir mesajını göremezsiniz...Böyle üyelerde var...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bence karma takım olayı daha keyifli. ayrıca ödülü de profesyonellerin işine yaramayacak küçük bir şey yaparsak adamlar sadece ödül için kalkıp gelmez; öbür türlü, dostluk birliktelik için gelenlerin de başımız üstünde yeri var. ayrıca ben ne güzel herkes bir araya toplanacak diye seviniyorum ödülü kim alacak derdi nerden çıktı yahu (zaten ben alacam neyin derdindesiniz :D)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim bir ara gerçekleştirmek istediğim tt-rating en iyi 12 ler planı vardı. Sanırım bu turnuvaya rating sıralasında üst sıralarda yer alan en az 10-12 civarında oyuncu katılacak. Bu oyuncular kendilerine tahsis edilen 3 masada lig usulü birbirleriyle maç yapabilirler mesela. Kalan oyuncuları da seviyeye göre 2 gruba ayırıp grup + eleme olacak şekilde turnuvaya dahil edebiliriz. Dediğim gibi fikir bulmaya fikir çok ama uygulama kısmı nasıl olur o konuda net bir şey söyleyemiyorum :(

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Süper Grup : Orhan Altay, Mehmet Yılık, Ahmet Sözmen, Osman Yılmaz, Bora Dileri, Ozan Kayıhan, Talha Alkaya, Melih Buğur, Ertan Patır, Tufan Yalçın, Murat Eriş gibi. Karadeniz ekibinden ses çıkmadı mesela, Erkan Kızıltaş gelirse o da süper grupta yer alabilir, keza Adem Boncukoğlu da öyle. İstanbul'dan gelirse eğer Cengiz Penol abimiz. Daha başka oyuncular da vardır bu listeye eklenecek, şimdilik aklıma gelenleri yazdım. 2. ve 3. kategorileri de bu şekilde belirleyebiliriz. Zaten az çok seviyeler biliniyor. İşte bu yüzden yabancı katılımı olmasın diyorum, çünkü hiç tanımadığımız bir oyuncuyu hangi kategoriye koyacağımızı kestiremeyiz, Hem ona hem de diğer oyunculara haksızlık edebiliriz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Süper Grup : Orhan Altay, Mehmet Yılık, Ahmet Sözmen, Osman Yılmaz, Bora Dileri, Ozan Kayıhan, Talha Alkaya, Melih Buğur, Ertan Patır, Tufan Yalçın, Murat Eriş gibi. Karadeniz ekibinden ses çıkmadı mesela, Erkan Kızıltaş gelirse o da süper grupta yer alabilir, keza Adem Boncukoğlu da öyle. İstanbul'dan gelirse eğer Cengiz Penol abimiz. Daha başka oyuncular da vardır bu listeye eklenecek, şimdilik aklıma gelenleri yazdım. 2. ve 3. kategorileri de bu şekilde belirleyebiliriz. Zaten az çok seviyeler biliniyor. İşte bu yüzden yabancı katılımı olmasın diyorum, çünkü hiç tanımadığımız bir oyuncuyu hangi kategoriye koyacağımızı kestiremeyiz, Hem ona hem de diğer oyunculara haksızlık edebiliriz.

Çağan merhaba,

Bu fikrin bence gayet güzel olmuş. Destekliyorum. Ayrıca forum üyesi olmayan kişilerin katılmasını bende uygun bulmuyorum.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tek maçlarının gruplara ayrılması konusuna bende katılıyorum.Tabii bu durumda organizasyon ekibine iş düşüyor.Bu anlamda iş yerimin İzmit te olması hasebiyle organizayon öncesi-esnası-sonrasında görev almaya hazırım.Melih'e burdan seslenmiş olayım.O bana nasıl ulaşacağını bilir. ( hoş verilecek karara bağlı olarak katılıp katılamayacağım belli değil ama görev isteğim baki )

Yusuf Enes

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

amaç buluşma kaynaşma ise bence bu tür sınıflama çok yanlış olur, bu haliyle sadece turnuva mantığı akla gelir, ben kesinlikle onaylamıyorum, ilk gün ferdi müsabakalar kura ile yapılmalı, ertesi gün belirlenen seviyelere göre torba sistemine göre yerleştirmeler yapılmalı, en iyi 12'ler bence başka bir organizasyonla yapılabilir fakat forum buluşmasında kesinlikle olmamalı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

amaç buluşma kaynaşma ise bence bu tür sınıflama çok yanlış olur, bu haliyle sadece turnuva mantığı akla gelir, ben kesinlikle onaylamıyorum, ilk gün ferdi müsabakalar kura ile yapılmalı, ertesi gün belirlenen seviyelere göre torba sistemine göre yerleştirmeler yapılmalı, en iyi 12'ler bence başka bir organizasyonla yapılabilir fakat forum buluşmasında kesinlikle olmamalı

Bence de.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Rating 12'ler bu organizasyon altında yapılsın demiyorum zaten, buna benzer bir şey olur, üst düzey oyuncular birbirleriyle maç yapabilir. Zaten farkeden ne olacak ki? 1-2 tur sonra meydan asıl sahiplerine kalmayacak mı? Sınıflandırma yapmayalım tamam ama oyuncular arasındaki seviye farkını inkar edebilir miyiz? Bence herkesin seviyesinde maçlar yapması turnuvadan alacağı keyfi arttırır diye düşünüyorum. Çünkü son yıllara göre daha kalabalık bir ortam olması muhtemel. O yüzden özel maç ya da herkes birbiriyle oynasın gibi bir durum pek mümkün gözükmüyor. Böylece herkes biraz daha fazla oynama fırsatı bulmuş olur, hem de gözler bayram eder :( Zaten mantık olarak bakarsanız ortalama bir oyuncu en fazla bir iyi oyuncuyla oynayacak turnuva boyunca ve ona elenecek. Tüm iyi oyuncularla oynama fırsatı ancak özel maçlarla olur, ki zaman dar olacağından o da pek mümkün gözükmüyor. Kaldı ki herkes birbiriyle oynayacak diye bir şey de yok, ne zaman ne ortam buna fırsat vermez. Madem kaynaşılacak, zaten tribünde, sahada, akşam yemeğinde, yurtta kaynaşılır. Ama masa tenisi de varsa işin içinde bu tarz bir uygulamanın herkes için daha adil olacağını düşünüyorum.

Bu mesajda anlatılanlar tamamiyle hayal ürünüdür.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bana kalırsa sadece takım maçları olsun ve ödül falan olmasın. Böylece herkes daha iyi kaynaşır hem de kalabalık olma sorunu çözülür. Takımlar önce gurup maçlarını yaparlar. Gurup maçlarının sonucuna göre üst ve alt guruplarda takımlar eleme maçları yaparlar. Takım maçları olacağı için iyi oyuncuların etkisi biraz daha azalmış olur ve takım daha öne çıkar. Hem de herkes bolca maç yapmış olur.

İlla ki ferdi de olsun deniyorsa Turushan beye katılıyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 76 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..