Jump to content
Masatenisi.org Forum

9. Forum Buluşması

Recommended Posts

:dans: . Buluşalım yeter, gerisi yalan :thup:

Evet.....bundan ötesi yalan...

Kendime göre bir torba arıyorum renginde bir türlü karar veremiyorum....

En iyisi beni bir çuvala koyup Körfezin serin sularına gönderin ...forumun selameti açısından..bu fırsatta kırk yılda bir ele geçer...değerlendirin derim..

Not..Bir problem çıkmaz ise seyirci kontenjanından orada olmak isterim..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Murat sen benden daha iyisin. Bu kadar alçak gönüllü olma. Beni yeşil yapabilirler, zaten kolumdaki sakatlık bir türlü geçmiyor.

Yapma Ertan abi kolun o haldeyken son geldiğimde beni dağıtmadınmı?Neyse senin kolun iyileşsinde İnşaallah biz hiç toparlanamasakta olur Selam ve Saygılar....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ankara buluşmasında olduğu güçlü oyuncu sayısının yüksek olduğu bir buluşma olacağa benziyor. Sırf bunun için bile bu buluşmaya gelmeye değer :thup:

Turushan hocam, imkanı varsa Gökhan Çakırında gelmesi çok güzel olurdu. Kendisine bu konuda birşey söylendimi bilmiyorum ama sen teklif edersen ve gelirse çok güzel olur. Orada kimsenin meseleyi ödüle indirgeyeceğini sanmıyorum. Kaldı ki oraya sadece masa tenisi oynamak yada ödül için gitmek akıl karı değil. Oraya gitmek için yapılan masraf, verilen ödülü ziyadesiyle geçiyor zaten. Maksat başka zaman göremediğimiz forum arkadaşlarımızla bir araya gelmek, bol bol oyun ve akşam sohbetin dibini bulmak. Gelirse kendi adıma sevinirim diyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

şuanki listede herkes forum üyesi.. sırf turnuva için kayıt olmuş, daha sonra foruma uğramayacak arkadaşlar da olabilir fakat bu durum için yapılabilecek birşeyin olduğunu sanmıyorum. önemli olan güzel bir organizasyon altında buluşup, sadece forum buluşmalarında görüşülen insanlarla hasret gidermek.. tufan abinin durumunu bilmiyorum. henüz buraya yazmamış. umarım gelir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yine daha önce konuşulmuştu. Bu durumun önüne geçebilmek için buluşma açıklanmadan önce üye olmuş olanlar katılmalı buluşmaya. Yoksa bu işin altından kalkamayız. Gelen elbette buyursun gelsin ama bunu halka açık turnuvaya çevirmeyelim lütfen :(

Çağan'a hak vermek gerekiyor aslında, forumda nerdeyse İzmit'li oyuncu yok (son 1-2 günde 2 arkadaş üye oldu zannediyorsam).

Ve Kağıtspor'da olsun, Derince'deki kulüpte olsun özellikle birçok genç oyuncu var. Bunlar da mutlaka böyle bir turnuvayı kaçırmak istemeyecekler ve salonu dolduracaklardır. Nasıl bir ayarlama yapılacak merak ediyorum bu yüzden.... En basiti kontenjan koyulabilir. 100-150'yi geçerse başka isim yazdıralamasın gibi....

Ve isimler buluşma öncesinde mutlaka belli olsun.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Uğur Yalçın / Trabzon

Bu tarihlerde İstanbul'da olacağım inşaallah. Acaba İstanbul'dan günü birlik git-gel yapacak araçlardan birinde yer bulma imkanımız olur mu? Şartlar müsait olursa bu kadar yakınken ben de katılmak isterim. Seviye içinse referansım Turushan Hocamızdır, ne derse o.:)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Uğur Yalçın / Trabzon

Bu tarihlerde İstanbul'da olacağım inşaallah. Acaba İstanbul'dan günü birlik git-gel yapacak araçlardan birinde yer bulma imkanımız olur mu? Şartlar müsait olursa bu kadar yakınken ben de katılmak isterim. Seviye içinse referansım Turushan Hocamızdır, ne derse o.:)

İstanbul ve Kocaeli'nin bu kadar yakın olduğunu düşünürsek günübirlik gelip giden çok olacaktır. O yüzden illa ki bir arabada yer bulabilirsiniz. Ama kalma şansınız varsa topluca forum üyeleriyle kalmanızı öneririm. Çünkü gece sohbetleri ve yurt ortamı turnuva ortamından bile keyifli ve eğlenceli oluyor. Bana kalırsa buluşmanın tadı da orada.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

herkesin fikrine değer veriyor ve saygıyla karşılıyorum fakat ben olaya biraz daha farklı açılardan bakıyorum. masa tenisinin ülkemizdeki durumunu herkes biliyor. büyük şehirlerde nispeten çeşitli organizasyonlar, il birincilikleri, özel turnuvalar vs. yapılıyor fakat diğer şehirlerde durum çok farklı malesef. birçok ilde il birinciliklerinin yapılmadığını duyuyorum. özel turnuvalar deseniz zaten hiç yok. bu forumu bilen, forum buluşmaları yapıldığından haberi olan insanlar da forumla çok haşır neşir olmamalarına rağmen turnuvasına katılıp hem turnuva ortamı yaşamak hem de yeni insanlarla tanışmak istiyorlar. bu durumları düşünen biri olaraktan, eğer forumda yönetici veya buluşmayı düzenleyen biri olsaydım kimseye "siz gelmeyin" diyemezdim. oldukça hassas bir konu bu. turnuva büyük bir salonda düzenlenecek ve herkese masa kalacak. ankara buluşmasına gelenler bilir. forum dışından oldukça çok sayıda insan vardı fakat forum buluşmalarının amacına hizmet edenlerle beraber akşam yemeğinde iller bankasının restoranında hep birlikteydik. yani demek istediğim, buluşma ortamını gerçekten yaşamak isteyenler için hiçbir engel yok. ödüller vs. benim umrumda değil. spora ve insanlara olan saygımdan ötürü oyun karakterimi her zaman muhafaza ederim fakat gereksiz hırslarım yoktur. umarım herkes için güzel bir buluşma olur. hazır ankara buluşmasından bahsetmişken resim de ekleyeyim tam olsun :)

2008 ankara buluşması : sergent (zafer abi), toranamon (sinan abi), tufan abi, ertan abi, ensari abi, semih bitim, ongun abi, eren arık, ben, burak yalın, osman yılmaz, mehmet yılık..

dsc00945rj.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bahsettiğin ilin Kocaeli olduğundan emin misin Bora? :( Bir an masa tenisinin ''m'' sini görmemiş bir şehirden bahsediyorsun sandım. Emin ol (ki sen de oranın kurumlar ligindesin sanırım, daha iyi bilirsin ) Kocaeli İstanbul kadar aktif masa tenisi konusunda. Kaliteli bir kurumlar ligi var, liglerde yer alan takımları var ve altyapıda bir çok iyi oyuncuya sahipler. Şimdi böyle bir ortamda dersen ki insanlar turnuvaya hasret, il maçları düzenlenmiyo vs biraz komik olur. (Birde en yakın komşusu İstanbul iken :( ) Kaldı ki konumuzun bununla alakası yok. Bana şunu söyleyin; bu buluşmanın asıl amacı ne? Forum üyelerinin biraraya gelmesi, biraz masa tenisi biraz sohbet muhabbet, eğlenceli zaman geçirmesi. Düzenlenen onca turnuva var zaten, çok katılmak isteyen onlara katılsın. Ben bu buluşmanın daha özel ve daha kendine özgü bir biçimde gerçekleşmesini istiyorum. Ki emin ol böyle yaparsak insan kaybetmez daha çok insan kazanırız. Böyle bir ortama, üye olmadığı için katılamayan insanlar belki üye olup bu foruma birşeyler katma gayreti içine girer. Asıl o zaman hedefe ulaşılır. Önceki senelerde de söylemiştim , son zamanlarda bir furya oluştu. Buluşma zamanı hortlayan fakat sonradan ortadan kaybolan bir zümre var. Bu her sene böyle olacak adım gibi eminim ki. Rize ve Sivas için de geçerlidir bu. O buluşmalardan sonra bazı üyelerin yüzlerini gören cennetlik. Kimse işini gücünü, hayat gailesini bahane etmesin, buraya yazan herkes belli bir yoğunluğun içerisinde zaten. Onun için duyguları bir kenara bırakıp biraz daha gerçekçi yaklaşmak lazım olaylara.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben de geliyorum inşallah.

İnşallah gelirsin Ahmet abi.masatenisini çok özlemiştim.iş durumundan dolayı bir süre ayrı kalmıştım 3 haftadır tekrar düzenli başladım.zira senide en az masatenisi kadar özledim.muhabbetini ve ekipman fetişizmi olarak ekipmanlar üzerine sohbetlerini.defans ekipmanlarıyla ilgili yorumlarını ayrı merak ediyorum.senin tavsiyen üzerine çin lastikleriyle kesik yapmayı bırakıp şimdiki ekipmanımla spine gecmem kendi adıma milattı...

Saygılarımla Enes (nam-ı diğer yusufenes3)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bora , biz de aynısını söylüyoruz işte.

Adam ta uzaklardan gelecek, belki son bir yılda 1-2 kez bir yerlerde raket sallama fırtası yakalamış, ama salon İstanbul'lu ve İzmit'li o kadar çok oyuncu ile dolu olacakki 2-3 turnuva maçı yapacağıyla kalacak.

Zaten bir masayı da Tahsin kapatacak.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bahsettiğin ilin Kocaeli olduğundan emin misin Bora? :( Bir an masa tenisinin ''m'' sini görmemiş bir şehirden bahsediyorsun sandım. Emin ol (ki sen de oranın kurumlar ligindesin sanırım, daha iyi bilirsin ) Kocaeli İstanbul kadar aktif masa tenisi konusunda. Kaliteli bir kurumlar ligi var, liglerde yer alan takımları var ve altyapıda bir çok iyi oyuncuya sahipler. Şimdi böyle bir ortamda dersen ki insanlar turnuvaya hasret, il maçları düzenlenmiyo vs biraz komik olur. (Birde en yakın komşusu İstanbul iken :( ) Kaldı ki konumuzun bununla alakası yok. Bana şunu söyleyin; bu buluşmanın asıl amacı ne? Forum üyelerinin biraraya gelmesi, biraz masa tenisi biraz sohbet muhabbet, eğlenceli zaman geçirmesi. Düzenlenen onca turnuva var zaten, çok katılmak isteyen onlara katılsın. Ben bu buluşmanın daha özel ve daha kendine özgü bir biçimde gerçekleşmesini istiyorum. Ki emin ol böyle yaparsak insan kaybetmez daha çok insan kazanırız. Böyle bir ortama, üye olmadığı için katılamayan insanlar belki üye olup bu foruma birşeyler katma gayreti içine girer. Asıl o zaman hedefe ulaşılır. Önceki senelerde de söylemiştim , son zamanlarda bir furya oluştu. Buluşma zamanı hortlayan fakat sonradan ortadan kaybolan bir zümre var. Bu her sene böyle olacak adım gibi eminim ki. Rize ve Sivas için de geçerlidir bu. O buluşmalardan sonra bazı üyelerin yüzlerini gören cennetlik. Kimse işini gücünü, hayat gailesini bahane etmesin, buraya yazan herkes belli bir yoğunluğun içerisinde zaten. Onun için duyguları bir kenara bırakıp biraz daha gerçekçi yaklaşmak lazım olaylara.

Kocaeli'nin masatenisinde İstanbul kadar aktif olduğunu iddia etmek hayalcilik olur.Son bir aydır Kocaeli'nde masatenisi oynuyorum ve oynanabilecek yerleri de araştırdım.kahve pinponu hariç adam gibi çok az yer var. Biz de en sonunda üniversitede oynamaya başladık uzak olmasına rağmen.

Evet senede bir kaç şampiyona ve turnuva oluyordur ama hepsi o kadar.Geçtiğimiz haftasonu bahsettiğin o kuruluşlararası turnuvanın müsabakalarına gittim.Tek izleyiciler ben ve yanımda gelen bir kaç arkadaşımdı.Kocael'inde masatenisi ile uğraşan diğer aktif arkadaşlarda sahadaydı sanırım.

Vel hasılı forum konusunda söylediklerine katılmakla beraber bizim forumumuzun başka forumlardan farkı olması gerektiğine inanıyorum.Bu sporu yaygınlaştırmak istiyorsak biraz kendi rahatımızdan ödün vermek pahasına insanları dışlamak yerine daha yapıcı çözümler bulmamız gerekir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ankara buluşmasında olduğu güçlü oyuncu sayısının yüksek olduğu bir buluşma olacağa benziyor. Sırf bunun için bile bu buluşmaya gelmeye değer :thup:

Turushan hocam, imkanı varsa Gökhan Çakırında gelmesi çok güzel olurdu. Kendisine bu konuda birşey söylendimi bilmiyorum ama sen teklif edersen ve gelirse çok güzel olur. Orada kimsenin meseleyi ödüle indirgeyeceğini sanmıyorum. Kaldı ki oraya sadece masa tenisi oynamak yada ödül için gitmek akıl karı değil. Oraya gitmek için yapılan masraf, verilen ödülü ziyadesiyle geçiyor zaten. Maksat başka zaman göremediğimiz forum arkadaşlarımızla bir araya gelmek, bol bol oyun ve akşam sohbetin dibini bulmak. Gelirse kendi adıma sevinirim diyorum.

gökhanın haberi var, tekrar konuşurum, gelip gelmeyeciğini bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Uğur Yalçın / Trabzon

uğur hocam sen de bizdensin, 2. torba uygundur

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bahsettiğin ilin Kocaeli olduğundan emin misin Bora?

Kocaeli'de yaşayan masa tenisçileri kasdetmemiştim. Büyük şehirler dışında, doğru dürüst spor salonu olmayan, salonunda masa tenisi masası bulunmayan, il birincilikleri düzenlenmeyen illerimiz var. Oradan gelmek isteyen insanları kasdettim. Örn, Tokat'tan yazan bir abimiz, yanında bu işe hevesli olan 2-3 arkadaşıyla beraber gelmek istiyor. Bu kişilere hayır demek ne kadar doğru olur. Hazır güzel bir iş icra ederken neden milleti masa tenisi oynamaktan mahrum edelim ki. Biz zaten buluşmamızı yapıcaz, konuşucaz, eğlenicez, yemeğimizi yiyecez. İsteyen akşamları bize katılır, buluşmanın tadını çıkarır, isteyense turnuvasını oynar çeker gider. Hem biz sanıyormuyuz ki forumda her aktif olan üye oraya gerçekten buluşmak için geliyor. Hiç de emin olamayız insanların sırf turnuva için gelip gelmediğinden. O yüzden, belli bir tarihten önce üye olanlar gelebilsin önerisine sıcak bakmamıştım. Eminim ki Ankara buluşmasına gelen hiç kimse ortamdan şikayetçi olmamıştır. Çünkü turnuvalar kalabalık olunca güzeldir. Gerçekten buluşmak için gelenler ise o akşam masada bulunanlardır. (mazeret bildirip gelemeyenleri tenzih ederim) Biz de o kişilerle gayet eğlenceli zamanlar geçirdik. Ben, isteyen herkesin turnuvaya gelmesi taraftarıyım. Organizasyon konusunda bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. "Buluşma" kısmına gelecek grup zaten başında bellidir. Yeni insanlar gelirse de eyvallah deriz. Bu arada ben İstanbul'un kurumlar liginde oynuyordum. Geçen haftasonu misafir oyuncu olarak kocaeli kurumlar arası il birinciliğine katılmıştım.

Adam ta uzaklardan gelecek, belki son bir yılda 1-2 kez bir yerlerde raket sallama fırsatı yakalamış, ama salon İstanbul'lu ve İzmit'li o kadar çok oyuncu ile dolu olacakki 2-3 turnuva maçı yapacağıyla kalacak.

Zaten bir masayı da Tahsin kapatacak.

abi buluşmaya 2 aydan az süre kaldı ve sayı sadece 40 kişiyiz. 3-5 tane dışardan gelse kim ne kaybedecek onu anlamıyorum. ben hakkım olan masa süresini başka insanlara bırakırım, problem değil. zaten yıl içerisinde zilyon tane turnuvaya gidiyorum. tek derdim buluşmanın güzel ve renkli geçmesi, o kadar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

zaten yıl içerisinde zilyon tane turnuvaya gidiyorum. tek derdim buluşmanın güzel ve renkli geçmesi, o kadar.

Sevgili Bora... bu zilyon....ZLC olanı mı.? ...ZLF olanından mı.?... Artık karıştırıyorumdan ondan soru veriyim dedim..

Evet Turnuvanın güzel ve renkli geçmesi forum üyelerinin tek isteği..

Ben seyirci torbasından çekilişe katılacağımdan, benim için maksat muhabbet ...Gerçekten hem oynayıp (oyunum ne durumda) hemde tanışmak isteyen üyelerde (çoğunlukta) var..

Ben üye dışından geleceklerin mutlaka üye olmalı taraftarıyım, bu benim kişisel düşüncem... doğrumu derseniz...tartışılıp bir ortak nokta bulunabilir.

Gelenede sen üye değilsin oynayamazsın demekde forumun yapısına (bu sporun yayılması paylaşımda bulunulması ) ters bir durum gibi...ayıkla pirincin taşını misali bir ikilem var.

Tek söz aslında yönetimin..... ne derlerse o tür bir uygulama yapılacak..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

mevsimi düşünecek olursak fazla kalabalık olacağını sanmıyorum, temmuz ortası millet yazlıklara hücum edecektir, okul stresini, sınav stresini atan gençler yeni aşklar peşinde koşacaklardır, yine listeye isim yazdıran arkadaşlardan da epey bir kısmın gelemeyeceğini düşünerek varsın duyan gelsin bence üzerinde fazla konuşulacak bir konu değil,

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şöyle bir öneride bulunayım. Hiç tanımadığımız, forumla şimdi yada eskiden ilgisi olmamış birisi katılırsa kabul etmeyelim. Ama üye olmasa bile tanıdığımız, geçmişte üye olupta yüz kızartıcı sebepler dışında ( :salak: ) üyelikten çıkmış kişileri kabul edelim. Böylece hem korkulduğu gibi tıka basa dolmaz, hemde katılmasını istedğimiz birkaç kişi (bu durumda birkaç kişi olur herhalde, bu kriterlere uyan çok sayıda kişi çıkacağını sanmıyorum) katılır ve hatırımız kalmaz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 17 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..