Jump to content
Masatenisi.org Forum

Recommended Posts

Skorun son topta belli olması adına heyecan verici ama ben son zamanlarda hiç bu kadar zevksiz ve rallisiz üst düzey maç seyretmemiştim.Son sayıdaki güzel sayı oldu herkez gülümsedi yorumu dışında maç vasat altıydı bence.Dikkatimi çeken Malinin Jhankin servislerine ilk topta spin yapıp aldığı sayıların bol oluşuydu hiç servis yememiş gibi yani...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Skorun son topta belli olması adına heyecan verici ama ben son zamanlarda hiç bu kadar zevksiz ve rallisiz üst düzey maç seyretmemiştim.Son sayıdaki güzel sayı oldu herkez gülümsedi yorumu dışında maç vasat altıydı bence.Dikkatimi çeken Malinin Jhankin servislerine ilk topta spin yapıp aldığı sayıların bol oluşuydu hiç servis yememiş gibi yani...

Benim bu paylaşımdaki amacım Ma Lin'in rakibi karşısındaki kondisyon farkını akıl ve teknik ve tecrübesiyle nasıl kapattığını göstermekti. Bu maçta gördüğüm Ma Lin özellikle efor harcanacak rallilere girmek yerine maçı istediği gibi yönlendirmiş ve kazanmış. Bu taktik her zaman tutmaz tabi ama, sonuçta Ma Lin'le Zhang Jike'nin yaşlarını kıyasladığımız zaman Zhang Jike'ye ayak uydurması çok zor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim bu paylaşımdaki amacım Ma Lin'in rakibi karşısındaki kondisyon farkını akıl ve teknik ve tecrübesiyle nasıl kapattığını göstermekti. Bu maçta gördüğüm Ma Lin özellikle efor harcanacak rallilere girmek yerine maçı istediği gibi yönlendirmiş ve kazanmış. Bu taktik her zaman tutmaz tabi ama, sonuçta Ma Lin'le Zhang Jike'nin yaşlarını kıyasladığımız zaman Zhang Jike'ye ayak uydurması çok zor.

Evet sayın Turan dediklerinize aynen katılıyorum Ma ekonomik oynayarak Zhanki yenmeyi başarmış ama oyunun kalitesini düşürmüş.Tabi adamın bizi düşünecek hali yokya aklını kullanmış işi bitirmiş....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Jike genç olmanın verdiği avantajı kullanamadığı doğru ama sanki dizinde bir problem varmış gibi o da oyununu (gençlik güç enerjiye dayanan) uzun rallilerden çok, teknik ve bitirici vuruşlarla maçı koparmaya çalışmış fakat olmamış,karşısındaki de herhangi biri değilki Ma Lin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 17 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..