Jump to content
Masatenisi.org Forum

Atak Mi? Defans Mi?

Guest Nightmar3GS1990

Recommended Posts

Savunma olanlar oyunu yönetemez; hücum oyun yönlendirir.İyi servis atan servisini sayı almak için atmaz 3.top daha iyi bir hamle yapmak için servisini atar.

Bu arada eski mesajlar yerine güncel konulara mesaj atsan daha iyi olur...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

ben bu adam gibi defans yapsam hoca beni takımdan atardı.

biz uğraşırdık spinleri keserken hem çok kesik olacak hem de havalanmayacak diye.

adam dan dun kesiyor,kesemediğini düz karşılıyor, bazen kontra yapıyor, yapamadı mı topa yan falso vererek karşılıyor.

timo dan nasıl bu kadar sayı almış anlamıyorum.hangi turnuva bu acaba? adam finale kadar gelmiş.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sanıyorum doğru oyun bu, rakibe her zaman için farklı toplar atabilmek. Masanın farklı noktalarına, farklı yüksekliklerde, farklı falsolarda bazende düz top atarak. En iyi alıştırma bir önceki vurduğumuz toptur. Bir savunma oyuncusu mükemmel kesiyor olabilir fakat rakibe hep aynı toplardan atarsa belli bir süre sonra illaki rakip alışacaktır bu toplara.

selam ve sevgiler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

arkadaşlar bence defans oyunu gerçekten yabana atılmamalı mesela herkes bana defans tahtası ve lastiği kullansam bir çok kişiyi yenebileceğimi söylüyor ama ben defan oynamayı sevmiyorum ama atak tahtası ve lastikleri ile bile bazen çok zor toplar çıkarıp defans yapabiliyorum önemli olan bence topu oyunda tutabilmek rakibin hata yapmasını sağlayıcı top atmak tabi yeri gelince de atak fırsatını kaçırmamak herkese başarılar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar masa tenisinde,hep atak veya hep defans olarak nitelendirilebilecek bi oyun tarzı yok.Amaç eğer iyi bir oyuncu olmaksa spin atak,blok ,servis,servis karşılama,en önemlisi ayaklar, oyunu okuyabilme ve yönlendirebilmev.s....yani kombine bir oyuncu olmak lazım. Tüm bu meziyetler de allround oyuna tekabül ediyor. Ve dünya şampiyonlarına bakılacak olursa bunun ne denli doğru olduğu açıkça görülür.Şunu kabul etmek lazımki masa tenisi bir müdafaa oyunudur.öncelikli olarak topu oyunda tutmak gereklidir. Çünkü her ama herkes hızlı oynar,herkes ilk topu bitirir.Ama bu toplarda başarılı olmak ve yüzdeli oynamak için kontrol şarttır. topu istediğin noktaya bırakmak çok önemlidir.Her zaman farklı rakiplerle oynarız.Başarılı olmak için,oyunu iyi okuyup,rakibi çözmek ve rakibi kendi oyunumuza getirmek gerekir......selamlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yine de en iyisi hücum oynudur ama hücumcular masaya daha yakın oynamalılar. son süper lig maçlarında da bu çok bariz ortaya çıktı. ahmed saleh görüntüde o kadar iyi oynamasına rağmen, fb nin masaya yakın oynayan çinlisine yenildi. bütün maçlarda masaya yakın oynamak ile uzak oynamak arasındaki fark ortadaydı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 21 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..