Jump to content
Masatenisi.org Forum

Pro Oyuncuların Ekipmanları

Recommended Posts

tuning'e öyle bir abanıyorlar ki isterse milattan önce kalma lastik olsun. sanırım turnuvalarda dikkat edilen tek husus 4.0 mm olayı. videolarda rakete yapılan zoom sonrası kalkık kenarlar net bir şekilde görülüyor ki oyun esnasında raketten çıkan ses herşeyi belli ediyor zaten.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tuning'e öyle bir abanıyorlar ki isterse milattan önce kalma lastik olsun. sanırım turnuvalarda dikkat edilen tek husus 4.0 mm olayı. videolarda rakete yapılan zoom sonrası kalkık kenarlar net bir şekilde görülüyor ki oyun esnasında raketten çıkan ses herşeyi belli ediyor zaten.

Enes cihazıyla kontroller yalanmı oldu yani. Hani büyük ustalar böyle yaparken amatör oyuncuların yeni kurallara sıkı sıkı sarılmalarıda dikkate değer doğrusu. Demekki herşey pazarlama falan, gerisi yalan...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ENEZ dediğimiz şey içinde solvent sensoru bulunan bir kutu.

Sürülen yağlar çok uçucu değil. Yani çok yavaş uçuyorlar dolayısıyla da raketlerin ENEZ cihazında kaldıkları süre boyunca belirlenen limit olan 50ppm'yi den fazla solvent havaya karışmıyor ve ENEZ cihazı da alarm vermiyor.

Kural diyor ki fabrikadan sonra lastiğin özelliğini değiştiren her tür müdahale yasak.

Ancak yasağı denetleyecek ekipman yeterli değil.

Lastikler çok net şekilde tuninglenmiş olsa da cihaz alarm vermedikçe herkes istediği gibi raketini yağlıyor.

Avrupayı çini geçtim Türkiye'de de ligde oynayan çoğu kişi bebe yağı vs sürüyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

daha önce forumda wang liqin ve ma lin'in kaldığı otel odasından görüntüler paylaşmıştım. videoda muhabbet ederlerken bir yandan da sabaha yetiştirmek üzere geceden lastiğe yağ sürüyorlardı. bu adamlar çok uyanık. kurallara uymak ile uymamak arasında ince bir bağ kurmuşlar ve ittf'in ciddiyetten uzak politikalarını sömürüyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Listede dikkatimi çeken fiyat olarak çokta pahalı olmayan herkezin bütçesinede uyar diye düşündüğüm Stiga Clipper cr wrb tahtanın bayağı bir oyuncu tarafından tercih edildiği.Bilen veya kullanan arkadaşlar bu tahtayı bir değerlendirebilirmi acaba hislimidir uzak masa için uygunmudur gibi ? Teşekkürler.....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet Gökhan kardeş Rosewood kullanıcısıda bayağı var bu stiga grubu topu hissettirmeden ötürümü tercih sebebi acaba? yoksa bu oyuncular zaten üst düzey oyun tarzlarına uygun tahtayı deneye deneye buluyorlar ve işte hah benim tahtam bumu diyorlar acaba?Birde clipper cr den rosewooda geçiş sebebi verileri göz önüne alındığında rosewoodun daha uysal bir tahta oluşumudur acaba?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bunu bir lastik üzerinde kaç kere yapabiliyor? Lastiğin ömrünü ne kadar kısaltıyor?

Eğer bu süre fazla etkilenmiyorsa hepimiz sürelim bari.

Bana söylenen 2-3 hafta sonra atmıyor dediğiydi. Tabi onların ölü dedikleri lastik benim için gayet hızlı :D
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Birçok yağ farklı uçuculuğa sahip. Bu yüzden hepsinin etki süresi de farklı.

etkisi 2-3 hafta süren de var 1,5 süren de var. Ancak bu bahsettiğim süreler sonunda etki tamamen kaybolmuyor ama %30-40 seviyelerine düşüyor ve oyuncu artık tekrar yağlama ihtiyacı duymaya başlıyor.

Lastiğin ömrünü bir parça azalttığı kesin ancak belirgin bir fark var diyemem çünkü ben hiç sıfır bir lastiğe sürmedim.4-5 ay sonra iyice bitmiş lastiğe sürüyorum ve 2-3 kadar daha kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Listede dikkatimi çeken fiyat olarak çokta pahalı olmayan herkezin bütçesinede uyar diye düşündüğüm Stiga Clipper cr wrb tahtanın bayağı bir oyuncu tarafından tercih edildiği.Bilen veya kullanan arkadaşlar bu tahtayı bir değerlendirebilirmi acaba hislimidir uzak masa için uygunmudur gibi ? Teşekkürler.....

Sevgili Murat, forumda öncelikle arat Clipper Cr ve Rosewoodu,

tatmin olmadığın konularda ya da soruların varsa ben seni aydınlatırım :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Birçok yağ farklı uçuculuğa sahip. Bu yüzden hepsinin etki süresi de farklı.

etkisi 2-3 hafta süren de var 1,5 süren de var. Ancak bu bahsettiğim süreler sonunda etki tamamen kaybolmuyor ama %30-40 seviyelerine düşüyor ve oyuncu artık tekrar yağlama ihtiyacı duymaya başlıyor.

Lastiğin ömrünü bir parça azalttığı kesin ancak belirgin bir fark var diyemem çünkü ben hiç sıfır bir lastiğe sürmedim.4-5 ay sonra iyice bitmiş lastiğe sürüyorum ve 2-3 kadar daha kullanıyorum.

3-5 farklı booster kullandım Ozan'ın da dediği gibi etki süreleri farklıydı..

kimi daha çok sert çin lastikleri ile kullanılması önerilirken kimi boosterlar her türlü lastik için kullanılabiliyor..

kimi 2 hafta aynı etkiyi gösteriyor kimi ise 1 aya kadar dayanıyor..

ve turnuvadan 5-6 gün önce (bazı boosterlar için süre daha kısa) kullanıldığında ENEZ'den geçiyor ki bu yıl ENEZ'in 1.ligde kullanıldığına hiç şahit olmadım ben..

Velhasıl kelam, ben de sıfır lastiğe kıyıp da booster ya da türevi herhangi bir kimyasal uygulamadım şimdiye değin,

birkaç ay kullandığım lastiklere uyguladım..

Lastiğin ömrünü azalttığı doğru ama bir ölçüsü yok bence..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

Üst yüzeyi tamamen bitmemiş ama oldukça eskimiş xiom zeta lastiğini süngeri üzerindeki katılaşmış yapıştırıcı kalıntı tabakayı çıkartmak için bebe yağı kullanmıştım, herhalde dozu fazla kaçırdık :) sonra merak edip o lastiği stiga optimum sync tahtaya taktım birkaçgün sonra bir idman esnasında primorac carbon üzerinde bh-fh tenergy 64 kullanan (ve de hakkını veren) bir arkadaşım tesadüfen denedi ve çok beğendi.

Buna ek olarak kuruluşlar liginde de oynayan bir milli sporcumuz yanlış hatırlamıyorsam birkaç booster ı karıştırıp kullanıp bebe yağını da booster ı süngere hapsetmek için sürdüğünü anlatmıştı.Buda tuningde farklı bir boyut :)

Hakan beyin dediği gibi bizde mi lastiği yağlama ballama işlerine girsek. :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 18 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..