Jump to content
Masatenisi.org Forum

Asian Games 2012'de: Ma Lin - Jun Mizutani

Recommended Posts

Henüz videosu internete düşmedi ama sürpriz bir maç sonucunu paylaşayım :

Sharath Kamal Anchanta ve Subhajit Saha, Zhang Jike ve Ma Lin çiftini 3-0 la geçti

11-2, 11-9, 11-6

Genelde çinliler çiftlerde raket tutuşları aynı olanlar eş olurdu mesela Zhang yanlış bilmiyorsam hep Ma Long ile oynardı,heralde Ma Linle uyum sağlıyamadılar çünkü setler içerisindeki sayılarıda bayağı düşük.

Ben birde merak ettim de maçları İttf den seyredip takip etmeye çalışıyorumda mesela orada son turnuva sanırım Kuwait opendı ondan sonra proğramda mart takım şampiyonası var yazıyor.Sizin yazdığınız maçları neredn takip edip seyredebiliriz acaba?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tabletennisdaily'den takip ediyorum ben genelde ya da resmi siteden..

Bir yeni sürpriz daha paylaşayım :)

Jung Young Sik ve Kim Min Seok çifti Ma Long ve Wang Hao çiftini bugün 4-1 mağlup etme başarısını gösterdiler: 11-13, 11-8, 11-8, 11-9, 11-9

Bireysel oyunda pik yapan Çinliler, bu skora göre bireysel başarılarını takım oyununa pek yansıtamamışlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Konuyla alakalı olarak bir şeyi paylaşmakta fayda var diye düşünüyorum. Tek maçları ile çift maçlarını karıştırmamak lazım çünkü çift oynamak ayrı bir marifet ve sanattır. Bazı oyuncular tek olarak çok iyi olup dünya sıralamasında ilk sıralarda olabilirler fakat çok daha alt sıralarda olupta bu oyuncuları yenen bir çok çift çıkabilir. Çift maçları her türlü sürprizlere açık olabilir, şaşırmamak lazım. Bir çok üst düzey oyuncu çift oynamasını beceremiyor çünkü topun geliş zamanı, süresi, değişik pozisyonlar alınması kısacası ikili arasında çok büyük bir uyum gerekiyor. Ülkemizde de üst düzey oyuncular çift maçlarında çok zorlanıyorlar, bu durumu aşmak içinde birlikte bol bol oynamak gerekir kanaatindeyim. Dünya genelinde de çift klasmanlarına bakıldığı zaman ismi çoz daha az duyulan kişilerin çiftlerde başarılı olduğunu görebilirsiniz, bu kort tenisinde de böyle diye hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hatırladığım kadarıyla Rafael Nadal, Federer'e çiftlerde birlikte oynamayı teklif etmişti bir Grand Slam öncesi. Fakat Federer yorgunluk ve tek maçlarına konsantrasyonunu etkileyebilir gerekçesiyle bu teklifi kabul etmemişti. Şov amaçlı maçlarda birlikte oynamışlıkları var ama ciddi bir turnuvada ne yaparlardı merak etmemek elde değil tabii ki :(

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Masatenisi yada tenis yada bireysel yapılan tüm sporlar egosu (ben-birey) üst sınırlarda olduklarından.

Kendilerine çalışıyorlar, Paylaşımcı olamıyorlar, Bir bütün olamıyorlak, desek.

Üst sıralarda yapısı (doğası-çalışarak bir yere kadar) gereği yer bulamıyan sporcuların birlikten başarıyı yakalamaya daha yatkın ve istekli olmaları.

Başarıyı bireysel olarak yakalıyamıyorsan birlikte hareket edeceksin. Bu durum çok normal.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 19 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..