Jump to content
Masatenisi.org Forum

Forumdaki Mesajların Seviyesi

ararat1973

Recommended Posts

Forumdaki bazı mesajlara seviye ile ilgili eleştiriler görüyoruz. Yalnız bu konuda göz ardı edilen şeyler var galiba. Öncelikle bu forumun yöneticisi var. Eğer memnun olmadığımız bir mesaj varsa direk müdahele etmek yerine şikayet etsek daha iyi değilmi. Bu önemli bir nokta çünkü bazı üyeler uyarmanın dozunu ayarlayamıyor. 'Böyle mesajlar yazıp forumu kirletme' hoş bir ifade değil. Burada kimse çocuk değilki azarlayasın. Oysaki konuya forum yöneticisi müdahele etse daha uygun bir dille kalp kırmada can sıkmadan konuyu halledebilir. Üstelik yöneticinin müdahele hakkı olduğundan bu durum anlayışla karşılanır. Ama her önüne gelen kendi kriterlerine uymayan mesajı düşük seviyeli olarak nitelendirecekse o zaman hiç yazmayalım. Kaldıki seviyenin ne olduğunun ortaya konması, sınırının çizilmesi olanaklı değil.

Unutmayın ki forum çeşitliliktir, paylaşımdır. Bu çeşitlilik bazen hoşunuza gitmeyebilir ama içerik olarak hakaret, kaba kelimeler içermiyorsa ilgilenmeyerek kendi tavrınızı koyabilirsiniz. Daha fazla anlayış ve hoşgörüye ihtiyacımız var.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın Hocam,durumu, yapılması gerekeni biz üyeler çok güzel açıklamışsınız...

Hepimizin tek bir amacı bu sporu hakkı olmadı yerden kaldırıp ...kalitesini artırıp güzelleştirmek..Bunun bir günde olacağını düşünmüyoruz ...illaki bir gün olacakmış gibi de yazılarımızla (fikirlerimizle...doğrularımız.. yanlışlarımızla) elimizden geldiği kadar katılıyoruz..

ktm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Üç beş arkadaş dışında yazan - çizen olmadığına göre...asayiş berkemalmiş sayın Hocam...

Bizler anlaşılan kendi kendimize gelin güvey olmuşuz .

ktm

not's.....Son 20 den fazla bu konuyu ortaya çıkaran mesajı kime yazmıştım ben....çıt yok...mesajlarımın içerikleri şeffaf (boş desek daha iyi idi) olduklarından üye arkadaşlar göremiyorlar demek..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Üç beş arkadaş dışında yazan - çizen olmadığına göre...asayiş berkemalmiş sayın Hocam...

Bizler anlaşılan kendi kendimize gelin güvey olmuşuz .

ktm

not's.....Son 20 den fazla bu konuyu ortaya çıkaran mesajı kime yazmıştım ben....çıt yok...mesajlarımın içerikleri şeffaf (boş desek daha iyi idi) olduklarından üye arkadaşlar göremiyorlar demek..

Aslında forumda uzun süredir böyle sorunlar var. Birisi iyi niyetiyle bir yazı yazar, ama doğru ama yanlış. Konuya yazılan üzerinden yaklaşmak yerine yazan üzerinden girip tartışma ortamı yaratıyorlar, konu içinden çıkılmaz bir noktaya geliyor. Swan ın yazdığı mesaja boş diyorlar, nesi boş. Espiri anlayışını beğenmeyebilirsin, ifade tarzını mübalağalı bulabilirsin vs... Ama boş dersen hiç anlamamışsın demektir. Beğenmeyen ankete katılmaz. Yada çok absürd ise bırakın forum yöneticisi müdahele etsin. Daha da ilginç olanı forumu kirletmemek adına hiç katılımda bulunmayanlar, başkalarınında kirletmesine göz yummuyorlar. Koruyuculuğun bu kadarıda fazla. Öğrenmek için kimi zamanda yanlış yapılması gerekebilir. Ne demiş reklamlarımız, Kirlenmek güzeldir:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aslında forumda uzun süredir böyle sorunlar var. Birisi iyi niyetiyle bir yazı yazar, ama doğru ama yanlış. Konuya yazılan üzerinden yaklaşmak yerine yazan üzerinden girip tartışma ortamı yaratıyorlar, konu içinden çıkılmaz bir noktaya geliyor. Swan ın yazdığı mesaja boş diyorlar, nesi boş. Espiri anlayışını beğenmeyebilirsin, ifade tarzını mübalağalı bulabilirsin vs... Ama boş dersen hiç anlamamışsın demektir. Beğenmeyen ankete katılmaz. Yada çok absürd ise bırakın forum yöneticisi müdahele etsin. Daha da ilginç olanı forumu kirletmemek adına hiç katılımda bulunmayanlar, başkalarınında kirletmesine göz yummuyorlar. Koruyuculuğun bu kadarıda fazla. Öğrenmek için kimi zamanda yanlış yapılması gerekebilir. Ne demiş reklamlarımız, Kirlenmek güzeldir:)

Sevgili Hocam.....Çok beğendim....

Herşeyin bir anda olmasını beklemiyoruz...Ama ileride güzel şeylerin geleceğini biliyoruz..

Bu sporu profesyenelce yapan arkadaşlarda arada sırada yazılarıyla bulaşıp karşılıklı paylaşmanın keyfini bir yakalasalar ...herşeyin hepimiz için daha güzel olduğunu görecekler..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest malatyalıcihan

Cihan kafanı duvara vurma öyle, yazıktır. Ters gelen neyse yaz bence.

Forum buluşmasında nezih bir ortama gidelim hocam siz selim abi vs kim gelmek istiyorsa gidelim size bir çay ısmarlayayım tabi açsak önce yemek sonra orada bol bol sohbet ederiz hocam olmaz mı?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Forum buluşmasında nezih bir ortama gidelim hocam siz selim abi vs kim gelmek istiyorsa gidelim size bir çay ısmarlayayım tabi açsak önce yemek sonra orada bol bol sohbet ederiz hocam olmaz mı?

Cihancığım elbetteki karşılıklı konuşmak bir başka. Burada tartışanlar aslında karşılıklı konuşsalar bu tartışma olmaz. Çünkü yazı dilinin kötü bir yanı var, duyguyu yeterince ortaya koyamayabilir. Dahası bazen olduğundan çok farklı algınabilir. Örneğin forum buluşmasında görüşürüz lafı tehdit olarak algılanabiliyor hiç ilgisi olmasa bile. Bende en baştan beri, bu yüzden diyorumki karşıdakini daha tanımadan, belki yazının içeriğini bile tam olarak anlamadan atak yapmak çok yanlış.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest malatyalıcihan

Necati abi konunun içine tekrar girmeyelim ben haksız olayım fakat şimdilik forum buluşmasına kadar orada Ongun abiyi hakem olarak tutalım :fildir: münazara mı değerlendirme mi eleştiri mi ne yapacaksak orada yapalım siz saygı değer abilerime burada yazarak yanlış anlaşılıyorum benim anladığım şey bu.Orada konuşursak benim nasıl biri olduğumu selim abide tanımayanlarda görecektir.Siz az çok biliyorsunuzdur diyeyim... Konuya daha parmak basmamak suretiyle heycan içinde forum buluşmasına bırakayım kendi adıma bu tartışmayı bu anlaşamamazlığı ...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Cihan kendinizi bizlere kanıtlamak için zorlamayın..İyi niyetli olduğunuzdan hiç kimsenin bir şüphesi yok.

Sevgili Hocamızın (ararat 1973) dediği gibi yazı dili her yere çekilebilir...Karşılıklı sohbet etmenin verdiği elektrik hep pozitif olmuştur..Hepimizin dileği bu...karşılıklı keyifili sohbet ortamını bu foruma taşıyıp hep birlikte eğlenebilmek....

Yazılarımızın devamını dilerim..

Sağlıklı ve mutlu kalın..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

kime ait olduğunu bilmiyorum aşağıda yazdıklarım çok hoşuma gitti :))))

Arkamdan konuşanlar(:) sizin için ancak konuşulacak konu olurum…! Beni yargılayanlar(…) : devam edin… Edin ki; kendi hatalarınızı örtün, bakalım ne yanlışımı bulabileceksiniz…? Silinmeyi hak edenler(!) : Merak... etmeyin silinmediniz…! Yeriniz kalbimde hep hazır, bana birer ders birer tecrübe olarak en güzel yerde silinmemek üzere kazındınız… Benimle uğraşanlar(…) : siz de aynen devam…! Ne... kadar önemli, ne kadar değerli olduğumu bi kere daha hissettiriyosunuz bana ve de nekadar doğru olduğumu… Sonuç mu??? Sonuç(!!!) : Bu hayat benim!!! Gelene de, gidene de eyvallahım var, gelmişe de geçmişe de saygım... Kimsenin hayatı beni igilendirmez, benimki de kimseyi…

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest malatyalıcihan

Sevgili Cihan kendinizi bizlere kanıtlamak için zorlamayın..İyi niyetli olduğunuzdan hiç kimsenin bir şüphesi yok.

Sevgili Hocamızın (ararat 1973) dediği gibi yazı dili her yere çekilebilir...Karşılıklı sohbet etmenin verdiği elektrik hep pozitif olmuştur..Hepimizin dileği bu...karşılıklı keyifili sohbet ortamını bu foruma taşıyıp hep birlikte eğlenebilmek....

Yazılarımızın devamını dilerim..

Sağlıklı ve mutlu kalın..

ktm

Niyetimin herkes tarafından pozitif algılandığını sanmıyorum.Bundan önceki tartışmada sonuç ortada malesef amannnnnn neyse yazılarıma devam edemeyeceğim KPSS maratonuna son 4ay 28 gün kaldı onun için son gaz devam çalışmaya .Duaya ihtiyaçım var dualarınız eksik etmeyin emek veren her KPSS öğrencilerine...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Niyetimin herkes tarafından pozitif algılandığını sanmıyorum.Bundan önceki tartışmada sonuç ortada malesef amannnnnn neyse yazılarıma devam edemeyeceğim KPSS maratonuna son 4ay 28 gün kaldı onun için son gaz devam çalışmaya .Duaya ihtiyaçım var dualarınız eksik etmeyin emek veren her KPSS öğrencilerine...

Allah kolaylık versin....Ne zor bir hayatımı var....Ömrümüz sınavlarlarla boğuşarak geçiyor..

Sınavlara hazırlanan arkadaşların akıllarına ve bileklerine kuvvet diliyorum...

Şanslarınız bol olsun..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Allah kolaylık versin....Ne zor bir hayatımı var....Ömrümüz sınavlarlarla boğuşarak geçiyor..

Sınavlara hazırlanan arkadaşların akıllarına ve bileklerine kuvvet diliyorum...

Şanslarınız bol olsun..

ktm

Hocam bileklerinden çok...beyinlerinin sağ (sol muydu acaba) tarafına kuvvet dilesek?

evet evet...Beyinlerinizin sağ taraflarına kuvvet,biz de oralara geldiğimizde bizlere dua etmenizi hatırlatmasını diliyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hocam bileklerinden çok...beyinlerinin sağ (sol muydu acaba) tarafına kuvvet dilesek?

evet evet...Beyinlerinizin sağ taraflarına kuvvet,biz de oralara geldiğimizde bizlere dua etmenizi hatırlatmasını diliyorum.

Sevgili bsg18 ...Buradan sizin bizim dualara pek ihtiyacınız yokmuş gibi görünüyorsunuz..

Zamanı bana tam olarak şididen söyleyin ben cep telefonumun ajandasına kurayım....Bizim beyinlerin sağı solu belli olmaz dua etmeyi unutup birde sizi geleceğinizden etmeyelim..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Gerçekten forumdaki mesajların seviyesi düştü. Eski yazılarıma bakanlar ya da beni bilenler eğlenceli yazılar yazdığımı bilirler. 5. ve son forum buluşmasına gelenler beni zaten bilirler. Ancak forumdaki son yazılarıma bakınca gerçekten sinirlendiğimi (ki yazarken gerçekten sinirleniyorum) (bunları da duygularım belli olsun diye yazdım) görüyorum. Bazı arkadaşlar haksızsın kimse kimseye karışmaz diyorlarsa benim yazdıklarıma da kimsenin karışamayacağı hakkını kendimde bulduğumu belirtirim. Ayrıca kıvılcımı yakan mı yoksa ateş mi daha tehlikelidir bilemiyorum (bunun seçimini size bırakıyorum-benim seçimim kıvılcımı yakan). Eskiden bu sitede profesyonellerden bir şeyler öğrenmek isteyenler girer sorularını sorar bizde elimizden geldiğince yardımcı olurduk. (şimdi amatör profesyonel ayrımı yapıyorsun diyeceksiniz ama bu ayrım zaten gerçekte var bunu inkar edemezsiniz). Şu andaki durum ise tam tersi. Profesyoneller yardımcı olmaya çalışır ve bazıları onlara cevap yetiştirmeye çalışır. Kimse farkında değil ama son zamanlarda sitemize giren veya takip eden profesyonel oyuncuların sayısı azaldı. Bunun da niye olduğunu tahmin edersiniz sanırsam...

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Burak ben de senin sayende birkaç gündür konuşulan konuları takip ediyorum. "Forumdaki mesajların seviyesi" başlığına ben de forum üyesi olduğum için yazma ihtiyacı hissettim. Son okuduğum konuda 50 TL olan katılım ücreti için bazı arkadaşlar çok tepki göstermiş. İnsanların sosyoekonomik düzeyleri farklı olduğundan dolayı farklı miktarlara farklı şekillerde tepki gösterebilirler bu çok normal ama başka insanları ve niyetleri de göz önünde bulundurmak zorundalar. Dünya'da bir kişi 50 lira ile burnunu silerken diğeri bu parayla bir hafta geçirmeye çalışıyorsa zaten gelir adaletsizliğinin olduğu aşikardır. O halde bir kişi bir meblağı kendi için uçuk görüyor diye de imkanı olanlara saygısızlık yapmak zorunda değil. Benim imkanım var size ne gibi bir anlayış içinde olduğumu da sanmayın çünkü ben de öğrenciyim. Ayrıca anladığım kadarıyla o para da hayırlı bir yere gidecek. Sözün özü forumdaki mesajların seviyesi o konuya yorum yazan her kişinin ortalama seviyesi. Lütfen kişisel seviyemizi düşürmeyelim. O zaman eminim istenilen seviyeye gelinir.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Burak ben de senin sayende birkaç gündür konuşulan konuları takip ediyorum. "Forumdaki mesajların seviyesi" başlığına ben de forum üyesi olduğum için yazma ihtiyacı hissettim. Son okuduğum konuda 50 TL olan katılım ücreti için bazı arkadaşlar çok tepki göstermiş. İnsanların sosyoekonomik düzeyleri farklı olduğundan dolayı farklı miktarlara farklı şekillerde tepki gösterebilirler bu çok normal ama başka insanları ve niyetleri de göz önünde bulundurmak zorundalar. Dünya'da bir kişi 50 lira ile burnunu silerken diğeri bu parayla bir hafta geçirmeye çalışıyorsa zaten gelir adaletsizliğinin olduğu aşikardır. O halde bir kişi bir meblağı kendi için uçuk görüyor diye de imkanı olanlara saygısızlık yapmak zorunda değil. Benim imkanım var size ne gibi bir anlayış içinde olduğumu da sanmayın çünkü ben de öğrenciyim. Ayrıca anladığım kadarıyla o para da hayırlı bir yere gidecek. Sözün özü forumdaki mesajların seviyesi o konuya yorum yazan her kişinin ortalama seviyesi. Lütfen kişisel seviyemizi düşürmeyelim. O zaman eminim istenilen seviyeye gelinir.

Ekrem kardeşim, nev-i şahsına münhasır bakış açın ve özgün yorumlarınla bizleri şereflendirmen fevkalade..

Aramıza hoş geldin :thup:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Son zamanlarda forumu çok yüzeysel takip etmeye başladım. Sadece yazılan mesajları okuyorum ve çıkıyorum. Bunun sebebi de malum, son dönemde yaşanan tatsız olaylar, gereksiz sataşmalar, tartışmalar. Yeri geldi bu durumlarda taraf oldum, yeri geldi mağdur oldum, yeri geldi dışarıdan seyirci gibi izledim herşeyi. Ne turnuva ücreti, ne arada yaşanan tartışmalarla ilgili bir yorum yapmayacağım. Çünkü fikirlere saygı duyma eşiğinin çok çok altında bu forum, karşı görüşe muhalefet olmayı bile tam beceremiyoruz, işimiz gücümüz kavga, kıyamet. İmkan verseler karşımızdakini asacağız, iş o hale gelmiş durumda maalesef.

Gelelim takıldığım noktaya. Burak'ın şu profesyonel, amatör ayrımını garip buldum açıkçası, biraz da şaşırdım. Söylediklerinin altında yatan mesaj belki de şudur: ''Biz profesyoneliz, size ne oluyor.'' Doğrudur, bir profesyonelin amatör bir oyuncudan daha çok bilgiye, tecrübeye sahip olması kaçınılmazdır. Fakat bana kalırsa yapılan bu ayrım bu forumu gerçek bir forum yapan tüm amatör oyunculara saygısızlıktır. Neden mi?

- Forumu kuran kişi amatör bir oyuncudur.

-Üyelerinin yüzde 95'i ( bu düzeyin altına düşeceğini sanmıyorum) amatördür.

-Buluşmaya katılan oyuncuların da yüzde 99'u amatördür, katılan profesyoneller de malum tanıdık kişiler.

Yani kısacası bu forumu ayakta tutan hiçbir zaman profesyonel oyuncular olmadı, bundan sonra da olmayacak. Gerçi profesyonel demek de biraz haksızlık olur bence, bu işten para kazanan oyuncular desek daha doğru olur. Çünkü profesyonelliğin tanımı içinde yalnızca parayı barındıracak kadar basit olamaz. Benim diyeceklerim bu kadar, madem profesyonel oyuncular bu kadar iddialı, hodri meydan. Görelim bakalım, amatörleri çekelim bir kenara, bırakalım herşeyi profesyonellere, sonra görelim forumda seviye gerçek değerine yükseliyor mu? :bye:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar forumdaki mesajlaşmalarda seviye bazen düşüyor, bazende tavan yapıyor. Yaklaşık 10 sene boyunca birçok arkadaşlarımız forumda yorumlar yaptı. Güldük, eğlendik, sevindik, üzüldük, merak ettik vs... ama bence ortalama bir seviye tutturduk. Ara sıra elbette fikir ayrılıkları olacaktır. Böyle durumlarda lütfen yapıcı olalım. Yıkıcı olmak kolay. Agresif tavır takınmak kolay. Kimse kimseye fikrini kabullendirmek zorunda değil. Önemli olan karşılıklı iyi niyet ve anlayış. Bu çok zor olmayacak ve mutlaka ortak bir nokta bulunacaktır.

Önemli olan bu forum çerçevesinde beraber olmamız. Bu elbetteki ayırım yapılarak değil. Bizler bir bütünüz ve çok geniş bir aileyiz. Yıllarca ailemizden ayrılanlar ve bizi bırakanlarda oldu. En ufak hoşuna gitmeyen durumlarda forumdan çıkan bir çok arkadaşımız oldu. Gidecek arkadaşlarımızda olacak tabiki kimseyi zorlada burada tutamayız. Lütfen bir anlaşmazlık olduğunda buraları terk etmeyin.

Sizden isteğim lütfen birbirinize karşı sevgi ve saygınızı hiç bir zaman kaybetmeyin. Daha anlayışlı olun. Ama mutlaka ve mutlaka en son aşama bize mesajla ulaşın. Beraber çözelim. Beraber eğlenelim. Beraber olalım.

Bu arada forum buluşmalarımıza mutlaka katılım yapalım. Oradaki dostluk ve arkadaşlık, katılanlar biliyor forumdaki mesajlaşma seviyesini tavana çıkarıyor...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tufan Yalcin

Üye

• av-84.gif
  • Moderatörler
  • moderator.gif
  • 1.033 Mesaj

• Şehir / Ülke:Ankara

Tarih: Bugün, 10:06

Arkadaşlar forumdaki mesajlaşmalarda seviye bazen düşüyor, bazende tavan yapıyor. Yaklaşık 10 sene boyunca birçok arkadaşlarımız forumda yorumlar yaptı. Güldük, eğlendik, sevindik, üzüldük, merak ettik vs... ama bence ortalama bir seviye tutturduk. Ara sıra elbette fikir ayrılıkları olacaktır. Böyle durumlarda lütfen yapıcı olalım. Yıkıcı olmak kolay.

Tufan hocam benim adım Murat Eriş (yanlış anlaşılmasın meşhur Murat Eriş değil çakması yani) bende İzmirde bu spora gönlünü ve emeğini veren üstadlarımızın yanında bir şeyler öğrenmeye çalışarak ve severek oynuyorum masatenisini.Şahsen açtığım Altay turnuvasının altındaki yazılarımda ve yorumlarımda sizin yukarıda belirtiğiniz gibi yıkıcı değil yapıcı yorumlar yapmaya azami gayret gösterdim ama maalesef ortak noktada bulıuşamadık.Sizde zaten konuyu komple kaldırıp yeniden açmışsınız.Benim açtığım bir konunun altında talihsiz ve tatsız yazılar ve yorumlar olduğu için bütün form üyesi arkadaşlardan özür diliyorum.Sizide İzmirdeki turnuvaya bekliyoruz.....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 17 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..